احتمال جمع‌آوری مودم‌های وایمکس

ارائه فناوری نسل چهارم ثابت (TD-LTE) پس از برگزاری مزایده فرکانسی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، برای اولین بار در کشور کلید خورد.

به گزارش کلیک، از جمله مزیت‌های این فناوری پایداری بالای سرویس در آپلود و دانلود، مودم‌های مبتنی بر سیم‌کارت، امکان ارائه سرویس با سرعت بیشتر در قالب بسته‌هایی با حجم بالاتر مناسب برای مصارف خانگی و شرکتی، عدم نیاز به خط تلفن ثابت برای راه‌اندازی سرویس، سهولت در جابجایی مودم و امکان استفاده در تمامی مناطق تحت پوشش، شبکه بهینه و با کیفیت بالاتر و راه‌اندازی سریع سرویس است.

در عین حال مدیر اپراتور دوم، اپراتور ارائه دهنده این سرویس، معتقد است تا رقبای دارنده مجوز برای ارائه خدمات مبتنی بر این فناوری به خود بجنبند تمام مشترکان و متقاضیان فناوری مذکور را جمع می‌کنیم؛ اما این بحث پیش می‌آید که مشترکان وایمکس این اپراتور استفاده کننده از آخرین نسل اینترنت ثابت چه سرانجامی خواهند داشت.

علیرضا قلمبر دزفولی در این خصوص گفت: تصورم این هست که چون بک گراند شبکه دیتا هیچ اپراتوری به اندازه ما نیست و علاوه بر این تجربه چند سال اخیر ما در زمینه ارائه نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی را نیز ندارند، دارای سرمایه‌ای هستیم که در اختیار کسی نیست.

مدیر عامل اپراتور دوم خاطر نشان کرد: اپراتورهای دیگر قادر به کسب این سرمایه نیستند و از این حیث با اطمینان خاطر به توسعه شبکه در راستای رسالت ذاتی خود و جذب مشترکان می‌رویم.

قلمبر دزفولی ابراز کرد: در راستای توسعه TD-LTE و در بدو امر هم به استفاده از یک کریر (Carrier) اکتفا نکردیم و دنبال کریرهای دوم و سوم هستیم تا با مودم‌های مناسب بتوانیم امکان سرعت تا چند صد مگابیت بر ثانیه را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های شبکه ما آماده است و در برخورد با هر تکنولوژی تنها به سمت توسعه می‌رویم، نهایتا داریم درباره این موضوع فکر می‌کنیم تا شاید در آینده مودم‌هایی را که قبلا به مشترکان وایمکس فروخته‌ایم با حدودی از همان قیمت فروخته شده، پس بگیریم و امکان استفاده از مودم‌های مبتنی بر تکنولوژی TD-LTE را به آنها بدهیم.

مدیرعامل اپراتور دوم معتقد است: با توسعه شبکه و نسل‌های ارتباطی، همواره مشترکان به صورت اتوماتیک و بدون هیچگونه تبلیغاتی تمایل‌شان به استفاده از خدمات و سرویس‌های بروز را نشان داده‌اند و در زمینه TD-LTE نیز همین موضوع برگرفته از تجربه چندین ساله ما، تکرار خواهد شد.

 یک دیدگاه

رضا

چه عجب یه بار هم یه کار عاقلانه شاید تو این مملکت ببینیم…

دیدگاه ها:

  1. رضا گفت:

    چه عجب یه بار هم یه کار عاقلانه شاید تو این مملکت ببینیم…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *