احتمال جمع‌آوری مودم‌های وایمکس

|
۱ دیدگاه
احتمال جمع‌آوری مودم‌های وایمکس

ارائه فناوری نسل چهارم ثابت (TD-LTE) پس از برگزاری مزایده فرکانسی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، برای اولین بار در کشور کلید خورد.

به گزارش کلیک، از جمله مزیت‌های این فناوری پایداری بالای سرویس در آپلود و دانلود، مودم‌های مبتنی بر سیم‌کارت، امکان ارائه سرویس با سرعت بیشتر در قالب بسته‌هایی با حجم بالاتر مناسب برای مصارف خانگی و شرکتی، عدم نیاز به خط تلفن ثابت برای راه‌اندازی سرویس، سهولت در جابجایی مودم و امکان استفاده در تمامی مناطق تحت پوشش، شبکه بهینه و با کیفیت بالاتر و راه‌اندازی سریع سرویس است.

در عین حال مدیر اپراتور دوم، اپراتور ارائه دهنده این سرویس، معتقد است تا رقبای دارنده مجوز برای ارائه خدمات مبتنی بر این فناوری به خود بجنبند تمام مشترکان و متقاضیان فناوری مذکور را جمع می‌کنیم؛ اما این بحث پیش می‌آید که مشترکان وایمکس این اپراتور استفاده کننده از آخرین نسل اینترنت ثابت چه سرانجامی خواهند داشت.

علیرضا قلمبر دزفولی در این خصوص گفت: تصورم این هست که چون بک گراند شبکه دیتا هیچ اپراتوری به اندازه ما نیست و علاوه بر این تجربه چند سال اخیر ما در زمینه ارائه نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی را نیز ندارند، دارای سرمایه‌ای هستیم که در اختیار کسی نیست.

مدیر عامل اپراتور دوم خاطر نشان کرد: اپراتورهای دیگر قادر به کسب این سرمایه نیستند و از این حیث با اطمینان خاطر به توسعه شبکه در راستای رسالت ذاتی خود و جذب مشترکان می‌رویم.

قلمبر دزفولی ابراز کرد: در راستای توسعه TD-LTE و در بدو امر هم به استفاده از یک کریر (Carrier) اکتفا نکردیم و دنبال کریرهای دوم و سوم هستیم تا با مودم‌های مناسب بتوانیم امکان سرعت تا چند صد مگابیت بر ثانیه را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های شبکه ما آماده است و در برخورد با هر تکنولوژی تنها به سمت توسعه می‌رویم، نهایتا داریم درباره این موضوع فکر می‌کنیم تا شاید در آینده مودم‌هایی را که قبلا به مشترکان وایمکس فروخته‌ایم با حدودی از همان قیمت فروخته شده، پس بگیریم و امکان استفاده از مودم‌های مبتنی بر تکنولوژی TD-LTE را به آنها بدهیم.

مدیرعامل اپراتور دوم معتقد است: با توسعه شبکه و نسل‌های ارتباطی، همواره مشترکان به صورت اتوماتیک و بدون هیچگونه تبلیغاتی تمایل‌شان به استفاده از خدمات و سرویس‌های بروز را نشان داده‌اند و در زمینه TD-LTE نیز همین موضوع برگرفته از تجربه چندین ساله ما، تکرار خواهد شد.

 

3 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: رضا

چه عجب یه بار هم یه کار عاقلانه شاید تو این مملکت ببینیم…

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.