سیم‌کارت‌های آمریکایی در ایران کار می‌کنند

|
۲ دیدگاه
سیم‌کارت‌های آمریکایی در ایران کار می‌کنند

ای تی اند تی در حال ارائه خدمات صدا و دیتا در ایران به مشتریانی است که از  طریق خدمات شرکت اپراتور سوم کشور از گوشی‌های آمریکایی استفاده می‌کنند.

به گزارش کلیک و به نقل از نیویورک تایمز گوشی‌های موبایل با سیم‌کارت آمریکایی هیچگاه در ایران قابل استفاده نبوده‌اند و حتی پس از توافق هسته‌ای، بسیاری از تحریم‌های همچنان پابرجای آمریکا علیه ایران موجب شده تا بسیاری از شرکت‌های خارجی علاقمند به ورود به بازار ایران از این موضوع ناامید شوند.
بنابراین وقتی غضنفری، وکیل و تاجر ساکن آمریکا که برای دیدن مادربزرگش به ایران آمده بود، در خانه مادربزرگ صدای زنگ خوردن گوشی تلفن همراهش را شنید برایش بسیار تعجب آور بود.
ابتدا فکر کرد که صدای زنگ ساعت گوشی است. اما وقتی گوشی را برداشت متوجه شد که تماسی از سانفرانسیسکو دارد. یکی از همکارانش می‌خواهد در یک زمینه کاری با او مشورت کند.
تا همین اواخر، گوشی‌های تلفن همراه آمریکایی در ایران هیچگونه سیگنالی دریافت نمی‌کردند. اما اکنون وضعیت تغییر کرده است. همین هفته گذشته بود که سخنگوی شرکت مخابراتی ای تی اند تی تایید کرد که این شرکت در حال ارائه خدمات صدا و دیتا در ایران به مشتریانی است که از  طریق خدمات شرکت اپراتور سوم کشور از گوشی‌های آمریکایی استفاده می‌کنند. یکی از کارکنان شرکت دولتی اپراتور سوم کشور این همکاری را تایید کرده است.
در حالی که اعلام اعطای مجوز دولت آمریکا به شرکت‌های ایرباس و بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران در ماه گذشته توجه بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرد، توافقی که شرکت آمریکایی ای تی اند تی در ماه مارس منعقد کرد و به تنها سرویس دهنده آمریکایی ارائه دهنده خدمات مخابراتی در ایران تبدیل شد، بازتاب چندانی در رسانه‌ها نداشت.
مسعود دانشمند، یک مقام اتاق بازرگانی ایران در مورد همکاری شرکت ای تی اند تی و اپراتور سوم کشور گفت: این گامی است در مسیر درست… این واقعیت که گوشی‌های تلفن همراه در ایران و آمریکا کار می‌کنند نشانه‌ای از حسن نیت دو طرف است.

 

3 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: علی

و لابد از نظر بعضیا این از مصادیق نفوذ دشمن به اموات ماست؟!

    توسط: رهی

    شما درگیر و مست تکنولوژی باش و زیاد خودشو ناراحت نکن
    لزومی نداره به خودت فشاربیاری تا متوجه ارتباطش بشی.

    آره قربونش

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.