وای‌فای شهری به فرودگاه‌های ایران رسید

|
۰ دیدگاه
وای‌فای شهری به فرودگاه‌ها رسید

در روزهای اخیر در نقاطی چون فرودگاه‌های تهران و نمایشگاه بین‌المللی تهران از سوی شرکت مخابرات ایران و اپراتور اول ارتباطی سرویس وای فای عمومی ارائه شده است.

به گزارش کلیک، داوود زارعیان، سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: از حدود یک سال و نیم قبل شرکت مخابرات ایران و شرکت اپراتور اول برنامه‌ریزی‌هایی را جهت ارائه‌ی سرویس وای‌فای شهری به عمل آورده بودند که در نتیجه این برنامه‌ریزی‌ها در فاز اول این سرویس در مکان‌های پرتردد راه‌اندازی خواهد شد.

زارعیان توضیح داد: نوع ارائه خدمات در قالب این سرویس بدین شکل است که مشترکان اپراتور اول به محض ورود به این اماکن بر روی تلفن همراه خود این پیام را می‌بینند که امکان اتصال به شبکه وای‌فای شهری وجود دارد. بدین ترتیب مشترک می‌تواند جای بسته اینترنت خود از این سرویس استفاده کند.

وی افزود: در برخی مناطق به صورت دوره‌ای ممکن است تعداد مشترکان تلفن همراه و استفاده‌کنندگان از اینترنت افزایش یابد، به عنوان مثال در برخی نقاط مانند استادیوم‌ها، فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها و یا اماکن مذهبی این وضعیت وجود دارد و ممکن است در شرایط خاص به یکباره تعداد افرادی که در این نقاط وجود دارند افزایش قابل توجهی داشته باشد که در چنین شرایطی ارائه‌ی سرویس وای‌فای شهری می‌تواند نقش موثری در دسترسی مردم به خدمات بهتر ایفا کند.

سخنگوی شرکت مخابرات عنوان کرد: در حال حاضر این طرح در برخی نقاط دیگر تهران نیز به صورت آزمایشی در حال اجراست، در گام بعدی امکان ارائه‌ی این سرویس در استان‌های قم، اصفهان، خراسان و تبریز ایجاد خواهد شد و در نهایت شرایط برای توسعه این سرویس در کل کشور فراهم است.

زارعیان با اشاره به این‌که شبکه وای‌فای می‌تواند سرعت‌های مختلفی داشته باشد، بیان کرد: در حال حاضر حداقل سرعت این شبکه برابر با سرعت نسل سه تلفن همراه بوده و این امکان وجود دارد که این سرعت افزایش هم داشته باشد.

وی تاکید کرد: در گام اول اجرای این طرح امکان استفاده از این سرویس تنها برای مشترکان بسته‌های اینترنت اپراتور اول فراهم است.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.