روتر جدید گوگل مشکل سیگنال ضعیف اینترنت در خانه را حل می کند

اگر سیگنال وای فای شما هم در بعضی از قسمت های خانه ضعیف شده است، به احتمال زیاد گوگل به زودی این مشکل را حل خواهد کرد. در ادامه می توانید نکات جالبی را درباره این روتر وای فای جدید بخوانید.

به گزارش کلیک، گوگل قرار است طی این هفته یک سری از حصولات جدید را از جمله یک روتر وای فای گوگل معرفی کند. این روتر در واقع تامین کننده یک سری نقاط وای فای است که برای نقاط مختلف خانه طراحی شده است. این کانسپت که با نام “mesh Wi-Fi” شناخته می شود، در واقع به جای آن که از یک روتر مرکزی شده که اغلب ما از همین نوع استفاده می کنیم بهره ببرد، از نقاط چندگانه وای فای در خانه شما استفاده می کند.

نقاط گوگل وای فای قابلیل بسط پذیری دارند به این معنی که شما می توانید هر تعدادی از این نقاط را که بخواهید خریداری کنید. همچنین این نقاط طوری طراحی شده اند تا بتوانند به همدیگر متصل شوند. جالب تر آن که گوگل همین سال گذشته یک روتر به نام Google OnHub ارائه داده بود. بر اساس گزارشی از “آرس تکنیکا” اگر در حال حاضر روتر “گوگل آن هاب” را دارید، نیازی نیست تا مدل جدید را خریداری کنید و این روتر می تواند به عنوان شبکه گوگل وای فای شما هم به کار برود.

خبر خوب دیگر این که اگر شما هم یک گیمر حرفه ای هستید و یا به تماشای آنلاین ویدیو علاقه دارید، مش وای فای به طور قطع نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. حتی والدین عاشق این ویژگی می شوند که با داشتن این روتر می توانند در زمان انجام تکالیف مدرسه بچه ها یا هر زمانی که بخواهند روتر و وای فای را خاموش کنند.

اما چند دلیل وجود دارد که ممکن است وای فای گوگل کار شما را متوقف کند. شبکه های مش طی سال های اخیر شهرت بدی به دلیل سرعت پایین، قطع و وصل شدن و قیمت بالا  به دست آورده اند. شبکه های مش به طور سنتی به عنوان یک گزینه اورژانسی و جایگزین مورد استفاده واقع می شده اند.

اما از سوی دیگر، شبکه های مش در زمان راه اندازی  ارزان بوده و نیازی به شبکه مرکزی برای راه اندازی ندارند. بر اساس گزارش “وایرد” تنها راه برای خاموش کردن یک شبکه مش این است که تک تک نقاط این شبکه را به طور جداگانه خاموش می کنم. پیشرفت های اخیر در زمینه فناوری مش بسیار سریع و پایدار ایجاد شده اند اما با این حال هنوز نمی توان به طور دقیق در  این مورد اظهار نظر کرد که وای فای گوگل تا چه اندازه می تواند با سرعت پیش برود به طوری که بتواند با شبکه وای فای مرکزی مقایسه کرده و رقابت کند.

وای فای گوگل اکنون با قیمت ۱۲۹ دلار برای بسته تکی و ۲۹۹ دلار برای بسته سه تایی قیمت گذاری شده است و  در ماه نوامبر رونمایی خواهد شد. ناگفته نماند که هر یک از این نقاط دسترسی برای پوشش دادن به ۱۵۰۰ پای مربع (یعنی معادل حدود ۱۴۰ متر مربع) کافی است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *