فروشگاه‌های مجازی باید نماد اعتماد بگیرند

|
۰ دیدگاه
فروشگاه‌های مجازی باید نماد اعتماد بگیرند

تمامی فروشگاه‌های مرتبط با تجارت الکترونیکی باید از این پس نماد اعتماد را از شرکت ملی پست دریافت کنند.

به گزارش کلیک، حسین مهری مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: تمامی شبکه‌های موازی که در بخش پست فعالیت می‌کنند، مطابق با اساسنامه جدید شرکت ملی پست باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز فعالیت بگیرند.

مدیرعامل شرکت ملی پست از ساماندهی فعالیت‌های فروشگاه‌های الکترونیکی و اینترنتی نیز خبر داد و گفت: مطابق با اساسنامه جدید شرکت ملی پست، تمامی فروشگاه‌های مرتبط با تجارت الکترونیکی باید از این پس نماد اعتماد را از شرکت ملی پست دریافت کنند. پیش از این و تا مرداد ماه امسال، وزارت صنعت متولی ارائه گواهینامه نماد اعتماد بود، اما از این پس این وظیفه به شرکت پست واگذار شده است.

مهری اظهار داشت: طی ۶ ماهه اخیر دو میلیون مرسوله تجارت الکترونیک از طریق درگاه پست ارسال شده است، هم‌اکنون ۲۱۱۵ فروشگاه اینترنتی مجاز در حال فعالیت در کشور هستند و ۷۰۰ فروشگاه غیرمجاز نیز تعطیل شده است.

مهری، فاصله ایران را در حوزه خدمات پستی با کشورهای توسعه‌یافته، زیاد عنوان کرد و افزود: این در حالی است که جایگاه ایران در میان کشورهای منطقه، جایگاه خوبی است و در زمینه توسعه تجارت الکترونیک نیز توفیقاتی داشته‌ایم.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.