چینی ها به اپل رو دست زدند

|
۲ دیدگاه
usb type c

باید قبول کرد که جک ۳٫۵ میلی‌متری خروجی صدا به سال های  آخر عمرش نزدیک می شود و USB Type-C جایگزین آن خواهد شد ولی این روند چگونه طی خواهد شد؟

 کلیک-  شاید فکر کنید این جایگزینی تنها مختص شرکت اپل است ولی  باید این را بگوییم که حتی قبل از اپل هم چند شرکت چینی این پورت را از روی محصولات خودشان حذف کرده بودند و به جای آن از USB Type-C استفاده کردند. حالا  خواهید دید که این موضوع کم کم به تمام گوشی‌های هوشمند دنیا هم سرایت خواهد کرد.

لازم است به این نکته اشاره کرد که استانداردهای جدید USB از ویژگی‌های صوتی بهره می‌برند و می‌توانند سیگنال‌های صدا را هم انتقال دهند و این تکنولوژی جدید در USB Type-C هم به کار خواهد رفت و به همین دلیل شرکت‌های تولید کننده‌ی موبایل می‌توانند جک ۳٫۵ میلی‌متری خروجی صدا را از روی محصولات خودشان حذف کنند.

با حذف این قسمت دستگاه‌های باریک‌تر و ضد آب درست می شود تا به استاندارد نهایی نزدیک شود.همچنین پورت USB Type-C باتری کمتری هم مصرف می‌کند و باعث می‌شود که دستگاه بیشتر روشن بماند.

گرچه باید گفت که این اتفاق  زیاد هم دور از ذهن نبود. هم اکنون شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که گلکسی S8 سامسونگ هم جک ۳٫۵ میلی‌متری خروجی صدا نخواهد داشت.

کم کم نام شرکت هایی که جک ۳٫۵ میلی‌متری خروجی صدا را از روی محصولات خودشان حذف می‌کنند شنیده خواهد شد و فقط باید دید چند سال طول می کشد تا کاملا این وسیله حذف می شود.

 

9 پسندیده شده
زینب یزدانبخش
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: مهدی

“چینی ها به اپل رو دست زدند” چه ربطی به متن داشت؟! فقط کپی نکنید خودتون هم بخونید خوانندگان کودن نیستند.

    توسط: محمدرضا مرتضایی

    ربطش اینه که قبل از ااینکه اپل اعلام کنه جک هدفون رو حذف کرده چینی ها اینکارو بی سرصدا کرده بودند. آندرستند؟

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.