آیفون ۶ هنگام شارژ با شارژر اورجینال خود ترکید

|
۰ دیدگاه
آتش گرفتن آیفون6

بنا به گزارش برخی منابع، آیفون۶ هنگام شارژ شدن با شارژ اصلی خود ناگهان منفجر شد.

به گزارش کلیک، این خبر برای اولین بار توسط ABC30 منتشر شد. این گوشی که متعلق به ویتی استرادا از اهالی فرسنو کالیفرنیا بود، پس از انفجار در زمان شارژ، به طور کامل غیرقابل استفاده شده است. این حادثه در صبح پنج شنبه همین هفته اتفاق افتاده است.

این آیفون ۶ پلاس به آداپتور برق اصلی همراه با خود متصل بوده است. در حدود ساعت ۳ صبح، استرادا با سر و صدای بلند و بوی پلاستیک سوخته از خواب بیدار شد، آیفون هم دود غلیظ و سیاه و سفیدی را از خود ساطع کرده بود.

بنا به گزارش ها، استرادا این آیفون را سه ماه پیش خریداری کرده بود. او روز بعد اقدام به برقراری تماس با اپل کرد و جزئیات حادثه را با آن ها در میان گذاشت. پس از این که استرادا تصاویر مربوط به آتش گرفتن گوشی خود را نشان داد، اپل یک گوشی جدید به او اهدا کرد. اگر چه خود استرادا در این حادثه آسیبی ندید، اما میز کنار تخت او، یک جفت عینک و اپل واچ در این حادثه نابود شدند.

اوایل این هفته هم یک دستگاه آیفون۶ پلاس در جیب عقب دانشجویی سوخت. علت آتش سوزی در هر دو حادثه هنوز مشخص نیست، اگر چه ممکن است دلایل آن مربوط به باتری معیوب و یا یک اتصال کوتاه اشتباه باشد. اپل جزئیات حوادث گفته شده را اعلام نکرده است، اما در حال بررسی هر دو دستگاه می باشد و گفته که به زودی نتایج تحقیقات خود را منتشر می کند. اپل هم چنین به کاربران گفته است که نگران شارژ گوشی خود نباشند، چرا که گوشی ها هیچ ایرادی نداشته و بدون شک دلایل این حادثه ربطی به سخت افزار (باتری) دستگاه ندارد.

انتظار می رود اپل نتایج تحقیقات خود را تا پایان هفته منتشر کند. پیش از این اعلام شده بود که اپل به ازای آیفون۶ های آتش گرفته، آیفون۷ به کاربراه هدیه داده است، اما این خبر رد شده و کاربران همان آیفون۶ دریافت کردند. به نظر این که کاربران آیفون۶ دریافت کردند یا آیفون۷ مهم نیست، مهم حسن نیت، مشتری مداری و حمایت از حقوق کاربران توسط اپل است که به سرعت گوشی های منفجر شده را با گوشی های سالم تعوض کرد.

علی رهبری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.