سرمایه گذاری ۲۰میلیون یورویی MTN در ایران

|
۰ دیدگاه
سرمایه گذاری 20میلیون یورویی ام تی ان در ایران

شرکت اپراتور آفریقای جنوبی گروه ام تی ان برای حمایت از برنامه تاکسی آنلاین اسنپ سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش کلیک و به نقل از بلومبرگ، مدیرعامل شرکت اسنپ اعلام کرده که این سرمایه‌گذاری به ما امکان می‌دهد فعالیت‌مان را با سرعت بیشتری به شهرهای دیگر توسعه دهیم.

گروه ام تی ان که یک میلیارد دلار از درآمدش در ایران مانده است، موافقت کرد ۲۰ میلیون یورو (۲۲ میلیون دلار) برای حمایت از برنامه تاکسی آنلاین اسنپ سرمایه‌گذاری کند.

سرمایه‌گذاری ام تی ان در اسنپ، حضور این اپراتور تلفن همراه در ایران را تحکیم می‌کند. این شرکت بدنبال توافق هسته‌ای و برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، بدنبال خارج کردن ۱.۱ میلیارد دلار درآمدش از ایران است.

برت گوشن، مدیرعامل سابق ام تی ان در ماه اوت اظهار کرده بود به دلیل عدم وجود روابط بانکی میان ایران و بانک‌های بین‌المللی، حداقل پنج ماه طول می‌کشد تا این اپراتور بتواند درآمدش را از ایران منتقل کند.

گروه ام تی ان که بزرگترین شرکت تلفن همراه آفریقا از نظر میزان فروش است، از طریق گروه اینترنت میدل ایسترن و آفریقا اینترنت هولدینگز در شرکت‌های فناوری نوپا سرمایه‌گذاری می‌کند. هر دوی این شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری مشترک ام تی ان با شرکت راکت اینترنت آلمان هستند که در سرمایه‌گذاری ام تی ان در ایران حضور ندارد.

ام تی ان در دومین اپراتور تلفن همراه بزرگ ایران، ۴۹ درصد سهم دارد. اپراتور دوم یکی از سرمایه‌گذاری‌های ام تی ان در ۲۲ بازار منطقه آفریقا و خاورمیانه است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.