رونمایی BMW از سری ۵

طراحی انقلابی سری ۵، BMW برخی از تغییرات را پنهان کرده است. کمپانی BMW از نسل هفتم سری ۵ خود رونمایی کرد.  کلیک – طراحی مدل بعدی سری ۵ به طور انکار ناپذیری فراسوی یک مدل انقلابی است. شاید دلتان بخواهد کمی از مشخصه های این اتومبیل بدانید. در مورد جلوی اتومبیل باید گفت این مدل دارای شیشه عریض با قاب کروم، چراغ های کشیده، طراحی زیبای کلیدهای راهنما است که نسبت به سری ۳ کوچک تر و نسبت به سری ۷ بزرگ تر است.  این تغییرات در پشت اتومبیل هم اعمال شده است. این طراحی خردمندانه از BMW باعث شده تا سری ۵ در قسمت عقب خود از مرکز ثقل پایین تری بهره ببرد که موجب پایداری بیشتر این خودرو می گردد.

بزرگ تر شدن BMW نسبت به سری های قبلی

به گفته BMW نیمرخ کلی ماشین تغییر چندانی نکرده و نسبت به مدل های قدیمی خود، در همه ابعاد کمی بزرگ تر شده است. وزن اتومبیل، به لطف استفاده از مواد سبک وزن مانند استیل هایی با مقاومت بالا، آلومینیوم، و منیزیوم تا ۱۳۷ پوند کاهش پیدا کرده است.

در نگاه اول، طراحی داشبورد با مدل های قبلی خود کاملا یکی است. یکی از تغییرات قابل ملاحظه در سری ۵ وسایل دیجیتالی آن با قابلیت تنظیم است. کنسول راننده و صفحه نمایش افقی که در مدل های قدیمی در بالای داشبورد نصب شده بود، همان جا، باقی مانده و داخل اتاق ماشین نسبت به قبل جادار تر شده است. سری ۵، بدنه ۱۸٫۵ فوت مکعبی خود را به رخ می کشد.

کمپانی BMW در استفاده از تکنولوژی حسن شهرت دارد که سری ۵ هم از این قاعده مستثنی نیست. خریداران می توانند هزینه ای اضافی بابت سیستم کنترل حرکت پرداخت کنند که تولید آن از سال پیش و در سری۷ آغاز شد. مسافرانی که ایده تکان صفحه نمایش را دوست ندارند می توانند از دستور کلامی -iDrive controller- در منو های خود استفاده کنند. برای این کار، تنها کافی است که صفحه نمایش ۱۰٫۲ اینچی را لمس کنید.

شیشه عریض جلو و چراغ های کشیده

در ساخت سری ۵، دو خط تولید ۵۳۰i و ۵۴۰i وجود دارد. مدل ۵۳۰i یک اتومبیل ۴ سیلندری است و از موتور ۲٫۰ لیتری در آن استفاده شده است که هم توربوشارژ و هم تزریق مستقیم دارد. موتورهای ۴ سیلندری، با تولید ۲۴۸ اسب بخار قدرتی بین ۵۲۰۰ تا ۶۵۰۰ دور در دقیقه تولید می کند که ۲۵۸ فوت پوند چرخش گشتاوری در یک پهنای باند دارد. این پهنای باند می تواند از ۱۴۵۰ دور در دقیقه به ۴۸۰۰، بسط پیدا کند.

با حرکتی رو به بالا، ۵۴۰i طراحی شده با موتور ۳٫۰ لیتری توربو شارژ با تولید ۳۳۵ اسب بخار، قدرتی معادل ۵۵۰۰ تا ۶۵۰۰ دور در دقیقه تولید می کند که ۳۳۲ فوت پوند چرخش گشتاوری دارد و می تواند بین ۱۳۸۰ تا ۵۲۰۰ دور در دقیقه بسط پیدا کند. سیستم دیفرنسیال عقب و گیربکس اتوماتیک، بدون در نظر گرفتن انتخاب کدام یک از دو موتور، استاندارد سازی شده است. مدل xDrive BMW، دو دیفرنسیال دارد که به تبع آن هزینه بالاتری هم دارد.

۵۳۰i در ۶ ثانیه، ۱ تا ۶۰ را پر می کند (مایل در ساعت). استفاده از دیفرنسیال عقب این سرعت را به ۵٫۸ کاهش می دهد. در ۵۴۰i این سرعت ها به ترتیب از ۴٫۹ به ۴٫۷ کاهش پیدا می کند. موتورهای توربودیزل در اروپا تولید می شود. اما الان زود است که بفهمیم آیا اینجا هم تولید خواهد شد. ۵۳۰e، مدل هیبریدی و M550، مدل اسپرت تر، دیرتر به خط تولید اضافه خواهند شد. شایعات مبنی بر این است که نسل بعدی M5 چیزی بالغ بر ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کند و دو دیفرنسیال دارد.

دیگر مشخصه ها شامل کروز کنترل متناسب است که عملکرد آن از ۱۹ تا ۱۳۰ مایل در ساعت قابل تنظیم است. این سیستم توانایی کاهش سرعت از ۵ تا ۰ را هم دارد همچنین اگر که  ماشین جلویی حرکت کند خودروی شما آن را درک می کند. به گفته BMW، کاربرد این تکنولوژی این گونه است که خودرو، به منظور ترمز سریع، دو خودروی جلویی شما را زیر نظر می گیرد. این سیستم به عنصر گرمایشی تجهیز شده تا نحوه کار نرم افزار را، حتی در زمستان، حتمی کند.

نیمرخ BMW سری 5

سیستم کروزکنترل متناسب، یکی از چندین اهداف رانندگی با سری ۵ است. دیگر مشخصه های این سری BMW، شامل سیستم توجه به خطوط، سیستم توجه به ترافیک، ریموت پارکینگ، دید فراگیر سه بُعدی، و سیستم گریز می باشد که به راننده کمک می کند تا مانورهای اضطراری حتی با سرعت های بالای ۱۰۰ مایل در ساعت هم داشته باشد.

فروش سری ۵ BMW 2017 از ماه فوریه آغاز می شود. اطلاعات مربوط به قیمت گذاری چند هفته قبل از  فروش، اعلام می گردد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *