روسیه در ماجرای هک اطلاعات سیاسی آمریکا بی تقصیر است

آمریکا به تازگی روسیه را به دست داشتن در هک های مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور متهم کرده است؛ اما پوتین این اتهام را رد کرده است و گفته است این اتهامات تنها برای مشوش کردن اذهان عمومی صورت گرفته است.

به گزارش کلیک، پوتین در روز چهارشنبه در کنفرانس سرمایه گذاران در مسکو اذعان کرد: “روسیه هیچ علاقه ای به انجام این کار ندارد”.

آمریکا دولت روسیه را به دست داشتن در هک اطلاعات مقامات رسمی و گروه های سیاسی این کشور متهم کرده است و هدف روسیه از این اقدام را تحت تأثیر قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور می داند؛ اما پوتین سریعا به این موضوع واکنش نشان داد و این اتهام را کاملا بی اساس دانست.

اسناد به سرقت رفته در جریان حملات سایبری بسیار مهم به مقامات رسمی آمریکا که شامل ایمیل های حساس می شود، در چند ماه گذشته در فضای مجازی منتشر شده است و می تواند شانس برنده شدن نامزد حزب دموکرات این کشور یعنی هیلاری کلینتون را در سایه ای از ابهام قرار دهد.

پوتین معتقد است هدف آمریکا از متهم کردن روسیه برای انجام کار، تنها مشوش کردن اذهان عمومی است.

پوتین در اظهار نظر خود در مورد این اتهام به بیان این مطلب پرداخت که هدف آمریکا از انجام این کار تنها این بوده است که توجه عموم مردم به محتویات اطلاعات هک شده را به سمت دیگری هدایت کند.

اسناد به سرقت رفته و منتشر شده در فضای مجازی که شامل اطلاعات ویکی لیکس نیز می شود، دربردارنده ۵۰ هزار ایمیل ارسال شده از سوی دستیار هیلاری کلینتون بوده است که برخی از آن ها موجب انتشار اخباری علیه ستاد انتخاباتی این نامزد در رسانه ها شده است.

پوتین در ادامه گفته های خود افزود: “برای ما مهم نیست چه کسی در این انتخابات پیروز می شود و در آینده با او همکاری می کنیم”.

خصومت آمریکا و روسیه از مدتی پیش کمی شدت گرفته است و کاخ سفید با انتشار بیانیه ای در روز سه شنبه اعلام کرد که دست داشتن روسیه در حملات سایبری اخیر بی پاسخ نخواهد ماند و قطعا اوباما اقدامی در پاسخ به این کار روسیه انجام خواهد داد.

کاخ سفید از بیان جزییات بیشتر در مورد این موضوع خودداری کرد؛ اما ممکن است با وضع تحریمات اقتصادی علیه این کشور و یا صدور کیفرخواست علیه مجرمان سایبری روسی به این اقدام روسیه پاسخ دهد و یا با انجام حملات سایبری به این کشور، مقابله به مثل کند.

جاش ارنست، دبیر رسانه ای کاخ سفید اعلام کرد: “بعید است که کاخ سفید قبل از اینکه اقدامی انجام دهد، آن را اعلام کند”.

لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، نیز به این اتهام آمریکا واکنش نشان داد و به این موضوع اشاره کرد که آمریکا هنوز برای این اتهام سنگین خود هیچ دلیل قانع کننده ای ارائه نکرده است. وی در مصاحبه ای با خبرگزاری CNN آمریکا اذعان کرد: “ما هیچ ترسی از اقدامات خصمانه آمریکا علیه کشور خود نداریم”.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *