موتورسیکلت جدید BMW با احتمال زمین خوردن صفر!

|
۰ دیدگاه
Motorrad VISION NEXT 100

شکی نیست که موتورسیکلت‌ها ایمن نیستند و اگر به عنوان راننده آنها را هدایت کرده یا به عنوان مسافر سواری گرفته باشید، حتما اضطراب لحظه‌به‌لحظه آسیب دیدن را تجربه کرده‌اید. اما شرکت BMW از آینده‌ای رویایی صحبت می‌کند که در آن می پردازیم.

به گزارش کلیک، این وسیله نقلیه دو چرخ و فوق‌العاده محبوب‌، آن چنان هوشمند می‌شود که راننده‌ها برای راندن آن، نیازمند استفاده از تجهیزات یا لباس‌های ایمنی نباشند. هدف BMW، تمرکز موتورسیکلت‌سوار روی لذت بردن از تجربه رانندگی است اما وجود یک دستیار راننده بسیار توانمند و هوشمند موجب خواهد شد که در عین حالی که لذت رانندگی را تجربه می‌کنید اصلا نگران ایمنی وسیله نباشید.
Motorrad VISION NEXT 100 تنها یک نمونه از مدل‌های مفهومی شرکت BMW است که رویای این شرکت در زمینه به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید و امکانات ارتباطی برای متحول کردن کنترل وسایل نقلیه را به تصویر می‌کشد.

Motorrad VISION NEXT 100
احتمالا تا چند سال دیگر همه خودروها دیگر خودران خواهند شد و دیگر نیازی به راننده برای هدایت آنها نیست اما در Motorrad خودران شدن وسیله هدف نیست و BMW با حفظ ارزش‌ها و دنبال کردن علایق مردم در زمینه هدایت موتورسیکلت‌ها، به دنبال ارتقای تجربه کنترل آنهاست. به این معنی که تجربه کاربر نهایی حول محور آزادی بیشتر در جاده‌ها می‌چرخد و ایمنی وسیله به سیستم‌های هوش مصنوعی نصب شده، محول می‌شود.
ایده موتورسیکلتی که برای راندن آن نیازی به گم شدن زیر خرواری از وسایل ایمنی، مثل کلاه‌ بزرگ و سنگین، انواع لباس‌ها مثل کاپشن و تی‌شرت چرمی یا برزنتی مخصوص، محافظ گردن و کلا سایر تجهیزات ایمنی نیست، بدون شک بسیار جذاب است. طبق اظهارت BMW سیستم‌های هوشمند Motorrad، جاده‌ای که پیش روی راننده قرار دارد را پیش‌بینی کرده و طبق وضعیت آن، دستورالعمل‌هایی برای آگاه‌سازی وی و در نتیجه رانندگی بهتر و نهایتا جلوگیری از هر گونه تصادف را پیشنهاد می‌کنند؛ این سیستم‌ها حتی در صورت نیاز گاهی اوقات وارد عمل شده و از بروز حوادث ناگوار جلوگیری می‌کنند. ضمنا وجود سیستم حفظ تعادل خودکار در Motorrad موجب می‌شود موتورسیکلت چه در زمان حرکت و چه در زمان ثابت بودن، هرگز بیش از اندازه به یک سمت کج نشود.

Motorrad VISION NEXT 100
خبری از کلاه‌ایمنی در این مدل مفهومی نیست اما در عوض عینک مخصوصی در نظر گرفته شده که در کنار محافظت از چشم‌های شما در برابر باد، اطلاعات مهمی مثل پیچ‌های مسیر را به شما نشان می‌دهد. این عینک با حرکات چشم موتورسیکلت‌سوار کنترل می‌شود. این موتورسیکلت کاملا برقی است و درصد آلایندگی آن در حد صفر است.

Motorrad VISION NEXT 100
یادآور می‌شویم که Motorrad تنها یک مدل مفهومی است و فاصله نسبتا زیادی با واقعیت دارد.البته در آینده‌ای نه چندان دور که ویژگی خودرانی، جز لاینفک خودروها شده است Motorrad رویای زیبایی برای صنعت موتورسیکلت‌ها محسوب می‌شود.

10 پسندیده شده
شقایق شمس
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.