تعیین تکلیف گوشی‌های موجود در بازار پس از رجیستری

|
۰ دیدگاه
تعیین تکلیف گوشی‌های موجود در بازار پس از رجیستری

اجرای طرح شناسه‌دار کردن گوشی را تنها مربوط به گوشی‌هایی است که از این پس وارد بازار ایران می‌شوند، گوشی‌های موجود در بازار نیز تعیین تکلیف می‌شوند.

به گزارش کلیک، قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طرح رجیستری گوشی‌های موبایل مربوط به گوشی‌هایی است که پس از اجرای موفقیت آمیز این طرح، وارد کشور می‌شوند. در مرحله بعدی طرح ثبت و شناسه‌دار کردن گوشی‌های وارداتی، موضوع تعیین تکلیف گوشی‌های وارداتی قاچاق را در دستور کار قرار می‌دهیم.

خورشیدی افزود: هنوز در ارتباط با گوشی‌هایی که تا قبل از اجرای طرح رجیستری وارد بازار شده‌اند، تصمیم نهایی گرفته نشده است.

وی ادامه داد: در طرح ثبت و شناسه‌دارکردن گوشی‌های وارداتی، در صورتی که این گوشی‌ها بخواهند وارد شبکه شوند و از شبکه خدمات بگیرند، باید شناسه‌دار شوند، این گوشی‌ها در ابتدای ورود به کشور ثبت می‌شوند و درصورتی که به ثبت نرسند و به صورت قاچاق وارد شوند، در شبکه اپراتورهای موبایل قابل شناسایی نخواهند بود.

خورشیدی با تاکید براینکه این طرح هنوز وارد مرحله اجرایی نشده است و در مرحله آزمایشی قرار دارد، اضافه کرد: گوشی‌هایی که هم اکنون در بازار وجود دارند و حتی اگر به شکل قاچاق وارد شده‌اند، مشمول این طرح نمی‌شوند و فعلا تصمیم قطعی برای این دسته از گوشی‌ها در کارگروه ساماندهی بازار موبایل و ثبت و شناسه‌دار کردن گوشی، گرفته نشده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ممکن است سازوکارهایی تعریف شود که در مراحل بعدی رجیستری، متناسب با قابلیت‌های فنی این پروژه، امکان ثبت گوشی‌های قدیمی قاچاق و یا شناسایی آن‌ها،  به این سیستم اضافه شود اما فعلا در این ارتباط تصمیم گیری قطعی نشده است.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.