شکست سامسونگ و فرصت طلایی پیکسل

با بسته شدن پروژه نوت ۷ و ضررهای سامسونگ حالا گوگل با گوشی هوشمند پیکسل می تواند به خوبی بازار را به دست بگیرد.

کلیک-همه ماجرا از جایی شروع شد که گوشی های نوت ۷ شروع به انفجار کردند. نوت ۷ دارای مشخصات فنی بسیار خوبی است و در اوت ۲۰۱۶ معرفی شد. تمام مشکلات سامسونگ هم بعد از معرفی شدن نوت ۷ شروع شد و حالا بعد از چند ماه این کمپانی با مسائل زیادی دست و پنجه نرم می کند. سامسونگ از تمامی دارندگان نوت ۷ درخواست کرده تا گوشی های هوشمند نوت ۷ خود را تحویل دهند و پول خود را پس بگیرند؛ اما سرنوشت این مشتریان بعد از پس دادن نوت ۷ چه می شود؟

این بستر فرصت بسیار مناسبی برای گوگل و گوشی هوشمند پرچم دارش، یعنی پیکسل است. بر اساس تحقیقات ۴۰ درصد از مشتریان سامسونگ بعد از پس دادن نوت ۷ به سراغ کمپانی های دیگر می روند و گوشی هوشمندی از برندی دیگر را انتخاب می کنند. در این رقابت تنگاتنگ کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند گوگل با پیکسل خود می تواند نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند.

شکست سامسونگ و فرصت طلایی پیکسل

دلیل این توجه بیش از حد بازار و رسانه ها به پیکسل این است که این گوشی هوشمند از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و در DoXMark توانسته رتبه بالاتری از آیفون را به خود اختصاص دهد.

اگر بخواهیم نگاهی کلی به مشخصات فنی و ظاهری پیکسل بیندازیم، پیکسل با پردازنده Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821 قدرت یافته است، دارای حافظه رم ۴ گیگابایت و حافظه داخلی ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایت است. اندروید پیکسل ۷٫۱ نوقا است و دارای دوربین ۱۲ مگاپیکسلی پشت و ۸ مگا پیکسلی در جلو است. صفحه نمایش پیکسل ۵٫۰ اینچی است و دارای رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است.

همه این ویژگی ها نشان می دهد که ما با یک رقیب سرسخت برای سامسونگ مواجه هستیم. این ویژگی ها می تواند هر مخاطبی و مشتری را به خود جذب کند. در این میان فقط پیکسل رقیب سخت سامسونگ نیست، سونی نیز با پرچم دار جدید خود می تواند یکی از رقبای اصلی سامسونگ به حساب بیاید. در این میان نمی توان آیفون را نیز نادیده گرفت که آیفون های جدید نیز به اندازه کافی کار را برای نوت ۷ سخت کرده اند.

با شکست نوت ۷ و سقوط سهام سامسنوگ و رشد ارزش سهام اپل، حالا سامسونگ امید دارد که با گلکسی S7 و S7 Edge بتواند تمام ضررهای حاصل ازنوت ۷ را جبران کند. البته باید دید که کاربر بی اعتماد سامسونگ که نوت ۷ خود را از دست داده باز هم به سامسونگ اطمینان می کند یا نه.

در کل منطبق شدن شکست نوت ۷ و ورود پیکسل به بازار می تواند شرایط سختی را برای سامسونگ و زمینه خوبی را برای رشد پیکسل فراهم آورد.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *