اشتباه مخابرات، جوان بی‌گناه را تا چوبه دار برد

|
۳ دیدگاه
اشتباه مخابرات، جوان بی‌گناه را تا چوبه دار برد

اشتباه مخابرات، مرد کفاش را با اتهام قتل، سه سال پیش روانه زندان کرد.

به گزارش کلیک، با کشف جسد مردجوانی در ۲۸ آبان سال ۹۲ و اعلام این اتفاق به پلیس، تیم جنایی راهی محل حادثه شد و پس از بررسی‌های مقدماتی، جسد مرد عکاس با دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی انتقال یافت.

تحقیقات پلیسی برای افشای راز این جنایت مرموز ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان از شرکت مخابرات خواستند فهرست آخرین تماس‌های قربانی را در اختیارشان قرار دهد. به این‌ ترتیب، مرد جوانی که آخرین بار با مقتول تماس گرفته بود شناسایی و دستگیر شد اما وی در بازجویی‌ها منکر قتل شد و گفت که مقتول را نمی‌شناخته و روز حادثه نیز اشتباهی با وی تماس گرفته است. با وجود این، وی به‌خاطر تناقض‌گویی‌هایش به اتهام قتل محاکمه و به قصاص محکوم شد اما قضات دیوان عالی کشور پس‌ از بررسی دقیق پرونده، این حکم را نقض کردند و پرونده را به دادگاه کیفری بازگرداندند.

در حالی که متهم در جریان بازجویی‌ها معتقد بود هرگز در ساعتی که مخابرات گفته به ورامین نرفته، بلکه در سلماس بوده است، اما دادگاه به استناد ردیابی مخابرات مبنی بر حضور وی در ورامین، کفاش را متهم اعلام کرد.

ولی پیگیری‌های وکیل متهم نشان داد که شرکت مخابرات در ردیابی موکلش اشتباه کرده است.

به این‌ ترتیب بی‌گناهی متهم برای دادگاه ثابت شد و قاضی عبداللهی و قاضی کیخواه از شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند و پس از برگزاری جلسه‌ای با اولیای دم، رأی خود را صادر و متهم را تبرئه کردند.

مرد کفاش گفت: من قربانی‌ اشتباه شرکت مخابرات شدم و سه سال از بهترین لحظه‌های زندگی‌ام نابود شد. به محض آزادی این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

 

5 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۳ دیدگاه

توسط: صمد

متاسفانه در موارد مشابه در کشورهای جهان هیچ وقت متهمی که بعدا تبرئه شده نتوانسته حق خود را باز ستاند مثلا در آمریکا یک متهم بعد از ۲۰ یا ۳۰ سال توانسته بود بیگناهی خود و اشتباه یکی از کارآگاهان را ثابت کند و از حبس ابد آزاد شود ولی هرگز نتوانست خسارت وارد شده و زندگی از دست رفته اش را بازپس بگیرد فقط دادگاه و مجموعه پلیس یک عذرخواهی خشک و خالی از او کرده بودند.

توسط: علی

وای براین قوه قضائیه

توسط: علی

ازاین مورد ها که بیگناه زیاد بدبخت میشن تو ایران زیاده و حرف هم بزنی میشی …..

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.