فوت‌وفن‌های فیس بوک مسنجر

فیس بوک مسنجر یک بستر بسیار خوب برای برقراری ارتباط سریع و آسان با خانواده و دوستان فیس بوکی است، این برنامه دارای فوت و فن ها و نکات ریزی است.

کلیک-فیس بوک مسنجر یک راه ارتباطی بسیار ساده با دوستان فیس بوکی شما است. هنوز هم با وجود شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام هنوز بسیاری از افراد از فیس بوک استفاده می کنند و بر روی آن تعصب دارند. در این مقاله ما به بررسی فوت و فن های فیس بوک مسنجر می پردازیم که ممکن است بسیاری از افراد این فوت و فن ها را نشناسند.

دقت کنید برخی از نکاتی که در این مقاله ذکر می شود فقط بر روی آخرین ورژن فیس بوک مسنجر قرار دارد، پس حتما از آپدیت بودن فیس بوک مسنجر خود اطمینان حاصل کنید.

رای گیری در گروه ها

فوت‌وفن‌های فیس بوک مسنجر

ممکن است این موضوع برای شما هم پیش آمده باشد که در جمع گروه دوستان خود در شبکه های اجتماعی پیشنهاد یک شام دوستانه را مطرح می‌کنید و در این میان هر کس رای خاص خودش دارد. یک نفر با رستوران موردنظر شما موافق نیست و افرادی جای دیگری را پیشنهاد می کنند و درنهایت تصمیم گیری بسیار سخت می شود. با فیس بوک مسنجر دیگر شما این مشکلات را نخواهید داشت و می توانید در گروه خود سؤال را به صورت یک نظر سنجی با گزینه های مشخص تعیین کنید و هر گزینه ای که رای بیشتری آورد در واقع برنده نظر سنجی است.

در مرحله بعد نیز فیس بوک مسنجر به کمک کاربران خود می آید و هنگامی که شام دوستانه تمام شده است و وقت حساب و کتاب است باز هم می توان بر روی فیس بوک مسنجر حساب کرد. فیس بوک مسنجر دارای سیستم انتقال وجه به سایر کاربران است و شما می توانید با یادآوری کردن سهم هر یک از دوستان خود این امکان را به آن ها بدهید که از طریق فیس بوک مسنجر حساب و سهم خود را پرداخت کنند. برای انجام دادن این رود تنها کافی است که آیکون polling را در داخل مسنجر خود انتخاب کنید.

ارسال و دریافت پیام های محرمانه

این روز یکی از بهترین راه های برای ارسال پیام به دوستان و افراد بسیار مهم است، مشابه این روس در تلگرام نیز وجود دارد. اگر هکری در حین صحبت و یا بعد از صحبت بخواهد اطلاعات شما را هک کند تنها با دسته ای از کلمات نامفهوم روبرو می شود و نمی تواند به صورت کامل اطلاعات را از این مکالمه محرمانه دریافت کند.

سیستم فیس بوک مسنجر End-to-end است به معنا که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و فقط دو طرف مکالمه می توانند پیام ها را بخوانند. سیستم پیام رسانی End-to-end همان سیستمی است که در واتس اپ نیز به کار برده شده است. هر چند در سیستم محرمانه نیز امکان ورود به گفتگو و برداشت اطلاعات از طرف سازنده برنامه امکان پذیر است ولی در کل در این سیستم در دو سر این اتصال یک ارسال کننده و یک دریافت کننده وجود دارد و امکان بسیاری از اتفاقات را به درصد بسیار کمی کاهش می دهد.

علاوه بر امکانات گفته شده شما می توانید برای نمایش پیغام های خود زمان معین کنید و مشخص کنید که این پیغام بعد از یک ساعت به صورت خودکار پاک شود. البته در نظر داشته باشید که سوءاستفاده گران با screenshot و یا عکس گرفتن از صفحه می توانند به راحتی از صحبت های شما سوءاستفاده کنند.

برای استفاده از مکالمه محرمانه با باز کردن فیس بوک مسنجر خود و انتخاب گزینه Me و سپس Secret Conversations می توانید از مکالمه محرمانه استفاده کنید. البته تفاوت هایی میان ورژن اندروید و iOS این قسمت از فیس بوک مسنجر وجود دارد.

با دوستان خود بازی کنید

بازی آنلاین با دوستان و اعضای خانواده یکی از جذابیت‌های شبکه های اجتماعی و تکنولوژی است. برای بازی آنلاین در فیس بوک مسنجر می توانید یکی از دوستان خود را انتخاب کنید و سپس با تایپ کردن کلمه @fbchess play بازی را شروع کنید. اگر می‌خواهید از یک بازی شطرنج با دوست خود لذت ببرید کافی است تا عبارت @fbchess play را تایپ کنید. برای دریافت راهنمای بازی خود می توانید عبارت @fbchess help را در قسمت چت فیس بوک مسنجر خود کپی کنید.

برای شروع بازی بسکتبال با دوست خود کافی است تا ایموجی emoji یا آیکون بسکتبال را برای دوست خود بفرستید و با کلیک بر روی آیکون بسکتبال بازی خود را شروع کنید. برای بازی فوتبال فرستادن یک آیکون یا emoji توپ فوتبال کار را برای شما آسان می کند.

 ۲ دیدگاه

Diaco_khezri

سلام وخسته نباشید
چرا من هر زمان که به اینترنت وصل میشم، یک پیغام از طرف فیسبوک مسنجر میاد با این مضمون(check connection) و در پایین مینویسه(open your web browser to finish connection) چطوری میتونم غیر فعالش کنم، ممنون میشم جواب بدین.

  فاطمه محمدی

  سلام،از منو more فیس بوک وارد قسمتApp setting شوید و سپس تیک گزینه Always open links with external browser را بردارید و این گزینه را به صورت غیرفعال یا Off در بیاورید.

دیدگاه ها:

 1. Diaco_khezri گفت:

  سلام وخسته نباشید
  چرا من هر زمان که به اینترنت وصل میشم، یک پیغام از طرف فیسبوک مسنجر میاد با این مضمون(check connection) و در پایین مینویسه(open your web browser to finish connection) چطوری میتونم غیر فعالش کنم، ممنون میشم جواب بدین.

  1. فاطمه محمدی گفت:

   سلام،از منو more فیس بوک وارد قسمتApp setting شوید و سپس تیک گزینه Always open links with external browser را بردارید و این گزینه را به صورت غیرفعال یا Off در بیاورید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *