آغاز مبارزه با قاچاق کالا در بازار رایانه

در بازرسی‌ها سندیت کالا از طریق فاکتور فروش بررسی می‌شود و درباره کالاهایی که واردات آنها معتبر نبود دستور جمع‌آوری از واحد صنفی صادر شده است.

به گزارش کلیک، مهدی میرمهدی، رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: با هماهنگی انجام شده بین اتحادیه و اتاق اصناف، آغاز طرح مبارزه با کالای قاچاق در صنف رایانه از ۱۵ مهرماه به اول آبان موکول شده و از امروز آغاز می شود.

میرمهدی افزود: در این مدت اطلاع‌رسانی کامل درباره جمع‌آوری کالای قاچاق به واحدهای صنفی انجام شد و بازرسی‌های صنفی افزایش یافت تا با اقدامات درون صنفی، واحدها برای آغاز طرح مبارزه با کالای قاچاق آماده شوند.

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران توضیح داد: در این بازرسی‌ها سندیت کالا از طریق فاکتور فروش بررسی می‌شود و درباره کالاهایی که واردات آنها معتبر نبود دستور جمع‌آوری از واحد صنفی صادر شده است.

به گفته وی، برای کاهش ضرر و زیان، به واحدهای صنفی توصیه شد پیش از اجرای طرح اگر کالاهایی از این نوع دارند آن را با قیمت کمتر یا در شهرستان‌ به فروش برسانند و از واحد صنفی جمع‌آوری کنند.

میرمهدی گفت: معتقدیم در صنف رایانه کم‌اظهاری وجود دارد اما به دلیل تعرفه گمرکی مناسب، قاچاق در این بازار نداریم.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *