قرار بود امسال قطعی اینترنت نداشته باشیم!

|
۲ دیدگاه
قرار بود مشکل قطع اینترنت کشور حل شود!

روز گذشته از ساعت ۱۴:۳۰ شاهد قطعی و اختلال در اینترنت بخش هایی از کشور بودیم که با توجه به جوابگو نبودن شرکت های ارائه دهنده اینترنت، سوالات بسیاری را در ذهن مشترکین اینترنت کشور به وجود آورده است.
به گزارش کلیک، با نگاهی به صحبت های ضد و نقیض مسئولین امر این سوال در ذهن متبادر می شود که چرا مسئولین از شفاف بودن با مشترکین طفره می روند؟ مگر اعلام دلیل واقعی قطعی اینترنت چه تبعاتی برای وزارت خانه و شرکت ارتباطات زیر ساخت به همراه دارد که اختلال سراسری را تنها محدود به ۲۵ دقیقه اختلال آن هم در تهران می دانند؟
حامدرضا اسماعیلی مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت در رابطه با علل وقوع این اتفاق در گفت‌وگو با رسانه ها عنوان کرد: «مشکلاتی در سامانه‌ انتقال شهر تهران اتفاق افتاده بود که سبب قطع و اختلال ۲۵ دقیقه ای در اینترنت بین‌الملل این شهر شده بود.»
اسماعیلی افزود: «این مشکلات به دلیل خرابی برخی از دستگاه‌ها رخ داد که همکاران ما به سرعت در محل حضور یافته و مشکل دستگاه‌های خراب شده را رفع کردند.»
مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به سئوال خبرنگاران در مورد اینکه «شهرهای دیگر نیز این مشکل را داشته‌اند یا نه؟ و آیا گیت‌وی‌های بین‌المللی ایران دچار مشکل شده بود؟» اعلام کرد: «هیچ مشکلی در گیت‌وی بین‌المللی به وجود نیاد و تنها سامانه انتقال شهر تهران با مشکل خرابی برخی از دستگاه‌ها روبرو شد.»

این اظهارات در حالی مطرح شدند که در لحظه نگارش این متن و در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت پس از شروع اختلالات، همچنان مشکل عدم دسترسی به برخی سایتهای داخلی پابرجا بوده و از شواهد این طور بر می آید که بر خلاف گفته مسئولین شرکت ارتباطات زیرساخت، مشکل به وجود آمده تنها محدود به استان تهران نبوده و در تماس با چند استان از جمله اصفهان و خراسان رضوی، کاربران این استان ها نیز از بروز اختلالات اینترنت و عدم دسترسی به برخی سایت ها که سرور آنها در داخل کشور قرار دارد، خبر دادند.
در این بین بازار گمانه زنی های مختلف در مورد علل واقعی این اتفاق نیز داغ بوده و برخی قطعی به وجود آمده را ناشی از قطع یکی از گیت های اینترنت بین الملل در ایران دانسته اند که به دلیل بدهی شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت هلندی ارائه دهنده اینترنت بوده است و برخی دیگر نیز آزمایش اینترنت ملی را علت اختلالات اینترنت می دانند. حال باید منتظر نشست و دید علت واقعی این اختلالات آزاردهنده که کار بسیاری از افراد را مختل کرده چه موردی بوده و میزان مسئولیت پذیری عوامل ذی ربط در این قضیه تا چه حد است.

نکته جالب این است که برخی شرکت های سرویس دهنده اینترنت، تلفن خود را جهت پاسخگویی قطع کرده اند و حاضر به پاسخگویی در قبال مشکل پیش آمده نیستند.

همه ی این اتفاقات در شرایطی به وقوع پیوسته که وزیر ارتباطات در نخستین وعده ی خود پس از تکیه بر صندلی وزارت، در حالی که تصور می کرده، وزیر شدن برابر با سردادن شعارهای ناشدنی است،گفت که امسال قطعی اینترنت نداریم.

از سوی دیگر و درحالی که دقیقاً از فردای بیان چنین جمله ی شگفت انگیزی، قطعی مکرر اینترنت عصبانیت کاربران اینترنت را بیشر کرده، جناب وزیر اساساً در این مورد سکوت کرده و توضیحی در مورد وعده ی “شیرین” خود نداده اند!

2 پسندیده شده
فروزان طاهری
اگر بخوام یه نامه از زندگیم بنویسم، خیلی کوتاهش میشه پر ماجرا و عالی و به سرعت رو به بالا، اونقدر که یه وقتا ترس برم میداره! شانس اینو داشتم که از دانشگاه تهران مهندسیم رو بگیرم ولی اگه شما این شانس رو نداشتین بهتون میگم چیز چندانی رو از دست ندادین! می نویسم، تدریس می کنم، برای چندتا وبسایت داخلی و بین المللی تولید محتوا می کنم، ترجمه می کنم و یادم می مونه لبخند بزنم!
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: سارا

خیلی بیشتر از ۲۵ دقیقه قطع بود

توسط: سایت تفریحی

بسیار عالی گفتید بیش از ۱هفته است که در استان کهگیلویه و بویر احمد نیز اینترنت دچار اختلال شده است

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.