ایرباس پیش نمایشی از اولین تاکسی پرنده خودران خود را ارائه کرد

ایرباس پیش نمایشی از هواپیمای خودران خود را ارائه کرد. این هواپیما یک تاکسی پرنده است که می تواند به صورت خودکار پرواز کند.

به گزارش کلیک، ایرباس یک شرکت فرانسوی است که چند ماه قبل اولین جزئیات برنامه هواپیمای خودران خود را منتشر کرد. این شرکت که پروژه اش Vahan  نام گرفته است پیش نمایشی از این هواپیما ارائه کرده است. در حال حاضر Vahana در حال ‌توسعه در پایگاه پیشرفته ایرباس در سیلیکون ولی است. این شرکت قصد دارد یک پروتو تایپ اندازه کامل از این هواپیما را قبل از سال ۲۰۱۷ به پرواز در آورد. سپس نسخه قابل‌ تولید آن‌ را تا سال ۲۰۲۰ معرفی کند.

ارائه پیش‌نمایشی از تاکسی پرنده خودران ایرباس

Vahana به هشت ملخ مجهز است و فقط می تواند یک سرنشین را در زیر کاناپی خود حمل کند. این هواپیما هم چنین می تواند به ‌صورت عمودی نشست‌ و برخاست انجام دهد؛ اما مهم‌ ترین ویژگی که واهانا دارد توانایی پرواز خودکار است. این هواپیما با این توانایی می تواند موانع را تشخیص دهد و از برخورد با موانع و دیگر هواپیماها دوری کند. البته برخلاف خودرو های پرنده، هواپیمای واهانا توانایی حرکت در روی زمین و در هوا را با هم ندارد.

ایرباس معتقد است که وسایل نقلیه هوایی شخصی می ‌توانند برای چالش‌ های موجود در حمل ‌ونقل مناطق شهری جهان راه چاره ای باشند. واهانا قادر است فضایی بدون محدودیت را در بالای سطح زمین برای افراد مهیا کند. به علاوه این هواپیما تحت یک برنامه پرواز اتوماتیک کار می‌ کند که مسیر ها از قبل در آن برنامه ‌ریزی شده اند و در مرحله بعد آن‌ ها را دنبال می‌ کند.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *