برگزاری ۷۰ مانور سایبری در ۳۰ منطقه مخابراتی

|
۰ دیدگاه
برگزاری ۷۰ مانور سایبری در ۳۰ منطقه مخابراتی

رعایت اصول پدافند غیرعامل، تضمین کننده امنیت و پایداری شبکه مخابراتی کشور است و در همین راستا در هفته پدافند غیرعامل که از دوم تا هشتم آبان ماه در سراسر کشور در جریان است، مانور تخصصی سایبری برگزار خواهد شد.

به گزارش کلیک، شرکت مخابرات ایران این موضوع را اعلام کرده که براین اساس کمیته راهبردی پدافند غیرعامل شرکت مخابرات ایران، دفاع سایبری، پدافند سایبری، ارتقاء پایداری و امنیت و مصون سازی زیرساخت‌ها را در دست پیگیری دارد. از این رو قرار است در ۳۰ مخابرات منطقه‌ای و ۲ شرکت اصلی( ارتباطات سیار و مخابرات منطقه تهران) بیش از ۶۰ الی ۷۰ مانور و رزمایش تخصصی برگزار شود که اکثریت این مانورها در سطح ملی است.

معرفی دستاورد های تخصصی پدافند غیرعامل، ایجاد تحرک و انگیزه در سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌ها در مورد پدافند غیرعامل، ایجاد زمینه مشارکت فکری در پاسخگویی به نیازهای تخصصی پدافند غیرعامل، زمینه سازی برای تحقق تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل از جمله اهداف برگزاری این هفته است.

در موضوع پدافند سایبری، با توجه به آسیب پذیری‌های موجود در فضای سایبری و پیچیدگی روزافزون و رو به ازدیاد سامانه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و همچنین، ارتقاء پایداری و امنیت و مصون‌سازی زیرساخت‌ها، دبیرخانه کمیته راهبردی مخابرات، در تمامی مراکز مخابراتی و مناطق، مرکز پدافند سایبری ایجاد کرده است.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.