چگونه مشکل زیر نویس ها را در ویندوز ۱۰ حل کنیم؟

|
۰ دیدگاه
حل مشکل زیر نویس ها در ویندوز 10

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از عوض کردن ویندوز تمام زیر نویس ها به جای فارسی به صورت کلماتی نامفهوم و عجیب و غریب نمایش داده شوند. برای حل این مشکل چه کردید؟ به سراغ فایل های رجیستری و یا پچ های موجود در اینترنت رفتید؟ اما این فایل ها ممکن است مخرب باشند. راه های ساده تر و بهتری نیز هستند مثل آنچه ما در این مطلب پیش پای شما می گذاریم.

کلیک- مشکل زیرنویس از مشکلاتی است که معمولا برای اکثر کاربران بعد از تعویض ویندوز پیش می آید. به خصوص برای کسانی که از KMPlayer ، استفاده می کنند. حال چه موقع این مسئله پیش می آید؟ زمانی که زبان های بیگانه برای نرم افزار ها تعریف نشده باشند. مثلا زمانی که بخواهید یک زیرنویس فارسی را در یک نرم افزار انگلیسی زبان مانند KMPlayer اجرا کنید، برای این نرم افزار متن زیرنویس ها قابل شناسایی نیست. بنابراین آن ها را به صورت کلماتی به هم ریخته و ناخوانا به نمایش در می آورد. اینجاست که شما باید زبان مورد نظر را برای سیستم خود تعریف کنید تا این نرم افزار ها بتوانند زبان های اضافی را تشخیص بدهند. مثلا در این جا برای حل مشکل زبان زیرنویس فارسی در این نرم افزار، باید زبان فارسی برای سیستم تعریف شود.

حل مشکل زیر نویس ها در ویندوز 10

فیلم ها دو دسته زیرنویس دارند:

  1. زیرنویس هایی که به صورت جداگانه و با فرمت SRT در دسترس هستند.
  2. زیرنویس هایی که به همراه خود فیلم بوده و قسمتی از خود فایل تصویری فیلم هستند. اکثر فیلم های موجود، زیرنویس هایی جداگانه با فرمت SRT دارند و مشکلاتی که برای زیرنویس ها بوجود می آید نیز، مربوط به همین نوع زیرنویس ها است.

برای حل این مشکل یک راه حل ساده، راحت و بی دردسر برای شما داریم. به این ترتیب که به قسمتی از تنظیمات کامپیوتر خود می روید و این مشکل را به سادگی و بدون نیاز به فایل خارجی و یا پچ هایی که گاهی دارای بد افزار هستند حل می کنید. در این روش حتی نیازی به تنظیمات رجیستری که از عمر مفید ویندوزتان کم می کنند نیز ندارید.

– ابتدا به تنظیمات کامپیوتر خود بروید. سپس در قسمت تنظیمات، به بخش “Date & Time” بروید.

– در آن جا، بر روی قسمت Additional date, time & regional settings کلیک کنید و وارد کنترل پنل شوید.

– در این صفحه تنظیمات زیادی پیش روی شماست اما، قسمت مورد نیاز ما در این آموزش “Change location” است پس بر روی آن کلیک کنید.

– در پنجره باز شده، به سربرگ “Adminstrive” بروید. در قسمت “language for non-unicode programs”، بر روی گزینه “system locale” کلیک کنید.

– در آن جا لیست را باز کنید و در زیرشاخه های “current system locale”، گزینه “persian” را انتخاب کرده و تایید کنید و سپس کامپیوتر را ریستارت کنید. پس از انجام این مراحل، مشکل حل می شود و زیرنویس های شما فارسی به صورت فارسی در می آیند.

حل مشکل زیر نویس ها در ویندوز 10

این راه حل برای ویندوز های ۷، ۸ و ۸.۱ نیز جواب می دهد. توجه داشته باشید که این مراحل از روی تنظیمات در ویندوز ۱۰ نوشته شده است اما شما می توانید با پیدا کردن قسمت های مشابه در ویندوز های دیگر، مشکل خود را در این زمینه حل کنید.

2 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.