۵ اپلیکیشن برتر نقاشی و طراحی برای اندروید و iOS

در این مطلب آموزشی ۵ نمونه از برترین اپلیکیشن های مطرح در زمینه طراحی و نقاشی را به شما معرفی خواهیم کرد که هر فردی با هر توانایی می تواند به راحتی با آن ها کار کند.

کلیک – اول از همه باید از صفحه نمایش های لمسی در گوشی های هوشمند و تبلت ها متشکر بود که این امکان را برای کاربران فراهم می کنند تا آن ها لذت نقاشی کردن را تجربه کنند. برخی از این نرم افزارها آن چنان پیشرفته هستند که بسیار طبیعی و واقعی نقاشی های کاربران را بر روی بوم می کشند. ۵ نمونه از اپلیکیشن های طراحی و نقاشی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد شما را قادر خواهند ساخت تا تمام هنر ذاتی خود  را در آن ها پیاده سازی کنید. ابزارها و امکاناتی که در این نرم افزاها وجود دارند ممکن است در حیطه نقاشی سنتی وجود نداشته باشند یا به سختی در دسترسی باشند. این اپلیکیشن ها از پتانسیل بالایی در انجام امور مختلف و خلاقانه برخوردارند و امکانات بی شمار آن ها باعث خواهد شد تا کاربران بتوانند با استفاده از قلم ها، لایه ها، اشکال مختلف و ویرایش های دقیق، هنر خود را به نمایش بگذارند. مهم نیست که شما فقط گاهی اوقات نقاشی می کشید یا یک شخص بسیار ماهر در طراحی هستید. چیزی که واضح است این است که شما زمان مفرح و خوبی را با این اپلیکیشن های اندروید و iOS خواهید گذراند.

SketchBook

لینک دانلود اندروید

لینک دانلود iOS

اپلیکیشن SketchBook محصول شرکت Autodesk یکی از نرم افزاهایی است که تمام کاربران در سطوح مختلف می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. توسط این اپلیکیشن می توانید با استفاده از مدادهای نرم موجود در آن حس خوب یک نقاشی طبیعی را در محیط ساده و سفید تجربه کنید. این نرم افزار برای کشیدن هر نوع طرحی مناسب است. از خط‌خطی های ساده گرفته تا پروژه های پیچیده. علاوه بر این شما می توانید مراحل نقاشی خود را که به صورت یک ویدیو که در درون برنامه ذخیره می شود، ضبط کرده و با سایرین به اشتراک بگذارید. هم چنین این امکان وجود دارد تا  نقاشی هایی را که به صورت دستی و سنتی کشیده اید، مستقیما از طریق بخش گالری اپلیکیشن در یک لایه در SketchBook وارد کنید. برای مثال می توانید از یکی از طرح هایی که به صورت دستی کشیده اید، عکس گرفته، آن را وارد نرم افزار کنید و سپس در درون نرم افزار شروع به رنگ آمیزی آن نمایید.

painting

Adobe Illustrator Draw

لینک دانلود اندروید

لینک دانلود iOS

توسط اپلیکیشن Illustrator Draw می توانید طرح های برداری (وکتور) کاملی را به وسیله کنترل کننده های لمسی ایجاد کنید. مجموعه ای از پنج قلم با نوک های مختلف در این اپلیکیشن وجود دارد که قابلیت این را دارند تا شفافیت، اندازه و رنگ آن ها را تنظیم کنید تا در نهایت به قلم مورد دلخواه خود دست یابید. شما می توانید تا ۱۰ لایه طراحی در میان یک لایه تصویر اضافه کنید و آن ها را با یکدیگر ادغام کنید، کپی نمایید، اندازه و جهت آن ها را تغییر دهید و شفافیت هر یک از آن ها را تنظیم کنید. هم چنین این امکان وجود دارد تا از طریق خود نرم افزار به دنبال تصاویر با کیفیت بالا و عکس هایی که حق کپی رایت آن ها آزاد است، بگردید. بنابراین این امکان وجود دارد تا از تصاویر باکیفیت نیز در کارای خود استفاده نمایید. به علاوه، ادغام Creative Cloud با این اپلیکیشن باعث خواهد شد تا کاربران بتوانند به راحتی از طریقIllustrator Draw  به امکاناتی هم چون تصاویر Adobe Stock، تصاویر پردازش شده در Lightroom یا تصاویر وکتور که توسط Capture CC به وجود آمده اند، دسترسی یابند. تمام چیزهایی که شما در این نرم افزار خلق می کنید در نهایت می توانید به کامپیوتر خود منتقل کرده و اگر ایده جدیدی دارید روی آن پیاده سازی نمایید.

painting

ArtRage

لینک دانلود اندروید

لینک دانلود iOS

ArtRage، یکی دیگر از اپلیکیشن های طراحی و نقاشی با گستره وسیعی از ابزارهای مفیدی است که کار کردن با آن ها نیز ساده است. مانند قلم موی روغنی، کلک جوهری و پولک های پر زرق و برق. این نرم افزار هم چنین شامل ویژگی های هنری دیجیتالی از قبیل لایه ها، ابزاری سطل رنگ، حالت های ترکیب لایه، افزودن Reference و تصاویر Tracing را در زمانی که شما مشغول طراحی یا ترکیب رنگ ها هستید در اختیار شما می گذارد. ابزارهای این اپلیکیشن مانند یک رنگ، مداد یا گچ واقعی عمل می کنند و با شیوهای مختلفی با یکدیگر و بوم نقاشی ترکیب می شوند و اثر زیبایی را خلق می کنند. تنظیماتی در این اپلیکیشن وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان نقاشی های کشیده شده را هر چه بیشتر به نقاشی هایی که در دنیای واقعی بر روی بوم ها می کشیم، نزدیک کنیم. از جمله این تنظمیات می توان به تینرها، تنظیم میزان فشار (مثلا میزان فشار قلم مو بر روی بوم)، یا قلم و مدادی که می توان آن ها را طوری تنظیم نمود تا به صورت خودکار با حالت روان و سلیس بنویسند، پولک های رنگارنگ، افکت های نقاشی ایمپاستو (نوعی نقاشی که رنگ غلیظ را بر صفحه یا بوم می مالند.) ، توپ رنگ و کاردک رنگ اشاره کرد.

painting

Ibis Paint X

لینک دانلود اندروید

لینک دانلود iOS

Ibis Paint X بر پایه طراحی و اشتراک آن در صفحات اجتماعی است. در واقع این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا مراحل طراحی خود را منتشر کنید و لذت طراحی را با دیگران به اشتراک بگذارید. هم چنین، این اپلیکیشن شامل یک بسته کامل از ابزارهای طراحی همچون ۱۴۲ نوع مختلف از قلم موها، پارامترهای متفاوتی مانند ضخامت، شفافیت، زاویه قلم مو و هم چنین لایه های بی نهایتی که از حالت های مختلفی مانند شفافیت، ترکیب آلفا، افزودن،حذف کردن، ضرب کردن، ویژگی برش برای بریدن تصاویر، دستورات مختلف لایه مانند تکثیر لایه، وارونگی، ابزاری برای متن نویسی، ویژگی رنگ صفحه با ۴۶ رنگ، ۲۲ فیلتر متفاوت، قابلیت undo/redo تا ۱۰۰ مرحله و بسیاری از ابزارها و عملیات دیگر است.

painting

Tayasui Sketches

لینک دانلود اندروید

لینک دانلود iOS

Tayasui Sketches تعداد بسیار زیادی از قلم موهای بسیار طبیعی به همراه ابزارهایی مانند مداد، قلم موی آبرنگ، قلم های نمدی و فرچه ای، پاستل روغنی و ابزارهای filling را در اختیار کاربران قرار می دهد. نسخه حرفه ای و پولی این اپلیکیشن نیز قلم موهایی با اندازه ها و شکل های متفاوت، یک ویرایشگر که مخصوص ویرایش اندازه و شفافیت قلم موها است و حالت های مختلف تلفیق رنگ ها و طرح ها را ارائه می دهد که در نسخه رایگان موجود نیستند.

paintingبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *