دختر ایرانی، هکر کلش‌‌آف‌کلنز

پلیس فتا دختر جوان هکر اکانت بازی کلش‌آف کلنز یک بازی‌کن حرفه‌ای بالای این گیم که قصد اخاذی داشت را شناسایی و دستگیر کرد. 

به گزارش کلیک، سرهنگ جواد جهانشیری، رییس پلیس فتا خراسان رضوی گفت: در پی مراجعه مردی جوان به پلیس فتا و طرح شکایت مبنی بر هک جیمیل شخصی‌اش و اخاذی برای در اختیار قرار دادن رمز جیمیل توسط خانمی‌جوان، پرونده تشکیل و موضوع در دستور کار تیمی ‌از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
به گفته سرهنگ جهانشیری در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد این فرد مدت ۲ سال است که بازی کلش اف کلنز را در گوشی هوشمند خود نصب و به سطح بالایی از این بازی دست یافته و به سفارش دوستانش آگهی فروش آن را در سایت دیوار گذاشته و در این رابطه مشتریانی نیز از سراسر کشور با وی تماس گرفته و درخواست خرید بازی را داشتند که در آخرین ارتباطی خانمی‌ برای خرید تماس گرفته است. پس از آن سطح دسترسی فرد به جیمیل شخصی‌اش محدود و در نهایت متوجه می‌شود که قادر به استفاده از بازی کلش و سایر شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام و… نیست.
جهانشیری اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با یک سری تحقیقات فنی متهم ۲۶ ساله را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار کردند.
وی اضافه کرد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به بزه انتسابی اعتراف و اظهار داشت با توجه به مهارتی که حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و بسترهای اینترنت پیدا کرده با فریب از افرادی که سطح بازی بالایی دارند اطلاعات حساب کاربری افراد را بدست آورده و با تغییر پسورد سطح دسترسی آنها را قطع و با ارسال پیامی‌در برابر درخواست وجه از آنها می‌خواسته تا با پرداخت رقم مذکور، گذرواژه را در اختیار وی بگذارد.
جهانشیری با اشاره ادامه تحقیقات از متهم برای کشف دیگر کلاهبرداری احتمالی به کاربران جیمیل توصیه کرد: جهت پیشگیری از رویدادهایی نظیر کلاهبرداری فوق چنانچه کاربران از ثبت نام دو مرحله‌ای استفاده و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس یا ایمیل این پلیس به آدرس گزارش کنند.

3 دیدگاه