بهترین برنامه‌های ویرایش فایل‌های PDF برای iOS و اندروید

امروزه با گسترده شدن زمینه های تکنولوژی هر کاربر انتظار دارد بتواند حتی با گوشی هوشمند خود نیز کارهای اداری و ویرایشی خود را انجام دهد، در این مقاله به بررسی بهترین نرم افزارهای ویرایش PDF برای اندروید و iOS می پردازیم.

کلیک-فرض کنید که برای ارائه مقاله خود به استاد فایل PDF کار خود را بر روی تبلت خود انتقال می دهید. هنگام ارائه متوجه مشکلی در متن مقاله می شوید، چه می کنید؟ اگر فقط برنامه ساده ای بر روی تبلت خود داشته باشید که فایل PDF شما را فقط باز می کند، بی شک نمی توانید هیچ کاری کنید و فقط باید از استاد از خطای رخ داده عذر خواهی کنید. این مسئله راه حل های بسیار ساده ای دارد، فقط با شناخت برنامه های ویرایش PDF می توانید بهترین برنامه را متناسب با سیستم عامل خود دانلود کرده و همیشه بر روی دستگاه خود به راحتی از آن استفاده کنید.

فایل های PDF مدت زیادی است که به یک فرمت شناخته شده برای ارائه مقاله و کارهای پژوهشی به حساب می آید. بسیاری از مواقع کاربران احتیاج دارند که اطلاعاتی را در بین فایل های PDF خود جابه‌جا کنند. برنامه های بسیار زیادی برای ویرایش فایل های PDF در سیستم عامل های اندروید و iOS وجود دارد، به طور کلی می توان ویژگی های یک برنامه ویرایش فایل PDF خوب را قابلیت هایلایت کردن، علامت گذاری، گذاشتن دست خط هایی برای یادآوری داشتن که این ویژگی ها و بسیاری از ویژگی های دیگر در بین این برنامه ها مشترک است.

اگر جستجوی کوچکی در اینترنت در رابطه با بهترین برنامه های ویرایش فایل های PDF برای اندروید و iOS بکنید با انبوهی از برنامه های ویرایش PDF مواجه می‌شوید که بی شک انتخاب از بین آن ها بسیار سخت است، در این جا ما به بررسی بهترین های این حوزه می پردازیم.

Adobe Acrobat Reader

ارائه شده برای: اندروید و iOS

آخرین ورژن ها: iOS 16.08.09; Android 16.2.1

ادوب آکروبات یکی از بهترین و شناخته شده ترین برنامه های ویرایش و اجرای فایل های PDF است و تقریباً هر کاربر تازه کاری با این برنامه آشنایی دارد، همین اعتبار نام ادوب توانسته ادوب آکروبات را به بهترین برنامه این لیست تبدیل کند. ورژن آخر این برنامه بسیار ساده و واضح است، اما در قسمت هایی کاربر دچار ابهام هایی می شود و این قسمت ها بخش های مربوط به اتصال به حساب ابری است که ممکن است هر کاربری نتواند با آن ارتباط برقرار کند.

بهترین برنامه‌های ویرایش فایل‌های PDF برای iOS و اندروید

در قسمت چپ این برنامه منویی قرار دارد که بسیار ساده است و ازآنجا می‌توان فایل های PDF را فراخواند. بسیاری از قابلیت های این برنامه رایگان هستند و کاربران به راحتی می توانند از آن ها بدون پرداخت هیچ هزینه ای استفاده کنند. این ویژگی ها عبارت‌اند از قابلیت نوشتن دست خط ها در محیط برنامه، هایلایت کردن، خط کشیدن زیر قسمت های مهم متن، اضافه کردن نوت به قسمت های مختلف متن و اضافه کردن باکس های متنی به متن اصلی از ویژگی های بسیار خوب و رایگان ادوب آکروبات است.

هم چنین کاربران با وارد شدن به حساب ابری خود و استفاده از ادوب آکروبات می‌توانند از امکانات دیگری نیز برخوردار شوند. از قابلیت های اتصال به حساب ابری می توان به قابلیت عکس گرفتن از صفحه های مورد نظر و ویرایش صفحه و متن اشاره کرد. علاوه بر حافظه ابری ادوب شما می توانید فایل‌های خود را در حافظه‌های ابری iCloud, Google Drive, Dropbox, Box و OneDrive نیز ذخیره کنید.

ادوب آکروبات یکی از برنامه های بسیار قدیمی برای باز کردن فایل های PDF است و در واقع شاید بتوان این برنامه را بهترین برنامه PDF خوان دانست. البته ویژگی‌های ارائه شده قابلیت های رایگانی بود که هر کاربری می توانست از آن ها استفاده کند و کاربری که بخواهد کارکرد های وسیع تری از این برنامه را ببیند می توان از ورژن Adobe Acrobat Pro DC استفاده کند و با پرداخت هزینه از این قابلیت ها استفاده کند.

Foxit MobilePDF

ارائه شده برای: اندروید و iOS

آخرین ورژن ها: Android 5.1.0.0811

Foxit MobilePDF یکی از برنامه های بسیار خوبی است که هم برای کامپیوتر و هم برای دستگاه‌های اندروید و iOS ارائه شده است. این برنامه در آخرین ورژن خود توانسته قابلیت های بسیار خوبی برای ویرایش فایل های PDF ارائه کند.

بهترین برنامه‌های ویرایش فایل‌های PDF برای iOS و اندروید

Foxit یک برنامه کم حجم و بسیار کاربردی است و می تواند نیازهای اولیه کاربران به نرم افزارهای ویرایش فایل های PDF را برطرف کند. البته Foxit دارای قابلیت‌هایی نظیر ایجاد یک فایل PDF جدید و یا تبدیل یک عکس به فایل PDF است که رایگان نیست و کاربران برای ایجاد هر فایل جدید PDF در این برنامه باید ۹۹ سنت پرداخت کنند. هم چنین قابلیت اتصال برنامه به حافظه‌های ابری نظیر Google Drive و Dropbox نیز رایگان نیست.

Foxit دارای قابلیت هایی است که می تواند نیازهای سریع یک کاربر به ویرایش فایل های PDF را برطرف کند و قابلیت اتصال این برنامه به حساب های ابری بسیار سریع و خوب است.

GoodReader

ارائه شده برای: iOS

آخرین ورژن: ۴٫۱۲٫۱

GoodReader یک برنامه ویرایش PDF بسیار قوی است که برای ویرایش فایل های PDF سنگین بسیار مناسب است. این برنامه تمرکز اصلی خود را بر روی خواندن فایل های PDF بسیار سنگین گذاشته است و بسیار سریع عمل می کند و می توان صفحه های یک فایل سنگین را به راحتی و بدون هیچ تأخیری باز کند. برنامه GoodReader درباز کردن فایل های سنگین از ادوب آکروبات بهتر عمل می کند.

بهترین برنامه‌های ویرایش فایل‌های PDF برای iOS و اندروید

برنامه GoodReader مبنای اصلی خود را بر روی ویرایش وسیع فایل های PDF قرار نداده است و قابلیت اصلی این برنامه مطالعه و ویرایش جزئی فایل های سنگین و حتی کتاب ها در قالب PDF است. البته قابلیت هایی نظیر هایلایت کردن در این برنامه وجود دارد ولی در کل اگر می خواهید بیشتر بر روی ویرایش فایل PDF خود کار کنید بهتر است این برنامه را انتخاب نکنید. این برنامه هم برای مک بوک ها و هم برای آیپد ها و آیفون ها قابل استفاده است و کاربر می تواند به راحتی فایل های خود را در حافظه ابری خود ذخیره کند. به طور کلی GoodReader و آیپد ها زوج های بسیار خوبی برای یکدیگر هستند و به راحتی می توان یک کتاب بسیار سنگین را توسط GoodReader در مطالعه کرد.

iAnnotate 4

ارائه شده برای:iOS

آخرین ورژن:۴

iAnnotate 4 یک ویرایش گر PDF تمام عیار است و می توان از این برنامه در آیپد و آیفون استفاده کرد. هم چنین در این برنامه می توان از Apple Pencil برای راحت تر کردن برخی فرآیندها استفاده کرد.

بهترین برنامه‌های ویرایش فایل‌های PDF برای iOS و اندروید

این برنامه طیف بسیار گسترده ای از ابزارها را برای ویرایش ارائه کرده است که از این ابزار ها می توان به مداد، هایلایتر، اضافه کردن نظر، اضافه کردن فرم، اضافه کردن جدول، عکس، خط کشیدن زیر متن و اضافه کردن باکس های متنی مناسب با تاریخ روز اشاره کرد. iAnnotate 4 دارای دامنه وسیعی از آیکون ها و سمبل های آمده است که کاربر می تواند به راحتی این سمبل ها را به کار خود اضافه کند و دیگر نیازی ندارد تا در کامپیوتر خود برنامه ورد را باز کند تا بتواند یک سمبل به فایل خود اضافه کند.

کاربر می تواند در iAnnotate 4 رنگ و بافت زمینه خود را عوض کند و یک صفحه جدید با بافت جدید به فایل PDF خود اضافه کند. برنامه iAnnotate 4 به راحتی به حافظه های ابری مانند OneDrive متصل می شود و کاربر به راحتی می تواند از اطلاعات خود استفاده کند. iAnnotate 4 یک برنامه بسیار قوی است و برای کاربرانی مناسب است که قصد ویرایش فایل خود در گستره وسیعی رادارند.

PDF Expert 5

ارائه شده برای:iOS

آخرین ورژن: ۵٫۶٫۱

PDF Expert 5 به شما این امکان را می دهد تا چند فایل PDF را در دستگاه خود به هم متصل کنید و بر روی آن ها عمل ویرایش را انجام دهید. این برنامه یکی از بهترین برنامه هایی است که می توان به وسیله آن چند فایل PDF را باهم ترکیب کرد و قسمت های مورد نظر را حذف کرد و یا قسمت هایی را به فایل اضافه کرد.

بهترین برنامه‌های ویرایش فایل‌های PDF برای iOS و اندروید

PDF Expert 5 دامنه وسیعی از قابلیت ها را در اختیار کاربر می‌گذارد تا کاربر بتواند علاوه بر کم و زیاد کردن صفحات فایل PDF از ویژگی هایی نظیر هایلایت کردن، خط کشیدن و اضافه کردن باکس های متنی نیز استفاده کند. کاربر به راحتی می تواند فایل های متنی و عکس را به PDF Expert 5 اضافه کند.

قابلیت زوم کردن PDF Expert 5 توانسته به خوبی عمل کند و کاربر می‌توان نمای کلی و جزئی بسیار خوبی از سند خود داشته باشد. در برنامه PDF Expert 5 می‌توان از Apple Pencil نیز استفاده کرد و به راحتی قسمت‌هایی از متن را پاک کرد و قسمت هایی به متن اضافه کرد. در کنار قابلیت های بسیار خوب PDF Expert 5 این برنامه کمی گران قیمت است و شاید بتوان این برنامه را گران‌قیمت‌ترین برنامه در این لیست دانست.

PDF Max

ارائه شده برای: اندروید و iOS

آخرین ورژن: ۴٫۶٫۴ for Android

PDF Max یکی از برنامه های بسیار خوب درزمینه مدیریت فایل‌های PDF این است که کاربر می تواند به راحتی فایل های صوتی را به سند خود اضافه کند. در گوشه سمت راست این برنامه نوار ابزار این برنامه وجود دارد که دارای منو بسیار ساده‌ای است و هر کاربری به راحتی می تواند از آن استفاده کند.

بهترین برنامه‌های ویرایش فایل‌های PDF برای iOS و اندروید

PDF Max یک ویرایش گر PDF است که توانسته گستره ویرایش خود را افزایش دهد و علاوه بر ویرایش متنی و اضافه کردن فایل های متنی به سند بتوان در برخی موارد فایل های صوتی را نیز به سند مربوطه اضافه کرد.

این برنامه رایگان است و دارای بسیاری امکانات رایگان است که کاربر می تواند به راحتی از آن استفاده کند، از نکات منفی این برنامه می توان به تبلیغات آن اشاره کرد که البته در کنار قابلیت های رایگان خوب این برنامه می توان از این ویژگی منفی چشم پوشی کرد.

Xodo

ارائه شده برای: اندروید و iOS

آخرین ورژن: ۳٫۷٫۶ build 47598 for Android

شاید بتوان Xodo را نزدیک ترین برنامه به ادوب آکروبات از نظر امکانات دانست. این برنامه دارای منو و طراحی بسیار ساده است که کاربر می تواند به‌راحتی از آن ها استفاده کند.

بهترین برنامه‌های ویرایش فایل‌های PDF برای iOS و اندروید

شما می توانید با اتصال به حساب گوگل و یا اتصال به حساب Xodo خود از حافظه ابری خود استفاده کنید. Xodo نیز مانند تمام برنامه های معرفی شده این لیست دارای قابلیت هایی بسیار زیادی است که این قابلیت ها رایگان است و از ویژگی‌های مثبت آن می توان به نداشتن تبلیغ اشاره کرد.

نکته بسیار مهمی که در این برنامه وجود دارد قابلیت اضافه کردن سمبل‌ها به متن است که این برنامه در میان برنامه های ارائه شده برای اندروید تنها برنامه ای است که دارای این ویژگی است. Xodo هم چنین برای ویندوز نیز قابل استفاده است و شاید بتوان این برنامه را بهترین برنامه ویرایش اندروید بعد از ادوب آکروبات دانست.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *