پالایش هوشمند اینستاگرام، مسدودسازی ۹۵میلیون مصداق غیراخلاقی

|
۲ دیدگاه
پالایش هوشمند اینستاگرام، مسدودسازی ۹۵میلیون مصداق غیراخلاقی

با اجرای پالایش هوشمند اینستاگرام در سال گذشته، ۹۵ میلیون مصداق غیراخلاقی در این شبکه شناسایی و مسدود شد.

به گزارش کلیک و به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، محمدجواد آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در ابتدای طرح پالایش هوشمند در شبکه اجتماعی اینستاگرام بیش از ۵ درصد از محتوای عبوری از شبکه زیرساخت، مطالب مبتذل و مستهجن بود که با اجرای پالایش هوشمند در سال گذشته، ۹۵ میلیون مصداق غیراخلاقی در این شبکه شناسایی و مسدود شد. این درحالی است که در گذشته با تلاش‌های انجام شده تنها ۱.۲ میلیون مصداق شناسایی شده بود.

آذری جهرمی به تولید محتوای داخلی اشاره کرد و افزود: افزایش سهم تولید محتوای داخلی از ۱۰ درصد در ابتدای این دولت به بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته که به این معنی است که ۴۰ درصد محتوای مورد استفاده کاربران اینترنت در ایران در داخل کشور تولید می شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بیان کرد: بعد از توافق برجام توانستیم ظرفیت ترانزیت بین‌الملل ایران را در منطقه ۵.۶ برابر کنیم. یعنی قبل از این در این حوزه ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه تبادل داشتیم که به ۵۶۰ گیگابیت برثانیه رسیده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ضمن اشاره به وجود ۱۰ میلیون مشترک اینترنت ADSL و بیش از ۳۰ میلیون مشترک اینترنت همراه، افزود: همه این سرویس‌ها برای ارتباط بین استانی خود نیاز به خدمات باندپهن دارند که با افزایش ظرفیت پهنای باند این نیاز از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تامین شده است.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت شبکه بین استانی از ۶۲۴ گیگابیت برثانیه به ۴ ترابیت در سال‌های اخیر، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری، ظرفیت شبکه بین استانی را از ۴ به ۱۰ ترابیت ارتقاء دهیم .

معاون وزیر ارتباطات از نصب و راه‌اندازی ۲۳ هزار کیلومتر فیبر نوری مطابق با برنامه پنجم توسعه در کشور خبر داد و افزود: از این مقدار ۱۵ هزار کیلومتر اجرا شده و ۸ هزار کیلومتر آن نیز در حال اجراست.

1 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: محمددامن باغ

سلام ثبت در گوگل.
جاما (جبهه ی اتحاد مردم ایرا)

توسط: محمددامن باغ

سلام .ثبت در گوگل (جبهه ی اتحاد ملت ایران ).متشکرم.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.