آمورش جامع برطرف کردن مشکلات گلکسی نوت ۵ سامسونگ (قسمت اول)

در این مطلب قصد داریم به بررسی ۱۳ مورد از مشکلات گلکسی نوت ۵ سامسونگ که ممکن است کاربران کم و بیش با آن مواجه شوند، بپردازیم و راه حل هایی را نیز برای برطرف کردن این مشکلات ارائه خواهیم داد.

کلیک – فبلت گلکسی نوت ۵ سامسونگ طرفداران زیادی دارد؛ اما گاهی اوقات کاربران در هنگام کار کردن با آن با مشکلاتی مواجه می شوند. البته واضح است که هیچ گوشی هوشمندی بدون عیب نیست؛ اما حتما راه حلی هم برای حل این مشکلات وجود دارد. در ادامه قصد داریم به بررسی برخی از مشکلات گلکسی نوت ۵ و ارائه راه حل هایی برای برطرف کردن این مشکلات بپردازیم. با ما همراه باشید.

گیر کردن قلم دیجیتالی S pen

اگر قلم S pen را درست در گوشی قرار ندهید، با مشکلات زیادی مواجه می شوید. برای اینکه قلم به طور صحیح وارد گوشی شود، ابتدا باید نوک قلم را وارد محل قرارگیری آن کنید. در مدل های قبل از نوت ۵ قلم از انتهای آن به سختی وارد گوشی می شد. ممکن است در گلکسی نوت ۵، قلم از انتها به راحتی وارد گوشی شود و در جای خود قرار بگیرد؛ اما این کار باعث می شود زمانی که قلم را دوباره از جای خود خارج کردید، قابلیت های تشخیصی خود را از دست بدهد. در این صورت قلم دیگر به صورت خودکار منوی Air command را باز نمی کند و یا گزینه مربوط به یادداشت سریع را فعال نمی کند.

راه حل

هیچ وقت قلم را از قسمت انتهایی آن وارد کنید. اگر عادت دارید دکمه انتهایی قلم را همیشه فشار دهید، قبل از اینکه آن را وارد گوشی کنید، مطمئن شوید که دکمه پایین است. در صورتی که این دکمه پایین باشد، قلم به راحتی وارد گوشی می شود.

در صورتی که دکمه انتهایی قلم بالا باشد، هنگامی که قلم را وارد گوشی می کنید، ممکن است لبه دکمه به گوشی گیر کند. برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل می توانید لبه های بیرون زده دکمه را با سوهان صاف کنید. اگر چه این کار باعث می شود ظاهر قلم زشت شود؛ اما در صورتی که دکمه قلم بالا باشد، دیگر لبه آن به گوشی گیر نمی کند. راه حل دیگر این است که یک بند لاستیکی یا یک نوار در قسمت انتهایی قلم ببندید و این کار باعث می شود قلم به راحتی به عقب برنگردد.

چنانچه قلم در گوشی گیر کرده است، سعی نکنید آن را به زور از جای خود خارج کنید. ممکن است این کار باعث شود دکمه انتهایی قلم کاملا از آن جدا شود و قلم قابلیت تشخیصی خود را از دست بدهد. بهترین روش برای بیرون آوردن قلم گیر کرده در این گوشی، این است که نواری نازک از یک کاغذ به اندازه طول و عرض قلم گوشی ببرید و سپس یک طرف آن را به حالت لوله مانند در آورید و آن را از سمت چپ قلم وارد محل قرارگیری آن کنید و سپس آن را به آرامی به سمت پایین فشار دهید و از زیر گوشی به قسمت انتهایی کاغذ نگاه کنید و ببینید پایین کاغذ به دکمه انتهایی قلم گیر کرده است یا نه. با انجام این کار می توانید قلم را به راحتی و بدون اینکه آسیبی ببیند، به راحتی از جای خود خارج کنید. روش انجام این کار را می توانید در کلیپ زیر مشاهده کنید.

در صورت آسیب دیدن قلم می توانید با نمایندگی های سامسونگ تماس بگیرید و ببینید آیا امکان تعویض آن وجود دارد یا نه.

ظاهرا سامسونگ ظاهر گوشی های جدید گلکسی نوت ۵ را کمی تغییر داده است؛ بنابراین چنانچه قلم گوشی خود را اشتباه وارد گوشی خود کردید، می توانید آن را بدون اینکه دکمه قسمت انتهایی آن آسیبی ببیند، از جای خود خارج کنید.

متصل نشدن شبکه وای فای، قطع و وصل شدن آن و سرعت پایین آن

گاهی اوقات کاربران این گوشی به راحتی نمی توانند با این گوشی به شبکه های مختلف وای فای متصل شوند و یا از سرعت پایین شبکه شکایت کنند. گاهی اوقات هم ممکن است گوشی در اتصال به یک شبکه وای فای دیگر هیچ مشکلی نداشته باشد. مشکل شبکه وای فای در بسیاری از گوشی های هوشمند جدید، یک مشکل متداول است و مختص این گوشی نیست

راه حل ها

شما می توانید این راه حل ها را به ترتیب و یکی پس از دیگری امتحان کنید. به احتمال زیاد یکی از این روش ها حتما مشکل شما را برطرف خواهد کرد

 • ممکن است با یک بار خاموش و روشن کردن گوشی این مشکل به سادگی برطرف شود.
 • در صورتی که مشکل با خاموش و روشن کردن گوشی برطرف نشد، در قسمت تنظیمات وای فای، شبکه ای را که گوشی در اتصال به آن مشکل دارد، انتخاب کنید و در کادر باز شده گزینه Forget را انتخاب کنید. سپس یک بار دیگر وای فای گوشی را خاموش و روشن کنید تا شبکه را دوباره بشناسد و پس از اینکه شبکه شناسایی شد، ببینید این بار می توانید بدون مشکل به آن متصل شوید یا نه.
 • می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات وای فای و انتخاب گزینه More در سمت راست بالای صفحه نمایش، ببینید آیا گزینه Smart network switch فعال است یا نه. در صورت فعال بودن این گزینه آن را غیر فعال کنید.
 • در صورتی که اتصال شبکه وای فای شما دائما قطع و وصل می شود، مسیر Settings > Wi-Fi > More را دنبال کنید و گزینه Keep Wi-Fi on during sleep را در حالت Always قرار دهید.
 • می توانید روش پاک کردن حافظه کش گوشی را نیز امتحان کنید. برای انجام این کار، ابتدا گوشی خود را خاموش کنید. سپس دکمه پاور، دکمه هوم و دکمه زیاد کردن صدا را با یکدیگر به صورت همزمان نگه دارید. پس از نمایش نماد اندروید و نمایش منوی recovery، با استفاده از دکمه کم کردن صدا روی گزینه wipe cache partition بروید و با استفاده از دکمه پاور، آن را انتخاب کنید. وقتی که عملیات پاک سازی حافظه کش انجام شد، گزینه reboot system now را با دکمه پاور انتخاب کنید.
 • به سایت شرکت سازنده مودم وای فای خود مراجعه کنید و ببینید که آیا شرکت به تازگی فایل آپدیتی برای مودم شما منتشر کرده است یا نه.
 • ممکن است گوشی شما در حال تلاش برای متصل شدن به یکی از کانال های شلوغ شبکه وای فای باشد. شما می توانید با استفاده از یک برنامه رایگان به نام Wifi Analyzer بفهمید که شبکه وای فای تا چه حدی شلوغ است. در صورت شلوغ بودن کانال، برای دریافت دستورالعمل های تغییر آن، با ISP خود یا شرکت سازنده مودم تماس بگیرید.
 • در صورت فعال بودن قابلیت MAC filtering در مودم خود، یا آن را غیر فعال کنید و یا Mac address گوشی خود را وارد تنظیمات مودم کنید. این تنظیمات بسته به مارک مودم، در قسمت های متفاوتی قرار دارد.
 • ریست فکتوری را هم می توانید به عنوان آخرین راه حل امتحان کنید. برای انجام این کار ابتدا فایل های مهم خود را در جای دیگری ذخیره کنید، سپس با دنبال کردن مسیر Backup and reset > Factory data reset > Reset device گوشی خود را ریست کنید.

هنگ کردن صفحه نمایش

تعداد کمی از کاربران گلکسی نوت ۵ با این مشکل مواجه هستند. گاهی اوقات صفحه نمایش این گوشی کاملا قفل می کند و برای دو تا پنج ثانیه هیچ واکنشی به لمس کاربر نشان نمی دهد. این مشکل می تواند چندین دلیل داشته باشد.

راه حل ها

 • قاب اطراف صفحه نمایش گلکسی نوت ۵ بسیار باریک است و ممکن است هنگامی که کاربر آن را در دست خود می گیرد، بخشی از دست او با صفحه نمایش تماس پیدا کند. وقتی که چنین اتفاقی رخ می دهد، صفحه نمایش یک کار را چندین بار تکرار می کند و شما تصور می کنید صفحه نمایش هنگ کرده است. برای جلوگیری از این مشکل، محل قرارگیری دست خود را تغییر دهید و یا با خرید یک قاب برای گوشی، مانع تماس دست خود با صفحه نمایش آن شوید.
 • یکی دیگر از راه های برطرف کردن این مشکل، پاک کردن حافظه کش گوشی است که قبلا در مورد آن توضیح دادیم.
 • ممکن است اپلیکیشنی این مشکل را به وجود آورده باشد. برای اینکه ببینید آیا اپلیکیشنی مسبب این مشکل است یا نه، ابتدا گوشی خود را خاموش کنید و سپس دکمه پاور و کم کردن صدای گوشی را با یکدیگر فشار دهید. وقتی که لوگوی سامسونگ را مشاهده کردید، دکمه پاور را رها کنید، اما دکمه کم کردن صدا را همچنان نگه دارید. پس از آنکه صفحه اصلی گوشی نمایش داده شد، کلمه safe mode را در قسمت چپ پایین صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. پس از انجام این کار چنانچه مشکل هنگ کردن گوشی مربوط به اپلیکیشنی باشد، قطعا آن اپلیکیشن مشخص خواهد شد. شما می توانید با uninstall کردن هر یک از اپلیکیشن ها، مشکل را بررسی کنید. همچنین شما می توانید اطلاعات مهم گوشی خود را در جای دیگری ذخیره کنید و گوشی خود را ریست فکتوری کنید. سپس اپلیکیشن ها را تک به تک نصب کنید و مشکل را بررسی کنید.

روشن نشدن گوشی

اگر گوشی شما به هیچ وجه روشن نمی شود و وقتی که دکمه پاور آن را می زنید هیچ عکس العملی نشان نمی دهد، اصلا نترسید.

راه حل ها

 • ابتدا دکمه پاور و کم کردن صدا را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. پس از انجام این کار گوشی باید روشن شود؛ چنانچه با منوی Maintenance BOOT Mode مواجه شدید، تنها کافی است گزینه Normal boot را انتخاب کنید.
 • گوشی خود را به شارژ بزنید و اجازه دهید حداقل نیم ساعت شارژ شود. پس از آن ببینید آیا گوشی روشن می شود یا نه. چنانچه گوشی روشن نشد، باز هم دکمه پاور و کم کردن صدا را با هم به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید.
 • گوشی خود را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنید و ببینید آیا واکنشی نشان می دهد یا نه.
 • با مراجعه به منوی recovery که قبلا روش دستیابی به آن را توضیح دادیم، با دکمه کم کردن صدا به روی گزینه reboot system now بروید و با دکمه پاور آن را انتخاب کنید.

منتظر ادامه این مطلب باشید.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *