ثابت ماندن الگوی مغز با یادگیری زبان های مختلف

|
۰ دیدگاه
ثابت ماندن مغز بعد از یادگیری زبان های مختلف

طبق پژوهش های انجام شده الگو های فعال سازی عصبی در مغز با یادگیری زبان‌ های مختلف مثل انگلیسی و پرتغالی تغییر نمی کند.

به گزارش کلیک، مارسل جاست، استاد دانشگاه کارنگی ملون در ایالات متحده گفت:

 نتایج پژوهش بر روی الگوهای عصبی مغز نشان می ‌دهد که بیشتر قسمت ‌های مغز ما در هنگام صحبت کردن به زبان ‌های مختلف و یا یادگیری آن ها ثابت می ماند و تغییری نمی ‌کند.
او هم چنین گفت: اطلاعات معنایی همگی در یک محل ایجاد می شوند و سطوح شدت همه آن ها برای همه افراد یکسان است.

محققان برای این پژوهش، ۱۵ پرتغالی زبان را انتخاب کردند که هشت نفر از آن ها دو زبانه بودند و به هر دو زبان‌ پرتغالی و انگلیسی صحبت می‌ کردند.

در این پژوهش از شرکت کنندگان خواسته شد که ۶۰ جمله به زبان پرتغالی را بخوانند و به طور همزمان توسط یک اسکنر fMRI از مغز آن ها تصویربرداری شود.

محققان این دانشگاه همچنین یک مدل محاسباتی را توسعه داده بودند که براساس الگو های فعال سازی می توانست جملاتی که شرکت کنندگان به پرتغالی می‌خواندند را پیش بینی کند.
تصاویر گرفته شده از مغز شرکت کنندگان نشان دهنده این موضوع بود که الگو های فعالیت برای ۶۰ جمله خوانده شده در یک محل از مغز ایجاد شده است و هر دو زبان انگلیسی و پرتغالی سطوح شدت یکسانی دارند.
علاوه بر این، نتایج نشان داد که الگو های فعال سازی بسته به میزان اهمیت دارای چهار دسته معنایی هستند که شامل افراد، مکان‌ ها، اقدامات و احساسات گروه بندی می‌ شوند.

1 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.