پرورش سبزیجات با برق و نور LED در قطب

اگر در مناطق دور افتاده قطب زندگی کنید، تنوع غذایی چندانی نخواهید داشت. بسیاری از مواد مصرفی زمانی که به آنجا برسند ممکن است تاریخ مناسب استفاده آن‌ها گذشته باشد.

به گزارش کلیک، با این حال شرکت های آلاسکایی  Native Kikiktagruk Inupiat Corp و Vertical Harvest Hydroponics توانستند سبزیجات تازه را به نقاط دور از دسترس ارسال کنند. آن‌ها گلخانه های مسقف هیدروپونیک ساخته و سبزی‌هایی مانند کلم پیچ و کاهو را در کانتینر هایی مجهز به چراغ LED پرورش دادند. بدون اینکه نیاز به خاک و محیط گرم داشته باشید، در هر کجا که به برق مطمئن دسترسی داشتید، قادر خواهید بود سبزی‌های خوشمزه را پرورش دهید.

چالش های بسیاری وجود دارد. اولین و مهم ترین آن‌ها قیمت است: یک کانتینر ۲۰۰،۰۰۰ دلار هزینه اولیه تجهیزات خواهد داشت. برای بیشتر شهرها این مبلغ زیادی نیست اما در شهرهای کوچک و روستاها مبلغ قابل توجهی محسوب می شود. پس از آن مساله نیروی برق است. شهرهای قطبی به جای نیروگاه وابسته به ژنراتور هستند و یک باغ دائمی هیدروپونیک بخش زیادی از برق شبکه محلی را مصرف خواهد کرد. شاید در این مناطق نیاز به انرژی های تجدید پذیر باشد.

 با این حال نتایج اولیه امیدوار کننده هستند. مردم اکنون محصولات اولیه را با برند Arctic Greens خریداری می کنند و اگر مقرون به صرفه باشد احتمالا در مناطق بیشتری نیز فروش خواهند داشت. به این ترتیب ساکنین مناطق قطبی برای انتخاب مواد غذایی خود آزادتر خواهند بود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *