تماشا کنید؛ جدول مندلیف تصویری و کاربردی

|
۲ دیدگاه

همه ما با جدول مندلیف آشنا هستیم، شاید به خاطر سپردن این جدول برای بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان دشوار باشد، ولی با این جدول مندلیف تصویری به خاطر سپردن عناصر کمی ساده تر می شود.

کلیک-بسیاری از دانش آموزان مدارس با جدول مندلیف درگیر هستند. از حق هم نگذریم این جدول کمی دشوار و خشک است و شاید اگر کمی المان های گرافیکی به این جدول اضافه شود به خاطر سپردن آن برای مخاطبان ساده تر شود.

همه عناصر جدول مندلیف به صورتی در اطراف ما مشاهده می شود، مثلاً ممکن است عناصری مانند آهن، کربن و بسیاری عناصر دیگر در اطراف ما وجود دارد پس ارتباط میان عناصر ملموس با عناصر جدول مندلیف می تواند در به خاطر سپردن آن ها بسیار به ما کمک کند.

تماشا کنید؛ جدول مندلیف تصویری و کاربردی

محققی خوش‌ذوق با نام Keith Enevoldsen در وب سایت elements.wlonk.com دست به اقدامی کاربردی زده است و جدول مندلیف تصویری را ارائه کرده است. در این جدول مندلیف ما شاهد ارتباط عناصر جدول به زندگی روزمره هستیم که در این ارتباط عناصر بسیار با اشیا و مفاهیم بسیار معمولی و قابل فهم ارتباط داده شده اند که هر فردی می تواند آن ها را درک کند. علاوه بر نام این اشیا، تصویر و المان گرافیکی نیز در کنار آن عرضه شده است که مخاطب با دیدن این المان ها به خوبی می تواند آن ها را به خاطر بسپارد.

در تصویر زیر این جدول نمایش داده شده است که همان طور که مشاهده می‌کنید توضیحاتی نیز در کنار هر عنصر نشان داده شده است. این جدول حالتی انیمیشن مانند دارد که کاربر با انتخاب هر عنصر، می تواند عنصر را به صورت بزرگ شده در قسمت بالای جدول مشاهده کند، اگر به وب سایت elements.wlonk.com مراجعه کنید می توانید این حالت انیمیشنی جدول را مشاهده کنید و از آن استفاده کنید.

تماشا کنید؛ جدول مندلیف تصویری و کاربردی

هم چنین انوولدسن فایل PDF نیز از این جدول در وب سایت خود قرار داده است که کاربران برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به این فایل PDF مراجعه کنند.

یکی از اقدامات بسیار کاربردی و خوب انوولدسن تهیه یک ویدئو موزیکال برای یادگیری بهتر جدول مندلیف است که در قسمت پایین این ویدئو ارائه شده است که شما با مشاهده آن به خوبی می توانید عناصر جدول مندلیف را به سادگی به خاطر بسپارید.

فاطمه محمدی
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: وحید

ممنون ازین مطلب خیلی خوبتون، فایل پی دی اف رو چجوری دریافت کنیم؟ غیر فعاله

    توسط: فاطمه محمدی

    ممنون از توجه شما به کلیک،با استفاده از لینک زیر به صورت مستقیم فایل PDF را دانلود کنید
    elements.wlonk.com/Elements_Pics+Words_11x8.5.pdf

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.