گرد و خاک کامپیوتر عامل نازایی

|
۰ دیدگاه
مضرات خاک کامپیوتر بر سلامتی

چندین گروه محیط زیستی آمریکا عنوان کردند که غبار سمی بر روی پردازشگرها و مانیتورها شامل مواد شیمیایی است که باعث بروز اختلالات تولید مثلی و نورولوژیک می شود.

به گزارش کلیک، طبق تحقیقاتی جدید بر روی پس مانده های شیمیایی یافت شده در گرد و خاک نشسته بر روی کامپیوترها و دیگر لوازم الکترونیکی، ممکن است ضررهای طولانی مدتی برای سلامتی به همراه داشته باشد. این محققان به منظور تکمیل مطالعات خود نمونه هایی از این گرد و غبارها را از رایانه های ۸ ایالت آمریکایی شامل آزمایشگاه های رایانه ای دانشگاهی در نیویورک، میشیگان و تگزاس، ادارات حقوقی در کالیفرنیا و یک آزمایشگاه رایانه ای در موزه کودکان در ایالت مایین جمع آوری کرده است. سمی ترین قطعات تجهیزاتی که از سوی این محققان کشف شده، در مانیتورهای صفحه مسطح در دانشگاهی در نیویورک یافت شد. این امر نشان داد که محصولات جدید لزوماً مطمئن تر و بی خطرتر نیستند. با این حال هنوز نظرات کارشناسان در این زمینه متفاوت است.
در گزارش دیگری، دو گروه از محققان زیست محیطی و تندرستی مربوط به کامپیوتر دریافتند که عناصر اتفای حریق برومینه در نمونه های گرد و خاک حاصل از کامپیوترها یافت می شود. این تحقیق اذعان می دارد که بسیاری از مواد یافت شده در این نمونه ها که به طور گسترده در مواد اتفای حریق استفاده می شوند، بر روی حیوانات آزمایشگاهی مشکلات سلامتی جدی پدید آورده اند. پولی برومینه دی فنیل اترها آسیب های تولیدمثلی(نازایی و عقیم شدن) و عصبی به حیوانات آزمایشگاهی وارد می آورند.

شقایق شمس
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.