رکوردی عجیب از محبوب ترین مرورگر دنیا

گوگل دیروز اعلام کرد که تاکنون مرورگر گوگل کروم بر روی ۲ میلیارد دستگاه گوشی و کامپیوتر نصب شده است. طبق آماری که مدتی پیش اعلام شد، این مرورگر بیش از یک میلیارد نفر عضو فعال دارد.

به گزارش کلیک، تقریبا همه ما می دانیم که گوگل کروم محبوب ترین مرورگر در سراسر جهان است؛ اما شاید ندانید این محبوبیت تا چه میزانی است. گوگل دیروز اعلام کرد که تا این لحظه گوگل کروم بر روی ۲ میلیارد دستگاه گوشی، تبلت و کامپیوتر نصب شده است.

البته این موضوع به معنای این نیست که هر روز ۲ میلیارد کاربر از این مرورگر استفاده می کنند و این آمار فقط بیانگر این است که این مرورگر تاکنون بر روی ۲ میلیارد دستگاه نصب شده است. آخرین آمار مربوط به کاربران گوگل کروم مشخص کرد که این مرورگر یک میلیارد نفر عضو فعال دارد؛ اما به دلیل اینکه این آمار در ماه آپریل منتشر شده است، در حال حاضر دیگر ارزش چندانی ندارد.

گوگل در حال حاضر در حال ارائه چندین سرویس است که بیش از یک میلیارد نفر کاربر از آن ها استفاده می کنند که شامل جیمیل، سیستم عامل اندروید، گوگل مپ، موتور جستجوی گوگل، سرویس یوتیوب و مرورگر گوگل کروم می شود. به نظر می رسد میزان نصب مرورگر گوگل کروم بر روی دستگاه های مختلف، در آینده از این میزان هم بیشتر شود.

دلیل افزایش چشمگیر میزان کاربران مرورگر گوگل کروم این است که تمام دستگاه های اندرویدی با این مرورگر عرضه می شوند و از سویی دیگر در سرویس های گوگل نیز از عملکرد خوبی برخوردار است؛ اما یکی از دلایل اصلی محبوبیت بسیار زیاد این مرورگر، عملکرد عالی آن است. قطعا مرورگرهایی همانند فایرفاکس و سافاری نیز بسیار خوب هستند؛ اما موضوعی که باعث متمایز شدن گوگل کروم از سایر مرورگرها شده است، این است که گوگل کروم اولین مرورگری بود که امکان استفاده از افزونه ها را به منظور افزایش قابلیت های مرورگر، برای کاربران فراهم کرد.

تمام این موارد باعث نمی شود که گوگل کروم را یک مرورگر عالی و بی نقص بدانیم. قطعا گوکل برای اینکه گوگل کروم در صدر باقی بماند، باید همواره تغییراتی را در مرورگر خود ایجاد کند. بدترین عیب گوگل کروم اشغال میزان نسبتا بالایی از حافظه رم و پردازنده در سیستم عامل ها، مخصوصا در سیستم عامل مک است؛ بنابراین گوگل برای کاهش میزان فضای اشغال شده از حافظه رم و پردازنده توسط مرورگر خود و همچنین کاهش مصرف باتری آن، باید معایب آن را برطرف کند و این مرورگر تنها در این صورت می تواند در آینده جایگاه خود را حفظ کند.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *