چگونه مشکل پیام “recovery: boot configuration data missing” را در ویندوز ۸ یا ۱۰ برطرف کنیم؟

در ادامه قصد داریم راه حل برطرف کردن مشکل مربوط به پیام “recovery: boot configuration data missing” را در ویندوز ۸ یا ۱۰ بیان کنیم. این پیام معمولا به دلیل حذف فایل های سیستمی ویندوز نمایش داده می شود.

کلیک – آیا تاکنون با پیغام “recovery: boot configuration data missing” در ویندوز ۸ یا ویندوز ۱۰ مواجه شده اید. این پیام معمولا در ویندوز ۸ یا ۱۰ به دلیل حذف یک سری فایل های سیستمی ویندوز نمایش داده می شود. ممکن است یا خودتان این فایل ها را به صورت تصادفی پاک کرده باشید و یا یک ویروس موجب حذف این فایل های سیستمی شده باشد. به هر حال حذف فایل های سیستمی باعث می شود ویندوز با مشکل مواجه شود و این پیام نمایش داده شود. در ادامه به بیان روش برطرف کردن این مشکل خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

windows-10-windows-8-will-not-launch-because-of-recovery-boot-configuration-data-file-missing

 1. ابتدا DVD ویندوز مورد نظر را در سیستم قرار دهید.
 2. سیستم را ریست کنید.
 3. پس از آنکه سیستم مجددا راه اندازی شد، گزینه press any key to boot from the CD or DVD را مشاهده می کنید.
 4. پس از مشاهده این پیام باید کلیدی را بزنید تا ویندوز به وسیله DVD بوت شود.
 5. سپس پنجره ای را مشاهده خواهید کرد که باید در آن زمان و نوع صفحه کلیدی را که می خواهید استفاده کنید، مشخص کنید. سپس برای رفتن به پنجره بعدی دکمه Next را بزنید.
 6. سپس صفحه ای آبی رنگ را مشاهده می کنید که گزینه “Repair your computer” در قسمت پایین سمت چپ آن نمایش داده شده است و باید روی آن کلیک کنید.
 7. پس از این مرحله صفحه ای تحت عنوان Choose an option را مشاهده خواهید کرد که در آن گزینه “Troubleshoot” دیده می شود که باید آن را انتخاب کنید.
 8. در صفحه Troubleshoot گزینه “Advance Options” را انتخاب کنید.
 9. سپس روی گزینه “Command Prompt” کلیک کنید.
 10. پس از آنکه پنجره Command Prompt باز شد، عبارت Bootrec /fixmbr را تایپ کنید و سپس کلید اینتر را بزنید.
 11. در پنجره Command Prompt عبارت Bootrec /fixboot را تایپ کنید و دوباره کلید اینتر را بزنید.

اگر مشکل دیگری با ویندوز خود دارید و یا می خواهید از به وجود آمدن مشکلات دیگر در آینده جلوگیری کنید، توصیه می شود برای حل مشکل فایل های سیستمی و مشکلات مربوط به بدافزارها و سخت افزارها، اپلیکیشن Reimage Repair را از اینجا دانلود کنید. این اپلیکیشن از قابلیت بهینه سازی سیستم شما برای دستیابی به بهترین عملکرد، نیز برخوردار است.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *