رونمایی از پهپاد نورپرداز زیبای اینتل

شرکت اینتل از پهبادهای خود صرفاً برای نمایش مهارت و چالاکی محصولات شرکت استفاده نمی کند؛ به تازگی با خبر شدیم، این شرکت در حال ایجاد یک زمینه تجاری برای آنها است.

به گزارش کلیک، این شرکت سازنده تراشه از یک پهباد چهار ملخی سفارشی به نام Shooting Star برای نمایش های نوری رونمایی کرد. نرم افزار همراه این پهباد به طور خودکار فرآیند حرکت آن را انجام می دهد و به گروه پهبادها می گوید در کجا پرواز کنند تا تصویر مورد نظر را ایجاد کنند – آن حتی پهبادها را بر اساس میزان نیروی باتری باقی مانده و کیفیت دریافت امواج GPS انتخاب می کند. به گفته اینتل، نمایش های نوری که هفته ها برای طراحی آنها زمان لازم بود، اکنون در چند روز آماده می شوند. شما فقط به یک خلبان نیاز دارید تا همه چیز را اجرا کند و چراغ LED در قلب این پهباد می تواند ۴ میلیارد ترکیب نوری ایجاد کند.
drone-light-show
سخت افزار این وسیله طوری طراحی شده تا در صورت بروز تصادف کمترین صدمه را ببیند. آن از فوم، پلاستیک قابل انعطاف و ملخ های دارای حفاظ ساخته شده تا خطری برای تماشاچیان در پایین ایجاد نکند. Shooting Star می تواند در باران کم نیز پرواز کند، به طوری که شب جشن توسط آب و هوای نه چندان طوفانی خراب نشود.
intel-shooting-star-3
اینتل هنوز از قیمت این پهباد و یا این که آیا هرکس می تواند آن را خریداری کند یا نه چیزی نگفته است، اگرچه این موضوع چندان مورد عجیبی نیست. چرا که شما این پهپاد را با قیمت زیاد خریداری می کنید و اینتل حتماً باید تایید FAA (اداره هوانردی فدرال) برای قانونی کردن این پهبادهای تک هدایت کننده در ایلات متحده را دریافت کند. اگر فقط می خواهید آن را به پرواز دربیاورید، احتمالاً گزینه های بهتری وجود دارند که می توانند طولانی تر از مدت پرواز ۲۰ دقیقه ای Shooting Star پرواز کنند و با سرعت های بالاتر. با این وجود تردیدی وجود ندارد که این فناوری می تواند برای علاقه مندان به پهپادها، سرگرمی بسیار مفیدی باشد. اگرچه پرواز ۱۰۰ پهباد به طور گروهی در اوایل سال ۲۰۱۶ توسط اینتل (که برای ثبت رکورد گینس کافی بود) کار بزرگی بود، اما این شرکت موفق شد تا ۵۰۰ پهباد Shooting Star را در ماه اکتبر به پرواز در بیاورد. این تعداد کافی است تا الگوهای نوری کاملاً پیچیده ای ایجاد کرد تا مردم را به هیجان آوریم.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *