۹ مشکل متداول آیفون۷ که کاربران از آن رنج می برند(بخش دوم)

همانطور که در قسمت اول گفته شد با عرضه آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس مشکلاتی نیز همراه با این دستگاه ها نمایان شدند. ما در این قسمت نیز قصد داریم به ادامه این مشکلات و راه حل های مرتبط با آن ها بپردازیم.

چطور مشکل میزان شارژ آیفون ۷ را حل کنیم؟

خالی شدن غیرعادی شارژ باتری از جمله مشکلاتی است که به شدت از کاربران آیفون ۷ شنیده می شود. بنابراین هیچ جای تعجبی وجود ندارد که هم چنان گلایه کاربران در این مورد ادامه داشته باشد.

در زیر برخی از توییت های کاربران در این مورد وجود دارد:

“باتری آیفون ۷ بسیار بد است. من برای مدت ۱ ساعت است که از آن استفاده می کنم و می توانم بگویم که تقریبا شارژ آن به طور کامل به پایان رسیده است” – Red Retract (RedRetract) September 18, 2016

” بسیار عجبیب است. بلوتوث گوشی آیفون ۷ من به حدی شارژ باتری را مصرف می کند که این اندازه مصرف شارژ در مقایسه با گوشی های اندرویدی بسیار بیشتر است” – Jared Busch -@SmokingAndroid

چند روز صبر کنید

مد نظر داشته باشید که راه حل های پیشنهادی می تواند برای تمامی نسخه های iOS 10 به کار روند. پیش از این که وقت خود را صرف تغییر دادن تنظیمات گوشی کنید تا مصرف باتری را پایین بیاورید بهتر است این مورد را به خاطر داشته باشید که گاهی مواقع iOS و گوشی جدید آیفون چند روزی به زمان احتیاج دارد تا بتواند به حالت پایداری برسد. اما اگر پس از گذشت دو روز هم چنان با خالی شدن غیر عادی شارژ باتری خود مواجه شدید، بنابراین بهتر است که موشکافانه تر به این قضیه بپردازیم.

iphone7

استفاده از Low Power Mode

گوشی آیفون ۷ دارای ویژگی به نام Low Power Mode است که به شما این امکان را می دهد تا در ۱۰-۲۰ درصد از شارژ باقی مانده گوشی خود صرفه جویی کنید تا سرویس های اصلی گوشی بتوانند هم چنان به کار خود ادامه دهند. چنانچه شما خالی شدن غیرطبیعی باتری خود را تجربه می کنید یا فقط می خواهید در مصرف شارژ باتری خود صرفه جویی کنید، بنابراین می توانید از این ویژگی استفاده نمایید.

زمانی که میزان شارژ گوشی شما به ۱۰-۲۰ درصد پایانی برسد پیغامی ظاهر خواهد شد و از شما می پرسد که آیا تصمیم به فعال سازی این ویژگی دارید یا خیر.

علاوه بر این اگر احساس می کنید که نیاز است که زودتر از زمان پیش فرض (منظور از زمان پیش فرض رسیدن شارژ گوشی به ۱۰-۲۰ درصد پایانی است.) این ویژگی را فعال نمایید این امکان وجود دارد تا از طریق بخش تنظیمات آیفون ۷ آن را فعال نمایید. برای این منظور کافی است به مسیر Settings > Battery رفته و گزینه Low Power Mode را فعال نمایید. شما می توانید در هر زمان این گزینه فعال یا غیرفعال کنید.

استفاده از Airplane Mode در زمان آنتن دهی نامناسب گوشی

زمانی که شما در منطقه ای هستید که به درستی آنتن نمی دهد، آیفون ۷ به سختی تلاش می کند تا سیگنال های آنتن دهی را بالا نگه دارد. این امر سبب می شود تا به باتری دستگاه صدمه وارد شود. به منظور خاموش کردن این حالت، چند راه حل وجود دارد.

اگر شما با از کار افتادن برخی از سرویس های اصلی خود مشکلی ندارید، می تواند حالت Airplane Mode را فعال کنید. Airplane Mode تمام ارتباطات دستگاه شما را غیرفعال می کند. این امر باعث خواهد شد تا زمانی که آنتن دهی آیفون شما ضعیف می شود از باتری شما محافظت گردد و دیگر به آن فشار وارد نشود.

iphone7

به منظور روشن کردن Airplane Mode باید مستقیما به بخش Settings بروید. این گزینه دقیقا در بالای صفحه قرار دارد. شما هم چنین می توانید از طریق بخش Control Center نیز به این ویژگی دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به Control Center در آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس انگشت خود را از پایین صفحه نمایش به سمت بالا بکشید. پس از این که آنتن دهی به حالت عادی بازگشت، ویژگی Airplane Mode را غیرفعال کنید.

متوقف کردن سرویس های موقعیت یابی (Location Services)

سرویس های موقعیت یابی مانند GPS می توانند موجب خالی شدن باتری آیفون ۷ شوند. اگر شما تا به حال از Google Maps یا Waze استفاده کرده باشید، کاملا درک خواهید کرد که ما در مورد چه موضوعی صحبت می کنیم.

اگر قصد دارید تا در میزان مصرف شارژ باتری خود صرفه جویی کنید، باید سرویس هایی را که بر روی گوشی آیفون ۷ فعال هستند، مدیریت کنید.

برای این منظور، به قسمت Settings > Privacy بروید. شما می توانید به طور کامل سرویس های موقعیت یابی را خاموش نمایید اما پیشنهاد ما این است که وارد اپلیکیشن های خود شوید و تعیین کنید که چه اپلیکیشن هایی باید از این سرویس ها در چه زمانی استفاده کنند.

هم چنین اگر نرم افزاری وجود دارد که به ندرت از آن استفاده می کنید و این نرم افزار نیز در پیش زمینه اجرا می شود، بهتر است که فعالیت آن را محدود نمایید.

 بررسی کردن اپلیکیشن ها

علاوه بر موارد گفته شده، ممکن است شما تصمیم داشته باشید تا اپلیکیشن های خود را مدیریت نمایید. اگر استفاده شما از یک اپلیکیشن زیاد است، مطمئنا این اپلیکیشن میزان زیادی از شارژ باتری شما را مصرف می کند. اما اگر احساس می کنید که میزان شارژی که این نرم افزار استفاده می کنید بیشتر از حد عادی است، باید این موضوع را جدی تر بررسی کنید.

در گام اول، بهتر است به بخش Settings رفته و از ابزار Battery Usage استفاده کنید. این ابزار در بخش Settings > Battery قرار دارد. این ابزار به شما نشان می دهد که اپلیکیشن های مختلف تا چه میزان از شارژ بارتری را مصرف می کنند.

iphone7

اگر بعضی چیزها درباره یک نرم افزار غیرمعمول به نظر می رسد، زمان آن است که وارد عمل شوید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال به روز رسانی جهت اصلاح مشکل به وجود آمده باشید. توسعه دهندگان اپل آپدیت های مستمر و پیوسته ای از iOS 10 را عرضه می کنند و این آپدیت ها طبیعتا به برطرف کردن مشکلات موجود کمک خواهند کرد. این به روز رسانی ها امکانات و ویژگی های جدیدی نیز به آیفون ۷ شما می افزایند.

چنانچه یک آپدیت که به منظور اصلاحات مشکلات موجود عرضه شده است، نتوانست کمکی به حل مشکلات نماید، شما می توانید اپلیکیشن مورد نظر را پاک کرده و مجدد نصب نمایید یا به طور کلی نرم افزار مربوطه را پاک کرده تا ببینید که آیا نتیجه مثبتی در این زمینه حاصل خواهد شد یا خیر. لازم به ذکر است که اپلیکیشن فیسبوک یکی از اپلیکیشن های شناخته شده ای است که در این زمینه مشکل زا است.

خاموش کردن قابلیت Push

ویژگی push در آیفون ۷  که برای نوتیفیکیشن ها، ایمیل ها و تقویم مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند موجب کاهش شارژ باتری شود. بنابراین اگر این ویژگی چندان کاربردی برای شما ندارد، بهتر است آن را خاموش کرده تا بتوانید بررسی کنید که آیا دلیل این مشکل فعال بودن این ویژگی است یا خیر.

شما می توانید تنظیمات مربوط به Push Notification را در بخش Settings > Notifications پیدا کنید. در صورتی که احساس می کنید این ویژگی چندان به کارتان نمی آید، در نتیجه می توانید آن را برای اپلیکیشن هایی که از آن ها استفاده نمی کنید یا حتی اپلیکیشن هایی که در طول روز برای شما کاربرد دارند، خاموش نمایید.

در نظر داشته باشید که بخش ایمیل، مخاطبین و تقویم را به جای حالت Push بر روی Fetch قرار دهید. برای این منظور به مسیر Settings > Mail, Contacts, Calendars رفته و Push را غیرفعال کنید.

مدیریت صفحه نمایش آیفون ۷

به یاد داشته باشید که اگر صفحه نمایش گوشی خود را به درستی مدیریت نکنید همین امر می تواند سبب کاهش شدید شارژ باتری گوشی شما شود.

ویژگی تنظیم روشنایی صفحه نمایش به صورت خودکار (auto brightness) مطمئنا یکی از ویژگی های مفید است. اما همین قابلیت نیز می تواند گاهی درست عمل نکند و زمانی که این اتفاق می افتد شما میزان قابل توجه ای از شارژ خود را از دست خواهید داد. بنابراین اگر متوجه خالی شدن غیرعادی شارژ گوشی خود شده اید، بهتر است به فکر مدیریت صفحه نمایش خود باشید.

iphone7

سیستم عامل iOS 10 این کار را بسیار ساده و آسان کرده است. کافی است با کشیدن انگشت خود از پایین صفحه نمایش به سمت بالا وارد بخش Control Center شوید.

از این قسمت از سوئیچ مربوط به صفحه نمایش جهت تنظیم روشنایی صفحه استفاده کنید. در صورتی که نیازی نمی بینید تا صفحه پر نور باشد نور آن را بر روی کم تنظیم کنید. با این کار در میزان مصرف باتری صرفه جویی می شود.

اگر ترجیح می دهید تا از طریق تنظیمات روشنایی صفحه را کنترل کنید می توانید به مسیر Settings > Display & Brightness بروید.

ریست کردن آیفون ۷

ممکن است تعجب کنید. ولی گاهی مواقع یک ریست ساده می تواند این معضل را به سادگی حل نماید.

اگر مدتی است که آیفون ۷ خود را خاموش نکرده اید، بهتر است یک بار آن را ریست نمایید. این راه حل پیش از این آزمایش شده و برای ما و دیگران نتیجه مثبتی داشته است. این کار زمانی بسیار کمی خواهد گرفت.

ریست کردن تمام تنظیمات

اگر هیچ یک از تنظبمات بالا مشکل را حل نکرد زمان آن فرا رسیده است که مشکل فعلی را جدی تر گرفته و گام های اصلی تری در رابطه با آن بردارید.

اولین پیشنهاد ما این است که تمام تنظیمات آیفون ۷ را ریست نمایید. برای این منظور به مسیر Settings > General > Reset > Reset All Settings رفته رمزعبور خود را در صفحه ظاهر شده وارد نمایید. اگر از قبل رمزعبوری تعریف نکرده باشید، مطمئنا چنین چیزی از شما خواسته نمی شود.

این فرایند ممکن است چند دقیقه زمان بگیرد و باعث خواهد شد تا تمام اتصالات شما به دستگاه های دیگر که پیش تر در لیست دستگاه های شناخته شده قرار گرفته بودند، پاک شوند. (Forget) اما در هر صورت این کار ممکن است باعث حل مشکل شما شود. به یاد داشته باشید که با انجام دادن این کار هیچ یک از اطلاعات شما پاک نخواهد شد.

Downgrade

اگر راه حل بالا نیز کارساز نبود شما می توانید سیستم عامل خود را به یک نسخه قبل تر بازگردانید. البته اگر امکان این کار وجود داشته باشد.

iphone7

تعویض نسخه سیستم عامل و استفاده از یک نسخه قدیمی تر هیچ گونه گارانتی نمی دهد که این مشکل با موفقیت حل شود. اما این شانس وجود دارد که نسخه قدیمی تر سیستم عامل بتواند کارایی و عملکرد دستگاه را بهبود ببخشد.

بازگرداندن فایل پشتیبان

یکی دیگر از راه هایی که می توانید برای حل این مشکل از آن استفاده کنید این است که شما می توانید فایل پیشتیان خود را بر روی گوشی خود قرار دهید یا این که به طور کامل آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس را پاک کنید. البته بهتر است که از این راه حل به عنوان آخرین راه چاره برای حل این مشکل استفاده کنید. زیرا این روش بسیار زمان گیر است.

جهت انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

۱ – گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنید و از اطلاعات خود در کامپیوتر یا iCloud پشتیبان بگیرید.

۲- Find My iPhone را خاموش کنید. برای این کار به مسیر Settings > iCloud > Find my iPhone رفته و گزینه Off را انتخاب نمایید.

۳ – در نرم افزار iTunes بر روی Restore کلیک کنید.

۴ – مراحل پیش رو را ادامه دهید. با این کار آیفون، iOS 10 را از ابتدا نصب خواهد کرد.

۵ – زمانی که این مراحل به پایان رسید بر روی گزینه Restore from Backup کلیک کنید تا اطلاعات شما بار دیگر به گوشی باز گردد یا گزینه set up as a new iPhone را انتخاب کنید.

تحویل دادن آیفون ۷ به فروشگاه های اپل

اگر شما قصد ندارید گوشی خود را restore کنید یا عمل factory reset را انجام دهید،می توانید قرار ملاقاتی تنظیم کرده و با یکی از تکنسین های فروشگاه اپل موضوع را در میان بگذارید.

این متخصصین قادر خواهند بود تا عیب یابی هایی را بر روی گوشی شما انجام دهند. آن ها می توانند به شما در یافتن مشکل کمک کنند. اگر شما تحت پوشش warranty هستید و هنوز مدت زمان آن به پایان نرسیده است، ممکن است بتوانید یک آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس جدید به طور رایگان دریافت کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *