پدیده ای نادر در جهان؛ فلج شدن دو برادر با هر بار غروب خورشید

دو بردار پاکستانی مبتلا به بیماری عجیبی هستند. آن ها با هر بار غروب آفتاب توانایی صحبت کردن و راه رفتن خود را از دست می دهند و چشمان خود را نمی توانند باز کنند و حتی نمی توانند غذا بخورند. در حالی که در طول روز کاملا سالم هستند.

به گزارش کلیک، این دو بردار ۱۳ ساله و ۹ ساله پاکستانی به نام های شعیب احمد و عبدول راشد در طول روز مانند تمام کودکان سالم دیگر بیرون می روند، راه می روند و بازی می کنند؛ اما به محض اینکه آفتاب غروب می کند، کاملا فلج می شوند و توانایی صحبت کردن و راه رفتن را از دست می دهند و حتی نمی توانند چشمان خود را باز کنند و غذا بخورند.

یکی از پزشکان موسسه علوم پزشکی پاکستان در رابطه با این اتفاق اذعان کرد که پزشکان نخست باری است که چنین پدیده نادری را مشاهده می کنند و هیچ نظری در مورد آن ندارند. این موضوع به یک چالش برای پزشکان این موسسه تبدیل شده است و آن ها در حال انجام آزمایشاتی برای پی بردن به علت این پدیده هستند.

این دو برادر که پزشکان آن ها را برادران خورشیدی نامیده اند، از ابتدای سال میلادی جاری در بیمارستانی در اسلام آباد تحت مراقبت های پزشکی کاملا رایگان قرار گرفته اند و پزشکان تا کنون ۳۰۰ آزمایش مختلف بر روی آن ها انجام داده اند.

به نظر می رسد اولین چیزی که پزشکان باید به بررسی آن بپردازد، نور خورشید است. پدر این دو فرزند به خبرگزاری اسشیتد پرس گفته است که تصور می کند فرزندان او انرژی خود را از خورشید تأمین می کنند.

اما این فرضیه (که البته عجیب هم به نظر می رسد) کاملا رد شده است؛ زیرا پزشکان با آزمایشی دریافتند که این دو کودک در طول روز در فضای بسته و در تاریکی مطلق می توانند به راحتی حرکت کنند و هیچ مشکلی ندارند.

پزشکان دریافته اند که این دو برادر مبتلا به نوعی معلولیت موقت ناشی از آسیب دیدگی اعصاب و یا فلج خواب (نوعی معلولیت موقت است که از چند ثانیه تا چند دقیقه طول می کشد و فرد مبتلا به آن پیش از خواب و یا پس از بیدار شدن، توانایی انجام حرکات ارادی را از دست می دهد و معمولا با ترس همراه است) نیستند.

برخی از پزشکان معتقدند ممکن است یک مشکل ژنتیکی منشا این مشکل باشد؛ زیرا پدر و مادر این دو برادر با یکدیگر نسبت فامیلی دارند و ازدواج فامیلی یک امر مرسوم در پاکستان است؛ اما پزشکان در مورد اینکه چه ژنی باعث می شود این مشکل تا این حد شدید شود و کودکان توانایی حرکتی خود را کاملا از دست بدهند، نظری ندارند.

ظاهرا دو بردار دیگر از خانواده این دو برادر قبلا بر اثر همین مشکل فوت کرده اند؛ اما موضوع جالب این جا است که این دو برادر داستان ما خواهری دارند که مبتلا به این مشکل نیست.

پزشکان از خاک و هوای دهکده محل زندگی خانواده این دو برادر نمونه برداری کرده اند و نمونه ها را برای انجام آزمایشات و تحقیقات بیشتر به خارج از کشور ارسال کرده اند.

عجیب ترین موضوعی که در مورد این پدیده واقعاً نادر وجود دارد، این است که این دو برادر در طول روز هیچ مشکلی ندارند.

شعیب احمد در مصاحبه ای با خبرگزاری اسشیتد پرس گفته است می خواهد در آینده معلم شود و برادر کوچکترش هم گفته است او هم می خواهد در آینده یک پژوهشگر اسلامی شود.

خوشبختانه پزشکان در حال آزمایش چند داروی مختلف برای کاهش شدت این مشکل کودکان هستند و نتایج مثبتی را نیز مشاهده کرده اند.

دکتر اکرم امیدوار است این کودکان بتوانند با مصرف داروهای تجویز شده، در آینده یک زندگی تقریبا عادی داشته باشند و طبق گفته او پزشکان در تلاشند با دست یافتن به نتایج خوبی، مانع ابتلای افراد دیگری به چنین مشکل عجیبی شوند.۲ دیدگاه

سعید سعادتیان

این مطلب شما منبع درست حسابی نداره و بیشتر به مطالب زرد میخوره. اینطوری این سایت حتی اگه جون بگیره سایت خوبی نمیشه.

دیدگاه ها:

  1. سعید سعادتیان گفت:

    این مطلب شما منبع درست حسابی نداره و بیشتر به مطالب زرد میخوره. اینطوری این سایت حتی اگه جون بگیره سایت خوبی نمیشه.

    1. محمدرضا مرتضایی گفت:

      http://www.dailymail.co.uk/health/article-3576575/Pakistan-treating-2-brothers-paralyzed-night.html اگه شما به منبعی مثل دیلی میل میگین منبع غیر موثق . باشه حرف شما قبول ! دوست عزیز این مطلب ریشه در علم پزشکی داره . مطلب زرد خیلی تفاوت داره با یه مطلب علمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *