تشعشعات شبکه‌های تلفن همراه کشور در حد مجاز است

|
۰ دیدگاه
تشعشعات شبکه‌های تلفن همراه در حد مجاز است

اعلام نظر سازمان انرژی اتمی ایران، متولی ایمنی تشعشعی در کشور، نشان می‌دهد موردی مبنی بر غیر استاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌ها گزارش نشده و نتایج تمامی اندازه‌گیری‌ها استاندارد است.

به گزارش کلیک، بحث تشعشعات همواره از بحث‌های مورد توجه در کشور بوده که شایعات و خبرهای زیادی را نیز به دنبال داشته است. متولی ایمنی تشعشعی در کشور، سازمان انرژی اتمی است که اعلام کرده موردی مبنی بر غیر استاندارد بودن حدود پرتوگیری آنتن‌ها گزارش نشده و نتایج تمامی اندازه‌گیری‌ها استاندارد است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اعلام کرد: از ۱۴۸ مورد شکایت دریافتی در سامانه جامع شکایات۱۹۵ در حوزه تشعشعات شبکه‌های تلفن همراه، وایمکس و موارد مرتبط با دکل و سازه در شش ماه نخست سال جاری، هیچ موردی برای نگرانی گزارش نشد و حتی نتایج پنج موردی که در عین پایین‌تر بودن از میزان آستانه استاندارد قابل قبول در کشور نسبت به نتایج اندازه‌گیری دیگر سایت‌ها بالاتر بود با تذکر به اپراتورها نسبت به بهینه کردن شرایط دکل اقدام شد.

بنا بر این گزارش، بر اساس شکایت های ثبت شده، شکایت از آنتن‌های ایرانسل ۴۲ مورد معادل ۲۸ درصد، شرکت مخابرات ایران ۶۰ مورد معادل ۴۱ درصد و شرکت رایتل ۲۱ مورد معادل ۱۴ درصد، شرکت ارتباطات مبین نت ۸ مورد معادل ۵ درصد و شکایت‌های مربوط به شرکت‌های متفرقه ۱۷ مورد معادل ۱۲ درصد بوده است.
از نظر پراکندگی نیز، بیش‌ترین شکایات متعلق به حوزه منطقه شمال و کمترین مربوط به منطقه غرب بوده است.
بنابراین گزارش، اندازه‌گیری تشعشعات تا فرکانس ۱۸ گیگاهرتز به صورت دوره‌ای و ماهانه در ۱۰ نقطه از ۸ کلان شهر کشور انجام و نتایج به مراجع ذیربط از جمله استانداری‌ها ارسال خواهد شد.
به منظور نظارت هر چه بهتر بر تشعشعات آنتن‌ها و فرهنگ سازی در این خصوص، مواردی نظیر خرید، نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی فنی شبکه اندازه‌گیری میدان امواج الکترومغناطیسی در ۷۰ نقطه از شهر تهران و شناسنامه دار کردن دکل‌ها نیز در حال اجرا است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.