راهی برای داشتن ویژگی اثرانگشت گوشی پیکسل در گوشی های اندروید

یکی از قابلیت های گوشی های پیکسل که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است، قابلیت شناسایی اثر انگشت منحصر به فرد در این گوشی ها است. در این مطلب قصد داریم تا در خصوص ابزاری که به کاربران اجازه می دهد تا این قابلیت را در گوشی های اندرویدی خود کپی کنند، صحبت کنیم.

به گزارش کلیک، ابزار جدیدی که Fingerprint Gestures نام دارد هم اکنون در گوگل پلی در دسترس کاربران سیستم عامل اندروید قرار گرفته است. با استفاده از این اپلیکیشن کاربران می توانند قابلیت اثر انگشت گوشی های پیکسل را بر روی سایر گوشی های اندرویدی استفاده کنند. تمام گوشی های اندرویدی که روی آن ها از سیستم عامل اندروید ۶ به بالاتر استفاده می شود قابلیت پشتیبانی از این اپلیکیشن را دارند. نکته قابل توجه این است که گوشی باید مجهز به اسکنر اثر انگشت باشد تا بتوان از این اپلیکیشن بر روی آن استفاده کرد.

این قابلیت به کاربر این امکان را می دهد تا یکسری اپلیکیشن هایی که انتخاب می کند را تنها با یک ضربه بر روی دکمه اسکنر اثر انگشت باز کرده و از آن ها استفاده کنند. در این قابلیت ضربه دو تایی بر روی دکمه اسکنر اثر انگشت به کاربر این امکان را می دهد تا گوشی و دستگاه را بر روی حالت Sleep قرار دهد. نکته مهم در خصوص این اپلیکیشن این است که برخی از قابلیت های تعبیه شده در آن برای اجرا شدن نیاز به دسترسی روت کاربر دارند. اما این قابلیت ها از جمله قابلیت های کلیدی این اپلیکیشن نیستند بنابراین لزومی ندارد که کاربر حتما دسترسی روت داشته باشد.

تصویر داخل متن

کاربران می توانند این اپلیکیشن را به صورت رایگان دانلود کرده و از آن استفاده کنند. بنابراین اگر از ان دسته کاربرانی هستید که می خواهید یکی از قابلیت های منحصر به فرد گوشی های پیکسل را روی گوشی های اندرویدی خود تجربه کنند. درواقع این قابلیت باعث می شود که عملکرد اسکنر اثر انگشت در این گوشی ها شبیه به گوشی های گوگل عمل کند. همان طور که گفته شد این اپلکیشن از طریق گوگل پلی به راحتی در دسترس عموم قرار دارد.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *