چینی ها گوشی هوشمند همیشه در دسترس ساختند

شرکت فناوری هوا – فضای یانز (IANS) چین از موبایلی رونمایی کرد که مناسب برای مکالمات اضطراری در موقعیت های اضطراری و مکان های دورافتاده است.

 

به گزارش کلیک، شرکت هوا- فضای یانز نخستین تلفن همراه هوشمند ماهواره‌ای خود را که قابلیت ارتباط با ماهواره پیشرفته ارتباطی جدید این کشور را دارد به خبرنگاران معرفی کرد.

در معرفی قابلیت های  این گوشی‌هوشمند نوشته شده است که این گوشی علاوه بر بهره‌مندی از پوشش ماهواره ای، قابلیت استفاده از شبکه‌ ی اپراتورهای زمینی (۳G , 4G , LTE) را نیز دارد که این امکان به دلخواه کاربران تعیین می‌‌گردد. همچنین کاربران با استفاده از این گوشی هوشمند ماهواره می‌توانند مانند گوشی‌های عادی از خدمات پیام کوتاه ، مکالمه تصویری و اینترنت استفاده نمایند.

درخبرهای آمده است که پیش‌تر شرکت سی آ اس سی ماهواره TT-1 (تیان تونگ) را روی مدار خط استوا در ارتفاع ۳۵۰۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار داده و این گوشی هوشمند می تواند از پوشش این ماهواره عظیم مخابراتی بهره‌مند شود.

 

این گوشی موبایل کاربردهای فراوان دارد از آن جمله که  می تواند برای مکالمات اضطراری زمین شناسان میدانی یا کارگرانی که در نواحی دور افتاده کار می‌کنند و یا موقعیت‌هایی که شبکه‌ای مخابراتی زمینی با اختلال روبرو می‌شوند، مورد استفاده واقع گردد.

این گوشی موبایل به گفته ی یکی از مهندسان ارشد این شرکت؛ قابلیت پوشش دادن به کل قلمرو کشور چین و همه منطقه دریایی جنوب چین را دارد. وی همچنین گفت: ما قصد داریم تا با اضافه کردن ماهواره هایی دیگر از این نوع به شبکه ماهواره‌های TT دامنه پوشش شبکه تلفن همراه خود را به کل جهان گسترش دهیم.

زمان آمدن این گوشی به بازار که  توسط شرکت دولتی علم و فناوری هوا – فضا (CASC) طراحی شده  ۳ ماه آینده گزارش شده است.

همچنین بهای این تلفن همراه هوشمند ماهواره‌ای درکشور چین ۱۰۰۰۰ یوان معادل ۱۴۸۰ دلار است و نرخ مکالمات آن از ۱ یوان در دقیقه شروع می‌شود که یک دهم نرخ مکالمات ماهواره اینمارست است.

 

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *