معافیت ZTE از مجازات همکاری با ایران

|
۳ دیدگاه
معافیت زد تی ای از مجازات همکاری با ایران

وزارت بازرگانی آمریکا برای چهارمین بار شرکت چینی مخابراتی زد تی ای را از مجازات به دلیل همکاری با ایران معاف کرد.

به گزارش کلیک و به نقل از پایگاه اینترنتی استراتفور، معافیت شرکت زد تی ای از تحریم‌های مربوط به همکاری با ایران تا ۲۷ فوریه ۲۰۱۷ تمدید شده است.

براین اساس اجرای حکمی که در ماه مارس برای مجازات این شرکت به دلیل همکاری با ایران صادر شده بود باز هم به تاخیر افتاده است.

دولت آمریکا در ماه مارس، حکم محدودیت‌های صادراتی علیه ایران صادر کرده بود که در صورت عدم تمدید معافیت این شرکت از محدودیت‌های وضع شده، پس از ۲۸ نوامبر ممکن بود با محدودیت‌هایی در زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز از شرکت‌های آمریکایی مواجه شود.

البته تصمیم واشنگتن برای به تاخیر انداختن مجازات این شرکت چینی به دلیل همکاری با ایران اقدام غیر منتظره‌ای نیست.  قطع کامل صدور تجهیزات تولیدی شرکت‌های آمریکایی به شرکت زد تی ای می‌تواند این شرکت را وادار به تامین تجهیزات مورد نیاز از شرکت‌های غیر آمریکایی کند و این به صادرات کالاهای آمریکایی آسیب خواهد زد. چین نیز تمایل ندارد دسترسی خود به شرکت‌های آمریکایی را از دست بدهد. از این رو، زد تی ای و مقامات آمریکایی در حال مذاکره روی مصالحه‌ای هستند که به نفع هر دو طرف باشد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۳ دیدگاه

توسط: سجاد

باور بفرمایید درج منبع اصلی ، حرفه ای بودن شما را می رساند و بالعکس!

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.