حل مشکل قطع شدن ناگهانی صدای لپ تاپ

|
۱ دیدگاه
علت یابی قطع شدن صدای لپ تاپ

ممکن است شما هم با مشکل قطع شدن صدای لپ تاپتان روبرو شده باشید. در این موقع برای حل این مشکل چه اقدامی انجام دادید؟ برای شناسایی علت های قطع شدن صدای لپ تاپ راه حلی وجود دارد که در این مطلب برای شما بازگو می کنیم.

کلیک- در کل علت قطع شدن صدای لپ تاپ ممکن است سخت افزاری و یا نرم افزاری باشد. اگر علت نرم افزاری باشد شامل عدم نصب درایور لپ تاپ٬ نصب درایور نا مناسب٬ خراب شدن می شود و اما اگر مشکلات سخت افزاری باعث قطع شدن صدای لپ تاپ شما شده باشد به سوکت های هدفون و میکروفون و یا مشکلات مربوط به مادر بورد لپ تاپ مثل خرابی آی سی صدا (sound) و غیر از آن بر می گردد.

 موارد نرم افزاری را می توانید خودتان حل کنید. ولی در موارد سخت افزاری نیاز به تعمیرات لپ تاپ دارید.

برای اطمینان از عملکرد درایور لپ تاپ می توانید از مسیر زیر اقدام کنید:

Open Device Manager by clicking the Start button , clicking Control Panel, clicking System and Security, and then, under System, clicking Device Manager

 در مرحله بعد

Sound, video and game controllers

کلیک کنید و وضعیت درایور صدا را بررسی نمایید. اگر کنار قسمت صدا یک علامت سوال زرد رنگ وجود داشت بیانگر وجود مشکل در درایور صدا است. همچنین با راست کلیک روی نام درایور صدا و مشاهده Properties  می توانید وضعیت درایور نصب شده را بررسی کنید.

5 پسندیده شده
نفیسه فصیحی
نفیسه فصیحی کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم هستم. علاقمند به حوزه نویسندگی، محتوا و بازاریابی. حدود سه سالی هست که در زمینه تولید، بازنویسی، تدوین، سئو و بهینه سازی محتوا فعالیت دارم. در حال حاضر مدیریت محتوای فارسی دو سایت رزرو آنلاین هتل ( egardesh.com ، samita.com) را بر عهده دارم و همزمان با مجله اینترنتی کلیک همکاری می کنم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: یوسف

صدا از لپ تاپ پخش نمیشه ولی وقتی هدفون رو نصب میکنیم صدا رو پخش میکنه . علت چی میتونه باشه که صدا از اسپیکر لپ تاپ پخش نمیشه.
ممنون

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.