آیا با نسخه ۶۴ بیتی مرورگر کروم امنیت کاملی در اینترنت خواهیم داشت؟

چرا باید از نسخه ۶۴ بیتی مرورگر کروم استفاده کنیم؟ آیا این نسخه می تواند امنیت کامل ما را در فضای مجازی تامین کند؟ اگر اینگونه است چگونه می توانیم مرورگر گوگل کروم را از ۳۲ بیتی به ۶۴ بیتی ارتقا دهیم؟ پاسخ همه این سوالات را با خواندن این مطلب پیدا کنید.

کلیک- تعداد زیادی از کاربران به دنبال بالاترین امنیت در فضای مجازی هستند. مرورگرهای اینترنتی نیز نگرانی کاربران را در این زمینه می دانند. یکی از این مرورگر ها که سعی کرده  است تا راه حلی برای این موضوع پیدا کند گوگل کروم است. این مرورگر ادعا می کند که اگر کاربران نسخه ۶۴ بیتی این مرورگر را نصب کنند امنیت شان بیشتر تضمین می شود.

چرا نسخه ۶۴ بیتی کروم بهترین گزینه است؟

معمولاویندوز ۶۴ بیتی نسبت به ویندوز ۳۲ بیتی امنیت بیشتری دارد و این موضوع به سایر اپلیکیشن ها نیز تعمیم پیدا می کند که مرورگر گوگل کروم ۶۴ بیتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع قدرت دفاع سیستم های ۶۴ بیتی بیشتر است.

در نسخه ۶۴ بیتی گوگل کروم، از ادوبی فلش هم به طور ویژه ای استفاده شده است که در این میان گوگل با همیاری ادوبی، با یک رویکرد ویژه سعی می کند از سیستم در مقابل همه حملات محافظت کند.

 از طرفی نسخه ۶۴ بیتی مرورگر کروم، برای کنترل آنتی ویروس ها، تدابیر ویژه ای را اندیشیده است که هرگز در نسخه ۳۲ بیتی دیده نمی شود.

باید گفت در بروز رسانی این مرورگر نیز هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و تمام مشکلات قبلی آن به طور قطع حل شده است.

نحوه بررسی نسخه مورد استفاده کروم

برای شناسایی نسخه کروم به قسمت help بروید. این گزینه در منویی قرار گرفته است که با کلیک بر آن در بالا و سمت راست مروگر به آن دسترسی پیدا می کنید. با انتخاب این گزینه روی About Google Chrome کلیک کنید تا اطلاعات کامل درباره گوگل کروم برایتان نمایش داده شود.

ارتقای نسخه ۳۲ بیتی مرورگر گوگل کروم به نسخه 64 بیتی

 در اول صفحه عبارتی مشابه Version 64bit  را مشاهده می کنید. اگر مرورگر شما ۳۲ بیتی باشد هیچ عدد و رقمی در این بخش نمی بینید و جای ۶۴ عددی نوشته نشده است.

نمایش نسخه ۶۴ بیتی مرورگر گوگل کروم

نمایش مرورگر کروم به 32 بیتی

چگونه مرورگر گوگل کروم را از ۳۲ بیتی به ۶۴ بیتی ارتقا دهیم؟

ارتقای مرورگر ۳۲ بیتی به نسخه ۶۴ بیتی کار سختی نیست. البته باید ویندوزتان سازگار باشد. برای این کار، کافی است به صفحه دانلود مرورگر گوگل کروم مراجعه کرده و نوع نسخه مرورگر را تشخیص بدهید و آن را دانلود کنید. در زمان نصب اگر زیر عبارت Download Chrome for Windows عبارت ۶۴ بیتی نوشته باشد باید آن را دانلود کنید.

روش ارتقای مرورگر کروم به ۶۴ بیتی

 نوشته نشدن عددی زیر این عبارت بدین معنی است که نسخه ۳۲ بیتی در اختیارتان قرار گرفته است.

 با انتخاب این گزینه یک فایل نصبی دانلود می شود.  در این زمان پنجره مرورگر را باید ببندید و این فایل را اجرا کنید. در این مرحله نسخه ۶۴ بیتی مروگر کروم به درستی دانلود شده و جایگزین نسخه ۳۲ بیتی می شود.

فراموش نکنید که در موقع دانلود و نصب و اجرای فایل نباید اتصال شما به اینترنت قطع شود. البته اصلا نگران اطلاعات داخل مرورگر مثل پسوردها و موارد این چنینی نباشید. همه چیز به درستی سر جای خود باقی می ماند.

بعد از نصب دوباره به بخش help بروید و از قسمت  About Google Chromeنسخه مورد نظر را بررسی کنید. در صورتی که این عملیات به درستی انجام شده باشد، عبارت ۶۴ بیتی روی آن قرار خواهد گرفت.

روش ارتقای مرورگر کروم به ۶۴ بیتی

اگر در هنگام نصب برنامه با هنگی، قفلی و یا ارور هایی مواجه شدید نشان دهنده این است که مشکلی پیش آمده و امکان ارتقا وجود ندارد.

بدین ترتیب می توانید در نهایت امنیت، مرورگر خود را ارتقا دهید و از نسخه جدید گوگل کروم استفاده کنید. این نسخه از نظر امنیت و سرعت مورد توجه قرار گرفته است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *