از پروژه سری فناوری هارپ آمریکا چه می دانید؟

از هارپ (HAARP) چه می دانیم؟ آیا این تکنولوژی مخوف واقعیت دارد؟ دستکاری در آب و هوا تا چه میزان ممکن است؟ آیا هارپ سلاح جدید آمریکا در جنگ های غافلگیرانه آتی است؟ برای راز گشایی از این سوالات با گزارش ویژه کلیک همراه شوید.

به گزارش کلیک، انستیتو تحقیقات استراتژیک کالج جنگ ارتش آمریکا دارای نشریه‌ای داخلی با نام “انقلاب در امور نظامی” است. به عنوان مقدمه‌ای بر این گزارش بخشی از یکی از مقالات این نشریه بسنده خواهد بود:
“چیزهایی که برای ما اهمیت دارند به مرور زمان تغییر می‌کنند و تکنولوژی با پیشرفت خود به افق‌های جدیدی می‌رسد. در زمان جنگ سرد، تسلیحات و پروژه‌های روانی، مراحل ابتدایی خود را می‌گذراندند. اما در زمان کنونی که علوم الکترونیک و بیوالکترونیک را در دسترس داریم، لازم خواهد بود در قراردادهای اخلاقی و حد و حدود ذهنی خود که از به کارگیری تکنولوژی‌های به بازی گیرنده روح و روان دشمن ممانعت می‌کند؛ تجدید نظر کنیم.

iهارپ چگونه کار میکند

در صورت فراهم شدن این بازنگری، شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی را تشویق خواهیم کرد که به بهره‌ برداری و توسعه تکنولوژی‌های متناسب با این اهداف بپردازند. در نتیجه خواهیم توانست با به کارگیری انواع تسلیحات جدید مانند میکروبی، روانی و سایر تکنولوژی‌های پیشرفته وارد عمل شده و به اهداف خود برسیم.”

هارپ سلاحی برای بی ثبات کردن کشورها

“هارپ” به صورت یک فرستنده امواج الکترومغناطیسی عمل می‌کند که هدف آن تاثیر گذاری بر آسمان و الکترون های آزاد لایه یونوسفر است. این سیستم، الکترون‌های این لایه را در ارتفاع تقریبا ۲۷۵ کیلومتری به جنبش وامی‌دارد. در حالت عادی این لایه دارای دمایی معادل ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد است که در اثر این تحریک انرژی فراوانی در آن به وجود آمده و در نتیجه دما تا ۲۰درصد افزایش می‌یابد و این ناحیه به حالت انبساطی در می‌آید.

بریجنسکی: الازمه السوریه سببها قطر والسعودیه

تاثیر گذاری بر آسمان و الکترون های آزاد لایه یونوسفر

“زبیگنیو برژینسکی”، مشاور “جیمی کارتر” رئیس جمهوری سابق آمریکا و مشاور کنونی “اوباما” معتقد است که “هارپ” سلاحی برای بی‌ثبات کردن کشورهایی است که با واشنگتن اتحاد و همسویی ندارند. به گفته او “با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و روش هایی که این تکنولوژی‌ها در اختیار کشورهای بزرگ قرار می‌دهند؛ این کشورها می‌توانند حتی بدون آنکه نیروهای امنیتی خود را در جریان قرار دهند جنگ‌هایی سریع و غافلگیرکننده به راه بیاندازند.”

برژینسکی اضافه می کند: “اکنون تکنولوژی‌هایی در اختیار ماست که به کمک آنها می‌توانیم تغییراتی در آب وهوا ایجاد کرده و شرایطی مانند خشکسالی و طوفان به وجود آوریم که این امر می تواند توانایی های دشمنان احتمالی ما را تضعیف کرده و آنها را به پذیرش شرایط ما مجبور کند.»

ممنوعیت تحقیقات نظامی در فضا

بر اساس مصوبات سازمان ملل متحد استفاده از تسلیحات الکترو مغناطیسی و نیز استفاده از فضا برای انجام هرگونه تحقیقات و عملیات نظامی ممنوع می باشد، اما دولت‌های خودکامه ای مانند دولت آمریکا همانگونه که بسیاری قطعنامه های دیگر سازمان ملل و شورای امنیت را نقض می کنند؛ در این زمینه نیز تعهدی نداشته و در نهان فعالیت های گسترده ای انجام می‌دهند. هارپ را می‌توان یکی از ده‌ها پروژه مخفی و مخرب دانست که از طرف سیاستمداران آمریکایی حمایت شده و روز به روز به گسترش فعالیت‌ها و نیز توان تخریبی آن افزوده می‌شود.

۱۲۵۲۲۹_۴۷۲

حفره معروف به حفره هارپ که گاهی در آسمان نقاط مختلف دیده می شود.

شدت حوادث کنونی با طبیعت ناهمخوان است

بشر در طول هزاران سال با حوادث و بلایای طبیعی بسیاری دست به گریبان بوده است و همواره این حوادث را جزئی طبیعی از رندگی خود بر روی کره زمین دانسته است. اما در دهه های اخیر اتفاقاتی روی داده که با حافظه تاریخی او در مورد طبیعی بودن این حوادث ناسازگار است. بدون شک، فجایع طبیعی در هر دورانی همراه با خساراتی بوده است. اما، آنچه که امروز اتفاق می افتد نسبت به گذشته شدت بی سابقه ای دارد.

این درحالی است که بی نظمی های بزرگ جوی و حوادثی مانند سیل، توفان، زلزله و فعالیت‌های آتشفشانی همگی عموماً به تأثیرات گازهای گلخانه ای ربط داده می شود. ذوب شدن یخ‌های قطبی و دوره های گرمایی و سرمایی کاملا بی سابقه و شدید در نقاط مختلف زمین نیز به پدیده گرم شدن کره زمین احاله می گردد. اما به اعتقاد برخی از متخصصین و حتی سیاستمداران ردپای تکنولوژی های پیشرفته در تولید و هدایت این حوادث با اهداف سیاسی و استعماری کاملا معلوم بوده و نشانه‌های فراوانی از دخالت‌های بشری در آن دیده می شود.

۹a68ee2655b804e97eeef77cc38cee6c

اتفاقات عجیب

اتفاقات عجیب فراوانی در سال های اخیر روی داده است که به باور دانشمندان غیر از دخالت یک عامل الکترومغناطیسی هدایت شونده چیز دیگری نمی‌تواند مسبب آنها باشد. برای مثال خشک سالی‌های بزرگ، آتش فشان‌ها، زلزله‌ها و سونامی‌های ویرانگر سال‌های اخیر، وقوع سیل ها و توفان هایی نظیر طوفان کاترینا در نیواورلئان و طوفان گانو در عمان، مرگ عجیب هزاران ماهی ساردین در سواحل شیلی، سقوط جنازه های سوخته کلاغ ها از آسمان سوئد، مرگ صدها هزار ماهی در آرکانزاس، بارش جسد هزاران پرنده سیاه بال قرمز مرده در لوئیزانا و کنتاکی، مرگ دسته جمعی میلیون‌ها ماهی در خلیج “چزاپیک” آمریکا، مرگ صدها تن ماهی در سواحل برزیل و ده ها هزار خرچنگ در انگلیس، مرگ ماهی ها و دلفین های سوخته خلیج فارس، مرگ دسته جمعی نهنگ‌ها در استرالیا هیچ کدام حالت طبیعی نداشته و احتمال می‌رود در اثر آزمایش‌ها و حمله هایی در اثر امواج هدایت شونده روی داده باشند.

دلیل ترس اروپا از انتخاب ترامپ، شاید هارپ باشد

پس از انتخاب شدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور امریکا، بسیاری از سران اروپایی از این انتخاب ابراز نگرانی کردند که می توان یکی از علل این نگرانی را در توافق پاریس که کشورهای ابرقدرت جهان برای حل مشکل آب و هوا انجام داده بودند، جستجو کرد؛ دونالد ترامپ در رقابت های انتخاباتی خویش تاکید بسیار بر قطع هزینه های اضافی تحمیلی بر کشور آمریکا داشت که یکی از آنها بی اعتنایی به مشکل گرم شدن زمین بود که کشورهای اروپایی بر روی کمک آمریکا و استفاده از فناوری های نوین و البته پر هزینه این کشور حساب ویژه ای باز کرده بودند و با انتخاب ترامپ، گویی همه این برآوردها غلط از Hب در آمدند و جهان باید به دنبال چاره دیگری برای حل معضل آب و هوا بدون کمک امریکا باشد ]چرا که ترامپ معضل آب و هوای جهان را شایعه ای چینی برشمرده بود.

مشروح اظهار نظر ترامپ در مورد شایعه چینی معضل آب و هوای جهان

 

پروژه مخفی امریکا علیه ایران

عده ای بر این باورند که امریکا به صورت مخفیانه پروژه هارپ را علیه کشورمان استفاده می کند و علت خشکسالی و کم آبی و پدیده نوظهور ریزگردها و آلودگی شدید هوا و … ریشه در این قضیه دارد. با نگاهی به چند پدیده زیست محیطی مثل خشک شدن دریاچه ارومیه و کم آب شدن بسیاری از رودها مثل زاینده رود و … که در ده سال گذشته اتفاق افتاده اند به این نتیجه می رسیم که این سخن ممکن است بی راه هم نباشد . چرا که امریکا برای فشار آوردن بر دولت و ملت ایران در دوران تحریم از هر اهرمی در دولت گذشته استفاده کرد و فشار اقتصادی بخش ظاهری فشار بر ایران بود و فشارهای زیست محیطی بخش پنهان و مهم تر ماجرا بودند که از به نظر می رسد تا اواخر دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد از چشم دولت قبل پنهان ماند و با روی کار آمدن دولت جدید و در کشاکش مذاکرات ۵+۱ و توافق اتمی، جناب آقای دکتر روحانی به این نکته اشاره کردند که با توافق اتمی مشکل آلودگی هوا و کم آبی نیز حل خواهد شد؛ که در آن برهه عده ای با خنده از این سخن به سادگی عبور کردند، حال اینکه با گذشت زمان به نظر می رسد این سخن چندان هم بی راه نباشد.

متن سخنان دکتر روحانی در رفع شدن مشکل زیست محیطی کشور با رفع تحریم ها

راهکار مقابله ای ایران چه بود؟
در دی ماه سال ۸۹ معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست وقت، از آغاز اجرای پروژه تحقیقاتی «هارپ» به عنوان یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا توسط محققان کشور خبر داد و گفت: با این فناوری با استفاده از امواج فوق کوتاه رادیویی امکان جا به جایی ابرها، بارورسازی ابرها و کاهش خشکسالی و از بین بردن سکون هوا فراهم می شود. این پروژه انقلاب عظیمی در عرصه تغییرات آب و هوایی ایجاد می کند.

دکتر محمد یزدی با اشاره به جزئیات واهداف این پروژه تصریح کرد: هارپ یکی از پروژه های فوق محرمانه کشورهایی مانند آمریکا و روسیه است که این فناوری را در اختیار دارند و با استفاده از امواج فوق کوتاه می توانند لایه یونوسفر جو را تحریک کنند که منجر به تولید باران شود. وی در توضیح ماهیت این فناوری گفت:هارپ یک فناوری است که برپایه انتشار امواج رادیویی فوق العاده قدرتمند و فوق کوتاه بنا نهاده شده است امواجی که انعکاس و انتشار آن ها در سطح یونوسفر یا همان سطح فوقانی جو، باعث ایجاد یک میدان یونی یا موج یونی می شود، در چنین شرایطی امواج الکترومغناطیسی ارسال شده بار دیگر به زمین برگشت داده می شود.

۱۴۷۱۰_۵۷۳

این امواج از انرژی حرارتی و انرژی مغناطیسی برخوردار هستند. بنابراین انرژی حاصل از آن ها را می توان در یک نقطه خاص متمرکز کرد به طوری که تمرکز انرژی حاصل از آن ها در یک نقطه خاص می تواند اثرات مختلفی ایجاد کند که از جمله آن ها می توان به امکان جا به جایی ابرها، جا به جایی هوا و از بین بردن سکون هوا اشاره کرد.وی اضافه کرد: فناوری هارپ البته کاربردهای دیگری نیز دارد به عنوان مثال در مطالعه قاره های زیر زمین و یا کشف منابع معدنی نفت و گاز در زیرزمین نیز می توان از این فناوری استفاده کرد. ضمن آن که گفته می شود از تمرکز این انرژی می توان برای تحریک گسل های زمین و حتی ایجاد زلزله استفاده کرد.

تا جایی که گفته می شود زلزله هائیتی نتیجه آزمایش های آمریکا و به عبارتی تست این فناوری بوده که منجر به بروز زلزله هائیتی شده است. در واقع وقوع بسیاری از پدیده های خاص ازجمله سیل پاکستان، زلزله هائیتی و حتی توفان کاترینا با آزمایش این فناوری در آمریکا مرتبط است با توجه به فوایدی که این فناوری دارد و می تواند منجر به کاهش خشکسالی و یا از بین بردن سکون هوا شود، بدین نتیجه رسیدیم که استفاده از آن از جهات مختلف ضرورت دارد .
وی با محرمانه خواندن این پروژه تحقیقاتی از ذکر نام دستگاه ها و مراکزی که در اجرای این پروژه در داخل کشور همکاری دارند، خودداری کرد و افزود: این پروژه از سوی محیط زیست مورد حمایت قرار گرفته است ضمن آن که در اجرای آن دستگاه های مختلفی دخیل هستند و اعتباراتی نیز برای آن درنظر گرفته شده است وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در سال های آینده نیز با استفاده از این فناوری البته به گونه ای متفاوت پروژه های ویژه ای را با هدف کاربردهای زیست محیطی به اجرا بگذاریم.

هارپ

دکتر یزدی با بیان این که عده ای اساس این فناوری را رد می کنند و آن را نوعی فضاسازی رسانه ای قلمداد می کنند که کشورهای استکباری برای ترساندن کشورهای دیگر مطرح کرده اند، تصریح کرد: تاثیرات این فناوری به لحاظ علمی کاملا اثبات شده و نمونه های تحقق یافته تاثیرات این فناوری در کشورهای روسیه و آمریکا گزارش شده است و هم اینک این فناوری با هزینه بسیار بالایی در این کشورها آن هم در مراکزی خاص و بعضا با اهداف نظامی در حال انجام است.
اما نکته مهم آن است که ایران نیز اجرای این پروژه بسیار مهم و کارآمد را آغاز کرده است و در آینده می توانیم از نتایج سودمند آن بهره مند شویم.معتقدیم که اگرچه هارپ فناوری است که از تاثیرات دوجانبه ای برخوردار است، برای کشور ما که آب و هوای خشکی دارد یک ضرورت است و از آن می توان برای بارور کردن ابرها یا به جریان انداختن هوا و از بین بردن سکون هوا استفاده کرد و در کلان شهرهایی مانند تهران که باعث تمرکز آلودگی می شود، از این فناوری استفاده کرد.

در واقع با داشتن این فناوری می توان ابرها را جا به جا کرد، بارندگی را افزایش داد، هوا را جا به جا کرد و به اصطلاح باد ایجاد کرد که تحقیق روی تمامی این موارد آغاز شده است. این پروژه انقلاب بزرگی در عرصه تغییرات آب و هوایی ایجاد می کند.شایان ذکر است که طبق تعاریف موجود، هارپ( HAARP) یک پروژه تحقیقاتی است که برای بررسی و تحقیق درباره لایه یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی راه اندازی شده است. لایه یونوسفر در بالاترین لایه اتمسفر قرار دارد. این لایه تشعشعات خطرناک ماورای بنفش و X خورشید را جذب و مانند سقفی از ورود آن ها به زمین جلوگیری می کند.
هم چنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در یونوسفر از این لایه برای انعکاس امواج رادیویی به اطراف زمین استفاده می شود. سیستم هارپ طوری طراحی شده است که روی یونوسفر تاثیر مستقیم داشته باشد. این سیستم در حال حاضر از مجموعه ای از آنتن های مخصوص (۱۸۰ برج آلومینیومی به ارتفاع ۲۳ و ۵۰ متر) تشکیل و روی زمینی وسیع به مساحت ۲۳ هزار متر مربع در آلاسکا نصب شده است. این آنتن ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را تولید و به یونوسفر پرتاب می کنند.

the_morning_glory_640_03_the_morning_glory_cloud-s640x413-64057-5801

اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به یونوسفر و بازگشت به زمین قادرند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فراتر رفته و به اعماق زمین نیز وارد می شوند و عملکرد آن ها مانند رادیوترموگرافی است که امروزه ژئولوژیست ها برای اکتشاف مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی یک موج کوتاه رادیوترموگرافی به داخل زمین فرستاده می شود، به لایه های مختلف برخورد می کند و آن لایه ها را به لرزه در می آورد و از این لرزش صدایی با فرکانس مخصوص تولید می کند و به سطح زمین باز می گرداند و ژئولوژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند.

در پایان لازم به ذکر است که گردآوری مطلب فوق از منابع موثق داخلی و خارجی بوده و نگارنده به هیچ وجه اصراری بر این موضوع ندارد که لزوماً  مسبب تمام اتفاقات زیست محیطی که در ایران رخ داده یا می دهد، فناوری هارپ است چرا که بسیاری از موارد ناشی از سومدیریت در مصرف آب و همچنین عدم توجه به مسایل زیست محیطی مثل از بین بردن بی رویه جنگل ها است و ناگفته پیداست که قسمت اعظم کشور ایران دارای مناطقی با آب و هوای گرم و خشک می باشد. طرح پروژه هارپ در این مطلب به دلیل آگاهی مخاطبین از وجود چنین فناوری سطح بالایی است که به تایید کارشناسان داخلی کشور نیز رسیده است.

منابع مورد استفاده:

۱-سایت مشرق نیوز

۲-سایت ایندپندنت

۳-سایت الف

۴-بیزینس اینسایدر۴۱ دیدگاه

نوید

هیچ دلیلی علمی تاحالا برای آن پیدا نکردند

نیکیتا

از چشم دولت قبل پنهان نموند بلکه وقتی احمدی نژاد گفت مشکلات آب و هوایی ایران به خاطر نقشه های آمریکا علیه ایران هست همه مسخرش کردن و گفتن متوهم هست. چاوز هم گفته بود زلزله هایتی به خاطر هارپ هست. متنهاش هم موجود هست

  وحید

  خب احمدی نژاد مگه رییس جمهور مملکت نبود؟ مسخرش کنن باید قهر کنه؟!!!! حرفای عجیب میزنید شما، اگه واقعا فقط و تنها احمدی نژاد همچین چیزیو میدونسته و کاری بابتش نکرده که بدتر خیانت کرده! چه احمدی نژاد چه چاوز!

   سعید

   خوب الان هم شما میدونید هم روحانی و بقیه، اگه کاری میتونید بسم الله انجام بدید !!!
   پس اگه روحانی هم کاری انجام نده خیانت کرده
   بازم پروژه هارپ توی ایران از زمان احمدی نژاد کلید خورده ، الان کدوم پروژه توی این ۴ سال اخیر کلید خورده بگو تا ما هم بدونیم، البته اگه پروژه هارپ توسط دولت وقت نخوابه باید خدارو شکر کنیم

  حمید

  احسنت … می خواستم بیام تو بخش نظرات بگم که دیدم شما گفتید. بله این احمدی نژاد بود که اولین بار چنین خطری رو گوشزد کرده بود.

  پی

  احمدی نژاد حرف های عجیب و غریب زیادی میزد و عاشق تئوری توظئه بود

hadi

یه چیز دیگه به گفته امام راحل آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه اگه ما منفعل نباشیم

محمد شکاری بافقی

اینها جای خدا میخواهند خودشون جابزنند بگویند که ما آقای دنیا هستیم ترس وحشت در دلها بوجود آورند بابا بقول اونهایی که بالا مطرح کردند.بقول امام راحل مون آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند این.هم یکی دیگه از نیرنگهای آمریکا ست یک دفعه.بیشتر نمیمیریم پس مرگگگگگگگگگ بر آمریکا

علی

من مطمئنم خشکسالی های ایران کار آمریکای پسته. چون پارسال پس از برجام مدتی مشکلات بارشی حل شد ولی بلافاصله با تشدید تنش همه چیز برعکس شد.

رادمهر

سلام
ببخشید داداش تا دیروز مشکل خشکسالی مربوطه به بد حجابی خانمها بود .امروز شدتکنولویی هارپ؟

  نیما نوری.

  حرفت خیلی قشنگ بود.
  در تمام جوامع جهان سوم دقت کنی ، از بحث خورد تا حتی کلان ، از عوام تا نخبه ها ، عموما ما مشکل بزرگی رو میبینیم که میگن ” ما نبودیم کی بود ”
  به جای بررسی علمی و دقیق ، به دنبال مجرمی هستیم که بزرگترینش خودمونیم.
  الان حتما سازه های تاریخی و این همه سرمایه ی توریستیمون داره نابود میشه ، کار اسراییله ، نه منه نوعی که میرم روش یادگاری مینویسم، یا اصلا مقصر اون اقای مسیول نیست که به جای رسیدگی ، مرمت و حتی گذاشتن مامور های اموزش دیده در محل این سازه های ناب ، به فکر اینه که چطور اینها رو خراب کنه!!
  دزدی میشه،میگیم شیطون گول زد ،
  خرابکاری میشه ، شیطان بزرگ، امریکای استعمار گر ،
  خودکشی میکنیم ، نقشه های شوم امریکا برای جوان های ماست ،
  سوسک دستشوییمون میاد توی حال ، اقا این روبات جاسوس امریکاست !!!!!
  دقیقا وضعیت مملکتمون به همین فجاهت رسیده.
  همه مدیر های خرد و کلان دنیا که موفق هستند ، میگن اقاا جان، مسیولیت کارهاتون رو بپذیرید ، مسیولیت صد در صدی ، حتی اگه در یک اتفاق که در مجموعه شما میفته و شما مسبب اون اتفاق نبودید، بفهمین که در مجموعه شما افتاده و شما تماما مسیولین…
  نه که بگیم من نبودم کی بود کی بود ….!
  تا پیشرفت ، قرن ها فاصله داریم…

رضا

داستان علمی تخیلی قشنگی بود.
والله تا اونجا که سواد من قد میده لایه یونوسفر خارجی ترین لایه جو زمینه و اصولا اونجا هیچ ابری وجود نداره. ببخشید از کجا درآوردین که دمای هوا در اونجا ۱۴۰۰ درجه است ؟ پس سفینه ها چه جوری ازش رد میشن؟
میشه یه نفر بگه آمریکا چطور میتونه فقط هوای ایرانو تحت تاثیر قرار بده و هوای کشورهای دوستش در منطقه رو داشته باشه ؟ هوا اینور مرز و اونور مرز حالیشه ؟ ترکیه .. عربستان.. بعد اینکه امریکا چطور نمیتونه جلوی طوفانها و گردبادهای مخرب کشور خودشو بگیره ؟ هاییتی چه هیزم تری به آمریکا فروخته بود ؟ زلزله و سونامی در کشور دوست امریکا ( ژاپن ) چی؟
خشکی دریاچه دریاچه ارومیه و زاینده رود کار آمریکاست و ما هیچ آبی رو هدر ندادیم ؟ تغییرات آب و هوایی کل جهانو داره تغیر میده .. ذوب شدن یخهای قطب بعلت حضور ایران در اونجاست ؟
منکر پیشرفتای علمی نیستم شاید روزی برسه که بشه هوارو دستکاری کرد اما با ترویج چنین خرافاتی تنها از خودمون در قبال رفتارمون با آب و خاک و محیط زیست زمین رفع مسئولیت می کنیم..
از ماست که بر ماست..

  محمدرضا مرتضایی

  در اینکه این غلم وجود داره که شکی وجود نداره چرا که که ایرانم در سطحی پایین تر یک بار ابری رو برای باران بارور کرد ولی چون علم کنترلشو نداشت باد زد و اون ابر رفت افعانستان !!! در مورد علمی تخیلی بودن یا نبودنشم میتونین چند تا سایت خارجی رو سرچ کنین ببینین علمی تخیلی هست یا نه

  محمدرضا مرتضایی

  http://www.globalresearch.ca/haarp-secret-weapon-used-for-weather-modification-electromagnetic-warfare/20407

  http://www.haarp.net/

  منابع خارجی برای دوستانی که این موضوع رو تخیلی میدونن

مهدی

بسمه تعالی
تغییرات رخ داده در ایران فقط بدلیل هارپ نیست .از دیر باز کشور ما همیشه در معرض خشکسالی و دروغ بوده است. مسئولیت مدیریت غلط و احمقانه خودمان را بر دوش آمریکا نیاندازیم . زدن ۷۰ سد در حوزه آبریز ارومیه دریاچه را خشک کرده وگرنه چرا دریاچه های وان و ارمنستان که در نزدیکی همین دریاچه هستند خشک نشده . حتما میدانید که تغییرات اقلیمی بر اساس مرزها نیست و قاره ها را درگیر میکند.
انتقال آب از حوزه کارون و زاینده رود به کویر مرکزی ایران به دلیل فشار های سیاسی موجب خشک شدن رودهای مرکزی ایران شده . ایجاد و حفر چاههای غیر مجاز سفره های آب زیر زمینی را خالی کرده است که در نتیجه چشمه ها و انهار خشکیده اند. ایجاد الگوهای فضای سبز اروپایی در شهر های کویری هم از مدیریت های غلط ما هست .جنگ در کشور های عراق و سوریه آبادانی و کشاورزی آنها را از بین برده و چشمه های گرد و خاک را بیشتر کرده است. لطفا مطالب تان را درست انتخاب و کامل بیان کنید. تا سواد رسانه ای جامعه افزایش پیدا کند.

  محمدرضا مرتضایی

  فکر نمیکنم در جایی از مطلب گفته شده باشه این مسئله فقط به خاطر هارپ اتفاق افتاده دوست عزیز . در مطلبم اشاره شده در چند سال اخیر به طور غیر طبیعی و شدیدتری این مسئله تشدید شده که ممکنه ریشه در پروژه هارپ داشته باشه . وگرنه همه میدونن بخش اعظمی از ایران رو مناطق گرم و خشک فرا گرفته و سو مدیریت در مصرف آب هم که …

بیچا

مثلا که داره .هارپم داره .هاره اصلا امریکا. ما که نباید بلرزیم . حالا روحانی اینهمه سطحش بالاست که یکجا گفته مشکل آب هم به تحریم ربط داره دیگه تمامه روحانی شده عقل کل.برید جمع کنید بابا .آمریکا تو یونسفر یک غلطی میکنه که فقط ایران خشکسالی بشه .آقا وقتی میتونیم آقایی کنیم که ……آمریکا هیچ غلطی نمیکند والسلام.

رویا

اگه واقعیت داشت جلوی طوفانهای خودشون رو میگرفتن…
در ضمن خشک شدن ارومیه برای برداشت اب از اطرافش و بستن ورودی‌ّای اب بهش صورت گرفته
توی ایران کلی سد داریم

اسماعیل داودی

خدا شفا بده

فرهاد

اینکه این علم وجود داره و دارن تحقیق میکنن ۱۰۰ % درسته . و هرکی این مسئله رو قبول نداره مشکل از اطلاعات کم آنهاست .
در ایران چندین سال قبل رو تحقیق کرده و دو بار این علم رو آزمایش کرده که به دلیل مشکلاتی در مقصدی که میخواستند عملیات انجام نشد و متاسفانه شاهد سیل در نقاط شمالی کشور بودیم . بیشتر از این نمیشه توضیح داد اما از دوستان ما دقیقا در جریان این پروژه بوده و از زبان شخص ایشون این مطلب رو بیان می کنم .
این پروژه برای کشور ما عالیه میتونیم تمامی نقاط خشک کشور رو آباد کنیم و همچنین از اون برای مشکلات آلودگی هوا استفاده کنیم . این علم کار بچه های همین سرزمینه دارن روش کار میکنن و ربطی به رئیس های محترم جمهوری نداره که ازش استفاده سیاسی کنید و بهتره ما هم کمک کنیم این پروژه به ثمر برسه و بتونیم مشکلات زیاده آب و هوایی کشور رو برطرف کنیم .
اینکه بشینیم بگیم آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه مثل اینه که بشینی سر جات بگی خدا میرسونه , از تو حرکت از خدا برکت … اگر تا به حال آمریکا هیچ غلطی نتونسته بکنه به خاطر تلاش و پشتکار جوانان کشور در دانشگاه ها و مراکز نظامی بوده .
اینکه دوستان گفتند این علم غیر قابل کنترل است درسته و ممکن به دلیل آب و هوا و شرایط اقلیمی این عملیات با هزاران کیلومتر خطا انجام بشه و هنوز دارند روش کار میکنن .

دهقان اشکذری

به نظر من آقای ریس جمهور که مشکل آب و هوا را به مذاکرات ربط دادند صحیح است. چون مشکل آلودگی هوا و خشکسالی و گرد و غبار بندرعباس که تا کنون کم سابقه بوده مثل بقیه مزایای برجام در حال ظهور است
واقعیات برجام هر روز بیشتر از قبل خودش را آشکار می‌کند. البته این تغییرات هیچ ارتباطیب ه خانم ابتکار ندارد و به همین خاطر است که ایشان با خیال راحت از «دورهمی» به مراکش رفتند.

mahdi

باز یکی پیدا شد توهم زد!!!!
روحانی اگر فکر آب و هوا بود از جمشید آریان حمایت میکرد، ضمنا کاربرد هارپ چیز دیگری هست!!! و چیز عجیبی هم نیست، بلکه کلا یه سری آدمای بیسواد بفکر…
بحث کنترل آب و هوا یک آرزوی بشری هست!!
اما کره زمین یه تکه یکپارچه هست، با مسائل کنونی نمیشه فقط آب و هوای یک نقطه رو تحت تاثیر قرار داد، مسائلی هم که عنوان شد، در اثر گرم شدن کره زمین طبیعی هست، که نوسانات و ناپایداری ها بیشتر بشود……. چون سیستم از یک وضعیت پایدار، در اثر ایجاد شدن فیدبکهای مثبت وارد یک وضعیت ناپایدار میشه، که همه اینا بخاطر مسائل بشری و عدم هماهنگی با طبیعت هست،
مسائل مثل تولیدات غیر ارگانیک، محصولات تراریخته، سوخت فسیلی!!! انواع داروها و غذا ها و غیره و غیره!!!

  محمدرضا مرتضایی

  دوست عزیز اینا توهم نیست . چه بسا اگه مطلبو تا اخرش بخونین مسئولین وقت ایرانی در دولت قبلم این موضوع رور تایید کردن حتی. اگرچه این موضوع به این دولت و اون دولت ربطی نداره ولی اینکه اونو توهم بدونیم فک نمیکنم ایده درستی باشه

   nima

   همون احمقایی که کشور رو به فنا بردن؟مسئولین وقت؟

  پی

  جمشید آرین یه آدم کلاه برداره و هیچ سند و مدرکی در قبال ادعای خودش ارائه نداده نامه با امضای خانم ابتکار رو جعل کرده

بی نام

۵۰ سال پیش هم بدلیل نبود علم و امکانات وقتی یکی مریض میشد میگفتند جنی شده!!!
اللهم مطالعه کل ملت ایرانی

محمد شکاری بافقی

مگرو. ومکر الله والله خیر الماکرین

وحید زینلی

خواستم یک نکته را یاد آور شوم و آن اینست که اگر این پروژه سری است چطور همه می دانند و اظهار نظر می کنند ضمنا” اگر این پروژه سری باشد مطئمن باشید هزاران پروژه بکلی سری تر آمریکا دارد که هیچ کس از آن خبر ندارد مثل جنگ جهانی دوم که پدیده شگرف بشقاب پرنده ها – وریل ها – ماشین زمان بل – پروژه تسلا و غیره نکته پایانی ما لازم نمی دانیم دنبال این تحقیق ها باشیم همین که بتوانیم به یکدیگر دروغ نگوییم – سر همدیگر را کلاه نگذاریم – کم فروشی نکنیم خلاصه انسان و آدم باشیم از صدها سلاح هارپ قوی تراست قرار شد فکر کنیم و آدم باشیم . بدرود

  محمدرضا مرتضایی

  خب خیلی پروژه ها و ماموریت های سری رو شاید همه بدونن ولی جزییاتشو ندونن . مثلا الان عملیات حمله به موصل یه ماموریت سری ه که همه میدونن ولی ایا همه از جزییاتش خبر دارن ؟ جزییاتشه که مهمه و چگونگی اجراش

nima

تو هم مثل همون رئیس جمهور محبوبت حالت خرابه و باید بستری بشی

محمدرضازارع

در جواب کسانی که چرا امریکا جلو طوفانهای خودش را نمیگیره باید بگم مسلما این جور طرحها تا رسیدن به مرحله نهایی راه درازی در پیش دارند شاید فعلا فقط قادر به ایجاد طوفان می باشد نه جلوگیری از آن-یا قادر به ایجاد زلزله هست نه جلوگیری از زلزله و در مورد کشور خودمون باید تحقیق بیشتر ی صورت گیردوببینیم در شرایط مشابه در کشورهای دوست امریکا وضع اب و هوا چگونه است مثلا دریاچه وان اگر برداشت آب از چاههای اطراف آن مثل دریاچه ارومیه بوده وضع چگونه است
افرادی از هردوجناح کشوروجودهارپ را تایید کرده اند اولین بار در روزنامه کیهان مطرح شد
در آخر نه با دلبستگی به امریکامشکلات حل می شود نه با شعار مرگ بر امریکا
باید در عین استقلال از علم روزدنیا عقب نمانیم مثلاجذب دانشمندان ایرانی که درامریکا کار می کنند اونهم به هرقیمتی چون واقعا ارزش دارد
یا گرفتن تکنولوژی امریکاییها از کشورهایی که دوست مشترم ما و امریکا هستند مثل کره جنوبی و …..

محمد

متاسف برای افرادیکه برای هر مقاله علمی و یا تکنولوژی که در موردش اطلاعات ندارند و اصلا نمیدانند که چیست ابراز اطلاع میکنند و همان مثال معروف مخم و مخم مخالفم را ساز کرده و میخواهند بگویند که شما اشتباه میگوئید و آنچه که ما میگوییم درست است مثل آنهایی که در قرون وستا دانشمندان را آتش میزدند و آنان را کافر میدانستند یا مانند اعرابی که تمام کتابهای علمی ایران باستان را یا آتش زدند یا به رودخانه ها ریختند علم پیشرفت میکند همانگونه که اگر بیست سال پیش میگفتند که دستگاهی درست میشود به اندازه یک قوطی کبریت و شما با آن میتوانید از هرجایی که هستنید با آنطف دنیا تماس برقرار کنید و حتی تصویر شخص را هم ببینید! افرادی مثل شماها میگفتند مگر چنین چیزی امکان دارد که درست شود! اگر کمی به دور و برتان با دید باز نگاه کنید وسایلی را خواهید دید که دو سه دهه پیش اصلا آثاری از آنها نبوده و حالا راحت در اختیارتان هست و براحتی از آنها استفاده میکنید من یک کارشناس کشاورزی و شغلم هم کشاورزیست و ده سالیست که مزارعم خشکیده و در جایی بزرگ شده ام که چهل سال پیش زمستانهایش طوری برف می آمد که برای چندین روز ارتباط جاده ای قطع میشد و در عمق شش متری زمین که حفاری میکردند به اندازه کافی و حتی بیش از نیاز آب بود! بله سوء مدیریت ضربه های بزرگ و غیر قابل جبرانی را به طبیعت و محیط زیست ما زده ولی اگر بچه بیابان باشید و عمری را در بیابان گزرانده باشید خواهید دانست که کم شدن بارندگی آنهم به این اندازه و نباریدن قطره ای باران و برف در جاییکه دنیایی از برف و باران میبارید بیکباره نمیتواند عدم مدیریت باشد بلکه دستهایی درکار هستند همانگونه که حتی اگر اخبارشان را درست گوش داده باشید که میلیونها دلار برای ضربه زدن به ایران هزینه میکنند یکی از راهکارهایشان هم همین هاب هست ولاغیر حالا هرکس مختار هست که هرطوریکه میخواهد برداشت کند……

پی

مثال هایی که راجعبه اتفاقات عجیب آب و هوایی زدید همه از آمریکا و کانادا و خلیج فارس بود آمریکا فناوری هارپ داره بعد بر علیه خودش استفاده میکنه ؟

داش علی و رفقا

کلید اسرار این قسمت:خار اعتماد به نفس

حسن محمدی

سلام
در بام ایران امسال کاملا خشک سالی است. پارسال هم بود به محض اینکه برجام منعقد شد. سه الی چهار بار برف سنگین بارید. و پس از مناقشات دوباره خشک سالی حاکم شد.
البته که آقای روحانی در فرمایشاتشان به اینموضوع اشاره داشتند.

محمد

لطفا فقط علمی بحث کنید وارد دعواهای بی انتهای سیاسی نشوید زنده باد دانایی

زهرا

چند تا سوال
زلزله هم کار همین هارپه؟؟
ریختن پلاسکو چی ؟؟
اب و هوای داغون خوزستان هم؟؟
خیلی باحاله ها
ادما واسه نابود کردن هم چه راه هایی ک پیدا نکردن …..

مسیب

مطمئن با شید بچه های حیدر کرار در وزارت دفاع وسپاه در حال ساخت آنتی هارپ هستن مطمئنم که بالا خره ما آمریکای شیطان رو به بند میکشیم به خدا آن روز دور نیست ودیری نمیپاید که شما مردم ایران شما جنگجویان وسلحشوران حضرت مهدی ع با خواست ویاری خدا مثل اصحاب جنگ بدر با یک یا منصور امت آمریکا را با رهربری رهبر بزرگوار آیت الله خامنه ای به زانو در می آوریم اصلا شما کاری نداشته باشید فقط ببینید سپاه با جون آمریکا چه خواهد کرد به خدا تنها کشور ولایی جهان ایرانه وتنها ولی فقیه جهان قبل از ظهور حضرت مهدی ع آیت الله خامنه ای هست

حسین غلامی

ما هیچ……نمیتونیم بخوریم.به نظر شما ایران با آمریکا قابل مقایسه است.بهترین راه حل برجامه.شما که می گید خدا پشتمونه،خدا همینجوری الکی کمک هرکی هرکی نمی کنه.باید یکمی از خودمون مایه بزاریم نه ازخدا.شاید دلیل عقب موندیگمون همین باشه

دیدگاه ها:

 1. نوید گفت:

  هیچ دلیلی علمی تاحالا برای آن پیدا نکردند

 2. نیکیتا گفت:

  از چشم دولت قبل پنهان نموند بلکه وقتی احمدی نژاد گفت مشکلات آب و هوایی ایران به خاطر نقشه های آمریکا علیه ایران هست همه مسخرش کردن و گفتن متوهم هست. چاوز هم گفته بود زلزله هایتی به خاطر هارپ هست. متنهاش هم موجود هست

  1. وحید گفت:

   خب احمدی نژاد مگه رییس جمهور مملکت نبود؟ مسخرش کنن باید قهر کنه؟!!!! حرفای عجیب میزنید شما، اگه واقعا فقط و تنها احمدی نژاد همچین چیزیو میدونسته و کاری بابتش نکرده که بدتر خیانت کرده! چه احمدی نژاد چه چاوز!

   1. سعید گفت:

    خوب الان هم شما میدونید هم روحانی و بقیه، اگه کاری میتونید بسم الله انجام بدید !!!
    پس اگه روحانی هم کاری انجام نده خیانت کرده
    بازم پروژه هارپ توی ایران از زمان احمدی نژاد کلید خورده ، الان کدوم پروژه توی این ۴ سال اخیر کلید خورده بگو تا ما هم بدونیم، البته اگه پروژه هارپ توسط دولت وقت نخوابه باید خدارو شکر کنیم

  2. حمید گفت:

   احسنت … می خواستم بیام تو بخش نظرات بگم که دیدم شما گفتید. بله این احمدی نژاد بود که اولین بار چنین خطری رو گوشزد کرده بود.

  3. پی گفت:

   احمدی نژاد حرف های عجیب و غریب زیادی میزد و عاشق تئوری توظئه بود

 3. hadi گفت:

  یه چیز دیگه به گفته امام راحل آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه اگه ما منفعل نباشیم

 4. محمد شکاری بافقی گفت:

  اینها جای خدا میخواهند خودشون جابزنند بگویند که ما آقای دنیا هستیم ترس وحشت در دلها بوجود آورند بابا بقول اونهایی که بالا مطرح کردند.بقول امام راحل مون آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند این.هم یکی دیگه از نیرنگهای آمریکا ست یک دفعه.بیشتر نمیمیریم پس مرگگگگگگگگگ بر آمریکا

 5. علی گفت:

  من مطمئنم خشکسالی های ایران کار آمریکای پسته. چون پارسال پس از برجام مدتی مشکلات بارشی حل شد ولی بلافاصله با تشدید تنش همه چیز برعکس شد.

 6. رادمهر گفت:

  سلام
  ببخشید داداش تا دیروز مشکل خشکسالی مربوطه به بد حجابی خانمها بود .امروز شدتکنولویی هارپ؟

  1. نیما نوری. گفت:

   حرفت خیلی قشنگ بود.
   در تمام جوامع جهان سوم دقت کنی ، از بحث خورد تا حتی کلان ، از عوام تا نخبه ها ، عموما ما مشکل بزرگی رو میبینیم که میگن ” ما نبودیم کی بود ”
   به جای بررسی علمی و دقیق ، به دنبال مجرمی هستیم که بزرگترینش خودمونیم.
   الان حتما سازه های تاریخی و این همه سرمایه ی توریستیمون داره نابود میشه ، کار اسراییله ، نه منه نوعی که میرم روش یادگاری مینویسم، یا اصلا مقصر اون اقای مسیول نیست که به جای رسیدگی ، مرمت و حتی گذاشتن مامور های اموزش دیده در محل این سازه های ناب ، به فکر اینه که چطور اینها رو خراب کنه!!
   دزدی میشه،میگیم شیطون گول زد ،
   خرابکاری میشه ، شیطان بزرگ، امریکای استعمار گر ،
   خودکشی میکنیم ، نقشه های شوم امریکا برای جوان های ماست ،
   سوسک دستشوییمون میاد توی حال ، اقا این روبات جاسوس امریکاست !!!!!
   دقیقا وضعیت مملکتمون به همین فجاهت رسیده.
   همه مدیر های خرد و کلان دنیا که موفق هستند ، میگن اقاا جان، مسیولیت کارهاتون رو بپذیرید ، مسیولیت صد در صدی ، حتی اگه در یک اتفاق که در مجموعه شما میفته و شما مسبب اون اتفاق نبودید، بفهمین که در مجموعه شما افتاده و شما تماما مسیولین…
   نه که بگیم من نبودم کی بود کی بود ….!
   تا پیشرفت ، قرن ها فاصله داریم…

 7. رضا گفت:

  داستان علمی تخیلی قشنگی بود.
  والله تا اونجا که سواد من قد میده لایه یونوسفر خارجی ترین لایه جو زمینه و اصولا اونجا هیچ ابری وجود نداره. ببخشید از کجا درآوردین که دمای هوا در اونجا ۱۴۰۰ درجه است ؟ پس سفینه ها چه جوری ازش رد میشن؟
  میشه یه نفر بگه آمریکا چطور میتونه فقط هوای ایرانو تحت تاثیر قرار بده و هوای کشورهای دوستش در منطقه رو داشته باشه ؟ هوا اینور مرز و اونور مرز حالیشه ؟ ترکیه .. عربستان.. بعد اینکه امریکا چطور نمیتونه جلوی طوفانها و گردبادهای مخرب کشور خودشو بگیره ؟ هاییتی چه هیزم تری به آمریکا فروخته بود ؟ زلزله و سونامی در کشور دوست امریکا ( ژاپن ) چی؟
  خشکی دریاچه دریاچه ارومیه و زاینده رود کار آمریکاست و ما هیچ آبی رو هدر ندادیم ؟ تغییرات آب و هوایی کل جهانو داره تغیر میده .. ذوب شدن یخهای قطب بعلت حضور ایران در اونجاست ؟
  منکر پیشرفتای علمی نیستم شاید روزی برسه که بشه هوارو دستکاری کرد اما با ترویج چنین خرافاتی تنها از خودمون در قبال رفتارمون با آب و خاک و محیط زیست زمین رفع مسئولیت می کنیم..
  از ماست که بر ماست..

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   در اینکه این غلم وجود داره که شکی وجود نداره چرا که که ایرانم در سطحی پایین تر یک بار ابری رو برای باران بارور کرد ولی چون علم کنترلشو نداشت باد زد و اون ابر رفت افعانستان !!! در مورد علمی تخیلی بودن یا نبودنشم میتونین چند تا سایت خارجی رو سرچ کنین ببینین علمی تخیلی هست یا نه

  2. محمدرضا مرتضایی گفت:

   http://www.globalresearch.ca/haarp-secret-weapon-used-for-weather-modification-electromagnetic-warfare/20407

   http://www.haarp.net/

   منابع خارجی برای دوستانی که این موضوع رو تخیلی میدونن

 8. مهدی گفت:

  بسمه تعالی
  تغییرات رخ داده در ایران فقط بدلیل هارپ نیست .از دیر باز کشور ما همیشه در معرض خشکسالی و دروغ بوده است. مسئولیت مدیریت غلط و احمقانه خودمان را بر دوش آمریکا نیاندازیم . زدن ۷۰ سد در حوزه آبریز ارومیه دریاچه را خشک کرده وگرنه چرا دریاچه های وان و ارمنستان که در نزدیکی همین دریاچه هستند خشک نشده . حتما میدانید که تغییرات اقلیمی بر اساس مرزها نیست و قاره ها را درگیر میکند.
  انتقال آب از حوزه کارون و زاینده رود به کویر مرکزی ایران به دلیل فشار های سیاسی موجب خشک شدن رودهای مرکزی ایران شده . ایجاد و حفر چاههای غیر مجاز سفره های آب زیر زمینی را خالی کرده است که در نتیجه چشمه ها و انهار خشکیده اند. ایجاد الگوهای فضای سبز اروپایی در شهر های کویری هم از مدیریت های غلط ما هست .جنگ در کشور های عراق و سوریه آبادانی و کشاورزی آنها را از بین برده و چشمه های گرد و خاک را بیشتر کرده است. لطفا مطالب تان را درست انتخاب و کامل بیان کنید. تا سواد رسانه ای جامعه افزایش پیدا کند.

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   فکر نمیکنم در جایی از مطلب گفته شده باشه این مسئله فقط به خاطر هارپ اتفاق افتاده دوست عزیز . در مطلبم اشاره شده در چند سال اخیر به طور غیر طبیعی و شدیدتری این مسئله تشدید شده که ممکنه ریشه در پروژه هارپ داشته باشه . وگرنه همه میدونن بخش اعظمی از ایران رو مناطق گرم و خشک فرا گرفته و سو مدیریت در مصرف آب هم که …

 9. بیچا گفت:

  مثلا که داره .هارپم داره .هاره اصلا امریکا. ما که نباید بلرزیم . حالا روحانی اینهمه سطحش بالاست که یکجا گفته مشکل آب هم به تحریم ربط داره دیگه تمامه روحانی شده عقل کل.برید جمع کنید بابا .آمریکا تو یونسفر یک غلطی میکنه که فقط ایران خشکسالی بشه .آقا وقتی میتونیم آقایی کنیم که ……آمریکا هیچ غلطی نمیکند والسلام.

 10. رویا گفت:

  اگه واقعیت داشت جلوی طوفانهای خودشون رو میگرفتن…
  در ضمن خشک شدن ارومیه برای برداشت اب از اطرافش و بستن ورودی‌ّای اب بهش صورت گرفته
  توی ایران کلی سد داریم

 11. اسماعیل داودی گفت:

  خدا شفا بده

 12. فرهاد گفت:

  اینکه این علم وجود داره و دارن تحقیق میکنن ۱۰۰ % درسته . و هرکی این مسئله رو قبول نداره مشکل از اطلاعات کم آنهاست .
  در ایران چندین سال قبل رو تحقیق کرده و دو بار این علم رو آزمایش کرده که به دلیل مشکلاتی در مقصدی که میخواستند عملیات انجام نشد و متاسفانه شاهد سیل در نقاط شمالی کشور بودیم . بیشتر از این نمیشه توضیح داد اما از دوستان ما دقیقا در جریان این پروژه بوده و از زبان شخص ایشون این مطلب رو بیان می کنم .
  این پروژه برای کشور ما عالیه میتونیم تمامی نقاط خشک کشور رو آباد کنیم و همچنین از اون برای مشکلات آلودگی هوا استفاده کنیم . این علم کار بچه های همین سرزمینه دارن روش کار میکنن و ربطی به رئیس های محترم جمهوری نداره که ازش استفاده سیاسی کنید و بهتره ما هم کمک کنیم این پروژه به ثمر برسه و بتونیم مشکلات زیاده آب و هوایی کشور رو برطرف کنیم .
  اینکه بشینیم بگیم آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه مثل اینه که بشینی سر جات بگی خدا میرسونه , از تو حرکت از خدا برکت … اگر تا به حال آمریکا هیچ غلطی نتونسته بکنه به خاطر تلاش و پشتکار جوانان کشور در دانشگاه ها و مراکز نظامی بوده .
  اینکه دوستان گفتند این علم غیر قابل کنترل است درسته و ممکن به دلیل آب و هوا و شرایط اقلیمی این عملیات با هزاران کیلومتر خطا انجام بشه و هنوز دارند روش کار میکنن .

 13. دهقان اشکذری گفت:

  به نظر من آقای ریس جمهور که مشکل آب و هوا را به مذاکرات ربط دادند صحیح است. چون مشکل آلودگی هوا و خشکسالی و گرد و غبار بندرعباس که تا کنون کم سابقه بوده مثل بقیه مزایای برجام در حال ظهور است
  واقعیات برجام هر روز بیشتر از قبل خودش را آشکار می‌کند. البته این تغییرات هیچ ارتباطیب ه خانم ابتکار ندارد و به همین خاطر است که ایشان با خیال راحت از «دورهمی» به مراکش رفتند.

 14. mahdi گفت:

  باز یکی پیدا شد توهم زد!!!!
  روحانی اگر فکر آب و هوا بود از جمشید آریان حمایت میکرد، ضمنا کاربرد هارپ چیز دیگری هست!!! و چیز عجیبی هم نیست، بلکه کلا یه سری آدمای بیسواد بفکر…
  بحث کنترل آب و هوا یک آرزوی بشری هست!!
  اما کره زمین یه تکه یکپارچه هست، با مسائل کنونی نمیشه فقط آب و هوای یک نقطه رو تحت تاثیر قرار داد، مسائلی هم که عنوان شد، در اثر گرم شدن کره زمین طبیعی هست، که نوسانات و ناپایداری ها بیشتر بشود……. چون سیستم از یک وضعیت پایدار، در اثر ایجاد شدن فیدبکهای مثبت وارد یک وضعیت ناپایدار میشه، که همه اینا بخاطر مسائل بشری و عدم هماهنگی با طبیعت هست،
  مسائل مثل تولیدات غیر ارگانیک، محصولات تراریخته، سوخت فسیلی!!! انواع داروها و غذا ها و غیره و غیره!!!

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   دوست عزیز اینا توهم نیست . چه بسا اگه مطلبو تا اخرش بخونین مسئولین وقت ایرانی در دولت قبلم این موضوع رور تایید کردن حتی. اگرچه این موضوع به این دولت و اون دولت ربطی نداره ولی اینکه اونو توهم بدونیم فک نمیکنم ایده درستی باشه

   1. nima گفت:

    همون احمقایی که کشور رو به فنا بردن؟مسئولین وقت؟

  2. پی گفت:

   جمشید آرین یه آدم کلاه برداره و هیچ سند و مدرکی در قبال ادعای خودش ارائه نداده نامه با امضای خانم ابتکار رو جعل کرده

 15. بی نام گفت:

  ۵۰ سال پیش هم بدلیل نبود علم و امکانات وقتی یکی مریض میشد میگفتند جنی شده!!!
  اللهم مطالعه کل ملت ایرانی

 16. محمد شکاری بافقی گفت:

  مگرو. ومکر الله والله خیر الماکرین

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   احسنت .

 17. وحید زینلی گفت:

  خواستم یک نکته را یاد آور شوم و آن اینست که اگر این پروژه سری است چطور همه می دانند و اظهار نظر می کنند ضمنا” اگر این پروژه سری باشد مطئمن باشید هزاران پروژه بکلی سری تر آمریکا دارد که هیچ کس از آن خبر ندارد مثل جنگ جهانی دوم که پدیده شگرف بشقاب پرنده ها – وریل ها – ماشین زمان بل – پروژه تسلا و غیره نکته پایانی ما لازم نمی دانیم دنبال این تحقیق ها باشیم همین که بتوانیم به یکدیگر دروغ نگوییم – سر همدیگر را کلاه نگذاریم – کم فروشی نکنیم خلاصه انسان و آدم باشیم از صدها سلاح هارپ قوی تراست قرار شد فکر کنیم و آدم باشیم . بدرود

  1. محمدرضا مرتضایی گفت:

   خب خیلی پروژه ها و ماموریت های سری رو شاید همه بدونن ولی جزییاتشو ندونن . مثلا الان عملیات حمله به موصل یه ماموریت سری ه که همه میدونن ولی ایا همه از جزییاتش خبر دارن ؟ جزییاتشه که مهمه و چگونگی اجراش

 18. nima گفت:

  تو هم مثل همون رئیس جمهور محبوبت حالت خرابه و باید بستری بشی

 19. محمدرضازارع گفت:

  در جواب کسانی که چرا امریکا جلو طوفانهای خودش را نمیگیره باید بگم مسلما این جور طرحها تا رسیدن به مرحله نهایی راه درازی در پیش دارند شاید فعلا فقط قادر به ایجاد طوفان می باشد نه جلوگیری از آن-یا قادر به ایجاد زلزله هست نه جلوگیری از زلزله و در مورد کشور خودمون باید تحقیق بیشتر ی صورت گیردوببینیم در شرایط مشابه در کشورهای دوست امریکا وضع اب و هوا چگونه است مثلا دریاچه وان اگر برداشت آب از چاههای اطراف آن مثل دریاچه ارومیه بوده وضع چگونه است
  افرادی از هردوجناح کشوروجودهارپ را تایید کرده اند اولین بار در روزنامه کیهان مطرح شد
  در آخر نه با دلبستگی به امریکامشکلات حل می شود نه با شعار مرگ بر امریکا
  باید در عین استقلال از علم روزدنیا عقب نمانیم مثلاجذب دانشمندان ایرانی که درامریکا کار می کنند اونهم به هرقیمتی چون واقعا ارزش دارد
  یا گرفتن تکنولوژی امریکاییها از کشورهایی که دوست مشترم ما و امریکا هستند مثل کره جنوبی و …..

 20. محمد گفت:

  متاسف برای افرادیکه برای هر مقاله علمی و یا تکنولوژی که در موردش اطلاعات ندارند و اصلا نمیدانند که چیست ابراز اطلاع میکنند و همان مثال معروف مخم و مخم مخالفم را ساز کرده و میخواهند بگویند که شما اشتباه میگوئید و آنچه که ما میگوییم درست است مثل آنهایی که در قرون وستا دانشمندان را آتش میزدند و آنان را کافر میدانستند یا مانند اعرابی که تمام کتابهای علمی ایران باستان را یا آتش زدند یا به رودخانه ها ریختند علم پیشرفت میکند همانگونه که اگر بیست سال پیش میگفتند که دستگاهی درست میشود به اندازه یک قوطی کبریت و شما با آن میتوانید از هرجایی که هستنید با آنطف دنیا تماس برقرار کنید و حتی تصویر شخص را هم ببینید! افرادی مثل شماها میگفتند مگر چنین چیزی امکان دارد که درست شود! اگر کمی به دور و برتان با دید باز نگاه کنید وسایلی را خواهید دید که دو سه دهه پیش اصلا آثاری از آنها نبوده و حالا راحت در اختیارتان هست و براحتی از آنها استفاده میکنید من یک کارشناس کشاورزی و شغلم هم کشاورزیست و ده سالیست که مزارعم خشکیده و در جایی بزرگ شده ام که چهل سال پیش زمستانهایش طوری برف می آمد که برای چندین روز ارتباط جاده ای قطع میشد و در عمق شش متری زمین که حفاری میکردند به اندازه کافی و حتی بیش از نیاز آب بود! بله سوء مدیریت ضربه های بزرگ و غیر قابل جبرانی را به طبیعت و محیط زیست ما زده ولی اگر بچه بیابان باشید و عمری را در بیابان گزرانده باشید خواهید دانست که کم شدن بارندگی آنهم به این اندازه و نباریدن قطره ای باران و برف در جاییکه دنیایی از برف و باران میبارید بیکباره نمیتواند عدم مدیریت باشد بلکه دستهایی درکار هستند همانگونه که حتی اگر اخبارشان را درست گوش داده باشید که میلیونها دلار برای ضربه زدن به ایران هزینه میکنند یکی از راهکارهایشان هم همین هاب هست ولاغیر حالا هرکس مختار هست که هرطوریکه میخواهد برداشت کند……

 21. پی گفت:

  مثال هایی که راجعبه اتفاقات عجیب آب و هوایی زدید همه از آمریکا و کانادا و خلیج فارس بود آمریکا فناوری هارپ داره بعد بر علیه خودش استفاده میکنه ؟

 22. داش علی و رفقا گفت:

  کلید اسرار این قسمت:خار اعتماد به نفس

 23. حسن محمدی گفت:

  سلام
  در بام ایران امسال کاملا خشک سالی است. پارسال هم بود به محض اینکه برجام منعقد شد. سه الی چهار بار برف سنگین بارید. و پس از مناقشات دوباره خشک سالی حاکم شد.
  البته که آقای روحانی در فرمایشاتشان به اینموضوع اشاره داشتند.

 24. محمد گفت:

  لطفا فقط علمی بحث کنید وارد دعواهای بی انتهای سیاسی نشوید زنده باد دانایی

 25. زهرا گفت:

  چند تا سوال
  زلزله هم کار همین هارپه؟؟
  ریختن پلاسکو چی ؟؟
  اب و هوای داغون خوزستان هم؟؟
  خیلی باحاله ها
  ادما واسه نابود کردن هم چه راه هایی ک پیدا نکردن …..

 26. مسیب گفت:

  مطمئن با شید بچه های حیدر کرار در وزارت دفاع وسپاه در حال ساخت آنتی هارپ هستن مطمئنم که بالا خره ما آمریکای شیطان رو به بند میکشیم به خدا آن روز دور نیست ودیری نمیپاید که شما مردم ایران شما جنگجویان وسلحشوران حضرت مهدی ع با خواست ویاری خدا مثل اصحاب جنگ بدر با یک یا منصور امت آمریکا را با رهربری رهبر بزرگوار آیت الله خامنه ای به زانو در می آوریم اصلا شما کاری نداشته باشید فقط ببینید سپاه با جون آمریکا چه خواهد کرد به خدا تنها کشور ولایی جهان ایرانه وتنها ولی فقیه جهان قبل از ظهور حضرت مهدی ع آیت الله خامنه ای هست

 27. حسین غلامی گفت:

  ما هیچ……نمیتونیم بخوریم.به نظر شما ایران با آمریکا قابل مقایسه است.بهترین راه حل برجامه.شما که می گید خدا پشتمونه،خدا همینجوری الکی کمک هرکی هرکی نمی کنه.باید یکمی از خودمون مایه بزاریم نه ازخدا.شاید دلیل عقب موندیگمون همین باشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *