آموزش رفع خطای ERR_NETWORK_CHANGED در کروم

در اینجا قصد داریم ساده ترین روش حل خطای ERR_NETWORK_CHANGED یا Err Network Changed در مرورگر کروم، سیستم عامل اندروید و ویندوز های ۷، ۸ و ۱۰  را به شما آموزش دهیم.

کلیک – این خطا ممکن است هنگام باز کردن سایت های مختلف از جمله گوگل، فیسبوک، یاهو، یوتیوب و… مشاهده شود. هنگام باز کردن این سایت ها با خطایی شبیه به ERR_NETWORK_CHANGED error – Unable to access the network مواجه می شوید. دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل وجود اشکالی در روتر و اتصال اینترنت شماست. برای رفع این خطا کافیست گام های ساده زیر را دنبال کنید تا مشکل شما در مرورگر کروم یا سیستم عامل ویندوز حل شود.

err-network-changed-in-chrome

راه حل اول: مودم یا دستگاه اینترنت خود را ریستارت کنید.

مودم اتصال اینترنت، اترنت، وایرلس یا هات اسپات موبایل خود را مجددا راه اندازی (ریستارت) نمایید. این راه حل در اکثر مواقع جواب می دهد و مشکل را حل خواهد کرد. پس اتصال اینترنت را قطع کرده و دستگاه اینترنتی خود را ریستارت کنید و مجددا به اینترنت وصل شوید.

اگر این راه حل بی فایده بود، مورد بعدی را امتحان کنید.

راه حل دوم: تنظیمات DNS را پاکسازی کنید.

خط فرمان (CMD) را در حالت administrator اجرا کنید. برای انجام این کار کافیست پس از باز کردن منو استارت عبارت cmd را تایپ کرده، روی گزینه به نمایش در آمده راست کلیک و سپس روی Run as administrator کلیک کنید.

اکنون فرمان زیر را تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید:

ipconfig /flushdns

flush-dns-to-fix-err-network-changed-error

پس از انجام این کار اتصال اینترنت خود را بررسی کنید، اگر مشکل حل نشده بود، به مرحله بعد بروید.

راه حل سوم: IP/TCP را ریست کنید.

خط فرمان (CMD) را در حالت administrator باز کرده و فرمان های زیر را به ترتیب وارد کنید:

netsh int ip set dns

netsh winsock reset

کار تمام است.

جمع بندی

خطاهای ERR_NETWORK_CHANGED یا Err Network Changed به دلیل اخلال در اتصال شبکه روی می دهند. شما می توانید با استفاده از روش های گفته شده در بالا این مشکل را به طور کامل حل کنید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *