قابلیت Quick Shortcuts اندروید ۷٫۱ چیست و چگونه کار می کند؟

اگر در مورد قابلیت جدید اندروید ۷٫۱ با نام Quick Shortcuts آشنا هستید، در این مطلب با ما همراه شوید.

کلیک – احتمالا شما نیز شنیده اید که یکی از قابلیت های جدید سیستم عامل اندروید ناگت ۷٫۱ ویژگی به نام Quick Shortcuts است. با استفاده از قابلیت هنگامی که شما آیکون یک اپلیکیشن را لمس کرده و انگشت خود را برای مدتی روی آن نگه دارید، یک لیست با گزینه های مختلف باز می شود که به شما امکان می دهد عمل خاصی را با آن اپلیکیشن انجام دهید. برای مثال، شما قادرید دوربین گوشی را در مواقع ضروری به صورت مستقیم در حالت ثبت تصاویر سلفی باز کنید و یا مرورگر کروم را به صورت مستقیم در یک تب جدید باز نمایید.

برای استفاده از قابلیت Quick Shortcuts یا “میانبر های سریع” به تجهیزات خاصی نیاز است. اولا دستگاه شما باید به سیستم عامل اندروید نسخه ۷٫۱ مجهز باشد. ثانیا اپلیکیشن مورد نظر شما باید از قابلیت Quick Shortcuts پشتیبانی کند. در حال حاضر به غیر از اپلیکیشن های رسمی اندروید، اپلیکیشن های جانبی بسیار کمی این قابلیت را مورد پشتیبانی قرار داده اند.

screenshot-20161118-154537

به احتمال زیاد شما هنوز قادر به استفاده از جدید ترین نسخه سیستم عامل اندروید نیستید، مگر این که از دستگاه های نکسوس و یا پیکسل استفاده نمایید. بنابر این ممکن است در مورد نحوه عملکرد این قابلیت کنجکاو بوده و سوالاتی در ذهن خود داشته باشید. برای مثال ممکن است از خود بپرسید آیا هنوز می شود با لمس و کشیدن آیکون یک اپلیکیشن آن را به موقعیت دیگری منتقل کرد و یا با انجام این کار قابلیت Quick Shortcuts فعال می شود؟ بنابر این در اینجا قصد داریم به صورت مختصر و مفید چگونگی عملکرد این قابلیت را توضیح دهیم.

شما باید آیکون اپلیکیشن مورد نظر خود را لمس کرده و آن را نگه دارید. ظرف مدت کوتاهی منوی Quick Shortcuts ظاهر شده و گوشی اندکی می لرزد تا بازخورد مناسبی را به شما ارائه کند. اکنون شما می توانید از بین گزینه های منوی باز شده یکی را انتخاب نمایید تا اجرا شود، یا اینکه یکی را لمس کرده و نگه دارید و آن را به موقعیت جدیدی بکشید تا به عنوان یک شورت کات (میانبر) مجزا روی صفحه اصلی قرار بگیرد.

حالا اگر بخواهید به جای استفاده از منوی Quick Shortcuts، آیکون اپلیکیشن را به مکان دیگری جا به جا کنید، کافیست آیکون را لمس کرده و نگه داشته و پس از باز شدن منوی Quick Shortcuts و لرزیدن گوشی، همانطور که آیکون را نگه داشته اید به موقعیت مورد نظر خود بکشید. گوشی یک بار دیگر خواهد لرزید تا به شما اعلام کند که شما از حالت Quick Shortcuts خارج شده اید و منوی آن بسته شده و اجازه انتقال آیکون را به شما می دهد.

کار با این قابلیت بسیار ساده و راحت است و اگر شما از این بابت نگران هستید که نتوانید به خوبی قبل از گوشی خود استفاده نمایید، باید به شما اطمینان دهیم که هیچ چیز تغییر نکرده است.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *