ابتکار جالب در کارت های حافظه گوشی ها برای تعیین سرعت آن ها

کاربران گوشی هایی که دارای اندروید ۶٫۰ یا بالاتر هستند، می توانند از کارت حافظه گوشی به عنوان حافظه داخلی آن استفاده کنند. به همین دلیل به تازگی نماد جدیدی برای کارت های حافظه طراحی شده است که نشان دهنده توانایی آن ها برای اجرای سریع اپلیکیشن ها است.

به گزارش کلیک، همانطور که همه می دانید نمادهایی که بر روی کارت های حافظه گوشی ها (میکرو SD) وجود دارد، هر کدام بیانگر اطلاعاتی مانند ظرفیت کارت حافظه (HC شامل کارت های حافظه با ظرفیتی بین ۴ تا ۳۲ گیگابایت و XC شامل کارت های حافظه با ظرفیتی بین ۳۲ گیگابایت تا ۲ ترابایت می شود) و کلاس سرعت آن هستند. به تازگی نماد جدیدی برای کارت های حافظه طراحی شده است که نشان دهنده توانایی آن ها برای اجرای اپلیکیشن ها با سرعت بالا است. این لوگوی جدید که مربوط به کلاس سرعت اجرای اپلیکیشن است، نشان دهنده حداقل سرعت خواندن تصادفی (random) و ترتیبی (sequential) توصیه شده برای کارت حافظه که برای اجرای سریع اپلیکیشن ها مورد نیاز است، می باشد.

کارت های حافظه ای که دارای این لوگو هستند، برای گوشی هایی که دارای سیستم عامل اندروید ۶٫۰ یا بالاتر باشند، واقعا کاربردی هستند؛ زیرا گوگل در نسخه ۶٫۰ اندروید و نسخه های بالاتر، ویژگی جدیدی تحت عنوان Adoptable Storage قرار داده است که به کاربران این امکان را می دهد از کارت حافظه خود به عنوان حافظه داخلی گوشی استفاده کنند؛ بنابراین کاربری که علاقه مند به نصب اپلیکیشن های حجمیم هستند و با مشکل کمبود فضا در حافظه داخلی مواجه هستند، از این ویژگی جدید سیستم عامل اندروید استقبال می کنند؛ اما تنها کارت هایی می توانند به عنوان حافظه داخلی گوشی به کار گرفته شوند که امتیاز لازم را در آزمایش های پنجمارک (تست عملکرد) به دست آورده باشند؛ زیرا برخی از کارت ها تنها برای گرفتن عکس و فیلم برداری بهینه سازی شده اند و برای اجرای اپلیکیشن مناسب نیستند. کاربران با مشاهده این نماد می توانند از توانایی کارت حافظه برای اجرای سریع اپلیکیشن ها اطمینان حاصل کنند.

انجمن بهینه سازی کارت حافظه یعنی SD Association نخسین سطح در رابطه با اجرای اپلیکیشن ها (که حداقل سطح سرعت خواندن و نوشتن لازم برای اجرای اپلیکیشن ها است) یعنی App Performance Class 1 یا A1 را معرفی کرده است. این سازمان اعلام کرده است که سطوح بعدی را هر زمانی که لازم باشد و اپلیکیشن ها برای اجرا شدن به سرعت بالاتری نیاز داشته باشند، معرفی خواهد کرد.

کارت های حافظه دارای سطح App Performance Class 1 از سرعت خواندن و نوشتن ذکر شده در زیر یا سرعتی فراتر از آن برخوردار هستند.

IOPS (تعداد میانگین عملیات ‌های خواندن ورودی-خروجی تصادفی در یک ثانیه): ۱۵۰۰

Write IOPS یا تعداد میانگین عملیات‌های نوشتن ورودی-خروجی در یک ثانیه:  ۵۰۰

عملکرد ترتیبی پایدار یا (Sustained Sequential performance): ده مگابایت در ثانیه

appperf-shortlong2-5e87c9f45bbc8016a5c0aa97f094df5d

تصویر نماد جدیدبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *