نحوه مقابله با ویدیویی که گوشی های آیفون را از کار می اندازد

با افزایش روز افزون شبکه های اجتماعی و همچنین اپلیکیشن های دریافت و ارسال فایل کاربران باید نسبت به آنچه از طریق این شبکه های اجتماعی و یا اپلیکیشن ها بر روی گوشی های خود دریافت و نصب می کنند مراقب باشند. اخیراً گزارش هایی از سوی کاربران منتشر شده است که با دریافت و اجرای یک فایل ویدیویی بر روی گوشی های آیفون این دستگاه ها از کار افتاده اند.

به گزارش کلیک، همه ما کاربران گوشی های هوشمند می دانیم که نسبت به آنچه که از طریق لینک های قرار داده شده در شبکه های اجتماعی و یا وب سایت ها دریافت می کنیم بسیار مراقب باشیم. اما اخیراً گزارشی مبنی بر وجود یک باگ ویدیویی که باعث خراب شدن همیشگی گوشی های آیفون و دستگاه های آیفون شده است از طرف کاربران در اینترنت و شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

این باگ ویدیویی اولین بار توسط کاربران Reddit در ابتدای هفته ای که گذشت شناسایی شد. در واقع بسیاری از کاربرانی که بر روی کی فایل ویدیویی با فرمت mp4 کلیکی کرده بودند متوجه بروز مشکلاتی در دستگاه خود شده بودند. این فایل ویدیویی که توسط یک اپلیکیشن به اشتراک گذاری ویدیو چینی منتشر شده است تنها چند ثانیه طول می کشد تا دانلود شود اما به محض اجرا باعث می شود تا سیستم عامل iOS دستگاه به طور کامل خراب شود.

در گزارش های منتشر شده از سوی کاربران آمده است که این خرابی دقیقا بعد از اجرای این ویدیو رخ نمی دهد بلکه تقریباً بعد از یک مدت کوتاه باعث می شود که دستگاه آیفون یا آی پد به صورت کامل از کار بیفتد و کاملاً غیر قابل استفاده شود.

هنوز علت دقیق این اتفاق مشخص نشده است اما کارشناسان عقیده دارند این ویدیو الزاماً یک بد افزار نیست بلکه می تواند یک فایل ویدیویی خراب باشد که وقتی بر روی سیستم عامل iOS اجرا می شود باعث مشود تا اولاً حافظه دستگاه دچار مشکل شود و از طرفی حلقه های تکراری بر روی سیستم عامل رخ دهد و سیستم عامل نداند که چگونه این مشکل را بر طرف نماید.

بسته به نوع دستگاهی که ویدیو بر روی آن اجرا شده است مثلا آیفون باشد یا آی پد کاربر متوجه می شود که یا دستگاه در حال اجرای یک اپلیکیشن و یا بر روی صفحه خانگی گوشی قفل شده است.

چیزی که در حال حاضر برای کارشناسان روشن است این است که این ویدیو هم باعث بروز خرابی جبران ناپذیری در سیستم عامل های قدیمی و جدید نصب شده بر روی گوشی های آیفون و یا دستگاه های آی پد شده است.

این ویدیو حاوی تصاویر فردی است که در وسط یک اتاق ایستاده است و دیگر هیچ. اما خبر خوب این است که اگر شما نیز از آن دسته کاربران قربانی چنینی ویدیویی هستید کارشناسان راه حلی برای درست شدن سیستم عامل و گوشی یا دستگاه شما یافته اند.

کاری که برای بر طرف کردن این مشکل باید انجام داد Reset کردن هارد دستگاه است. یعنی دکمه Home و دکمه Power به صورت همزمان پایین نگه داشته تا لوگوی اپل ظاهر شود. در واقع با ظاهر شدن لوگوی اپل دستگاه به شما اعلام می کند که در حال بوت شدن است.

در مدل های جدید آیفون ۷ که در آن ها از دکمه Home خبری نیست کاربران می توانند هارد را با استفاده از پایین نگه داشتن دکمه Power و دکمه کم کردن صدا به صورت همزمان و ادامه این کار تا ظاهر شدن لوگوی اپل، Reset کنند.

به محض Reset شدن دستگاه و روشن شدن آن دیگر هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و به راحتی می توانید با دستگاه خود کار کنید.

البته ممکن است در صورت بروز چنینی مشکلی و رفع آن کاربر برای کار با برخی اپلیکیشن ها دچار مشکلاتی باشد که ظاهراً راه حلی برای رفع این مشکلات هنوز پیدا نشده است. بنابراین توصیه همه کارشناسان به کاربران چه گوشی ها و دستگاه های اپل و همچنین کاربران سایر سیستم عامل ها این است که قبل از کلیک و بار گذاری هر فایلی بر روی دستگاه خود اطمینان حاصل کنند که آن فایل دچار هیچ مشکلی نیست و ایمن است.یک دیدگاه

اسماعیل

اینم از ایفونها،هر چند قبلا هم تو مدلهای قبلی مشکلات غیر قابل تعمیر وجود داشت ولی کاربرای ایفون نمیخواستن قبول کنن که ایفون دیگه مشتری مداری براش مهم نیست و فقط دنبال منافع خودشه.هیچوقت هم زیر بار این کوتاهی و ضعفش نمیره.

دیدگاه ها:

  1. اسماعیل گفت:

    اینم از ایفونها،هر چند قبلا هم تو مدلهای قبلی مشکلات غیر قابل تعمیر وجود داشت ولی کاربرای ایفون نمیخواستن قبول کنن که ایفون دیگه مشتری مداری براش مهم نیست و فقط دنبال منافع خودشه.هیچوقت هم زیر بار این کوتاهی و ضعفش نمیره.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *