راهکار حذف گزینه ی نمایش رمز عبور در صفحه Login ویندوز ۱۰

 

اگر ویندوز ۱۰ نصب کرده باشید حتما گزینه ی نمایش رمز عبور در صفحه Login را دیده اید. اگر شما هم نگران امنیت سیستم خود هستید با این راهکار ساده می توانید این گزینه را حذف کنید.

کلیک- کاربرد گزینه نمایش رمز عبور در ویندوز ۱۰بدین صورت است که شما می توانید با فشردن این دکمه رمز عبور خود را مشاهده نمایید. این ویژگی شاید در بعضی مواقع بسیار مفید هم واقع شود بخصوص اگر رمز عبور شما طولانی یا عجیب باشد و با داشتن آن احتمال این که با زدن رمز عبور اشتباه به دفعات متعدد حساب شما قفل شود را به حداقل برساند. ولی در کنار این مزیت کسانی هم هستند که می خواهند رمز عبورشان در امنیت باشد، شما با این راهکار می توانید به سادگی این ویژگی را غیر فعال نمایید.

قبل از شروع این نکات را باید بدانید :

نکته اول:این تغییرات بدون نیاز به ریبوت کردن سیستم اعمال می شوند . در نوبت بعدی که به صفحه login بروید شما دیگر گزینه نمایش رمز عبور را مشاهده نخواهید کرد . غیر فعال کردن این گزینه باعث می شود که مجدد دکمه نمایش رمز عبور به صفحه login اضافه شود.

نکته دوم :این نکته را در نظر داشته باشید که غیر فعال کردن نمایش رمز عبور فقط در صفحه Login اعمال نمی شود و در مرورگر Edge و Internet Explorer  نیز دکمه نمایش رمز عبور غیر فعال می شود .

۱- در ابتدا در منوی استارت عبارت Local Group Policy را تایپ کرده و برای ویرایش این قسمت , آن را اجرا نمایید .
در پنل سمت چپ این قسمت به مسیر زیر بروید .

Computer Configuration / Administrative Templates / Windows Components / Credential User Interface

۲- شما باید در قسمت راست پنجره مورد نظر , بر روی تنظیمات Do not display the password reveal button دوبار کلیک نمایید و گزینه Enable را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه OK تغییرات را ذخیره نمایید .

Learning solution demo Password option in the Windows Login screen 10 1

۳- اگر از نسخه ویندوز ۱۰ Home استفاده می نمایید . این نسخه از ویژگی Group Policy  پشتیبانی نمی کند . شما می توانید از قسمت رجیستری این کار را انجام دهید .
در منوی استارت عبارت regedit را تایپ کرده و با انتخاب آن به قسمت ویرایش رجیستری بروید . سپس به مسیر زیر بروید .

HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\CredUI

۴- اگر شما در شاخه Windows گزینه CredUI را نمی توانید ببینید، می توانید یک new Key دقیقا با همین اسم بسازید . سپس در قسمت راست بعد از انتخاب CredUI یک DWORD32 را بسازید و اسم آن را DisablePasswordReveal قرار داده و مقدار آن را ۱ تعیین کنید . عدد ۱ در اینجا به معنی فعال کردن تنظیمات است.

Learning solution demo Password option in the Windows Login screen 10 2

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *