چگونه مصرف اینترنت موبایل های اندرویدی را کاهش دهیم؟

۵ راه ساده برای ای برای کاهش مصرف داده در موبایل های اندرویدی وجود دارد تا شما بتوانید از مصرف حجم زیاد ترافیک اینترنت بکاهید. کافی است این آموزش را دنبال کنید.

کلیک- ۵ راه بسیار ساده برای کاهش مصرف اینترنت توسط موبایل های اندرویدی وجود دارد، با این آموزش می توانید به سادگی با این ۵ شیوه آشنا شوید.

۱- با استفاده از قابلیت کاهش مصرف داده مرورگر کروم

مرورگر گوگل کروم قابلیتی دارد که به وسیله آن می توانید میزان مصرف ترافیک اینترنت خود را بسیار کاهش دهید، قابلیت Data Saver، قابلیتی است که  تمامی ترافیک های ورودی  را فشره سازی می کند و  علاوه بر افزایش سرعت بارگذاری صفحات، به کاهش مصرف داده نیز منجر می گردد، نگران هم نباشید چون تقریباً هیچ تغییری در صفحات وب را مشاهده نخواهید کرد.

How to reduce android mobile Internet usage? 1

با به کارگیری این قابلیت، می توانید ماهیانه در مصرف ترافیک خود به طرز موثری صرفه جویی کنید. برای فعال سازی این قابلیت، به منوی تنظیمات مرورگر کروم رفته و Data Saver را بیابید.

۲- قابلیت همگام سازی داده  را در صورت عدم نیاز، غیر فعال کنید.

شما با غیر فعال کردن همگام سازی حساب هایتان بر روی دستگاه های اندرویدی می توانید کاهش مصرف داده را پایین بیاورید و هم زمان دوام باتری را نیز افزایش دهید.

How to reduce android mobile Internet usage? 2

به منوی تنظیمات دستگاه رفته و در بخش تنظیمات حساب، همگام سازی حساب ها و برنامه ها از جمله حساب گوگل و تقویم را غیر فعال کنید. البته فقط در صورتی که همگام سازی برای شما کاربرد خاصی نداشته باشد.

۳-  میزان مصرف داده موبایل اندرویدی خود را کنترل کنید.

منوی Data usage  را در بخش تنظیمات اندروید می توانید پیدا کنید این قابلیت  می تواند کلیدی طلایی برای دست یابی به هدف کاهش مصرف داده باشد. در این منو می توانید مصرف برنامه های مختلف را ببینید و پر مصرف ها را شناسایی نمایید. شما می توانید با تعیین سقف خاصی، از مصرف ترافیک خریداری شده مطلع شوید و نسبت به خرید بسته جدید اقدام کنید.

How to reduce android mobile Internet usage?3

در این بخش گزینه ای به عنوان “Restrict background data” یا محدود کردن داده پس زمینه وجود دارد که به اپلیکیشن ها تفهیم می کند در مصرف ترافیک مقداری اقتصادی تر رفتار کنند. در حالی که این قابلیت نیز بسیار بر کاهش مصرف داده موثر است، اما می توانید باعث تاخیر و وقفه در دریافت اعلان ها شوید که برای کسانی که از پیغام رسان های اجتماعی و فیسبوک استفاده می کنند، جالب نخواهد بود.در این بخش شما همچنین می توانید با تحلیل الگوی مصرفی اپلیکیشن های مختلف، پر مصرف ها را شناسایی و یا حتی حذف کنید.

۴- به روزرسانی های برنامه های گوشی موبای را به Wi-Fi محدود کنید.

این را باید بدانید از آنجایی که اینترنت سیم کارت هزینه بالایی را برای شما در پی دارد و اغلب اپلیکشین ها نیز خود را به طور خودکار بروزرسانی می نمایند، با در نظر گرفتن تعداد و حجم بالا، توصیه می شود که بروزرسانی خود دستگاه و هم اپلیکیشن ها را فقط به مواقعی که به شبکه Wi-Fi متصل هستید، محدود کنید.

How to reduce android mobile Internet usage? 4

در تنظیمات فروشگاه Google Play، بازار، مایکت و دیگر فروشگاه ها، بروزرسانی خودکار را پیدا و به Wi-Fi محدود کنید.

۵- از نقشه های ناوبری آفلاین استفاده نمایید.

سرویس های نقشه های ناوبری همچون گوگل مپ بسیار کاربردی می باشند، اما استفاده از آن ها می تواند با مصرف داده بالایی همراه باشد، از این رو بسیاری از این سرویس ها دارای حالت آفلاین و یا نسخه های مخصوصی هستند که برای استفاده به داده همراه نیازی ندارند.

How to reduce android mobile Internet usage? 5

همچنین برخی از این سرویس ها دارای قابلیت ذخیره سازی نقشه ها برای استفاده های بعدی و بصورت آفلاین هستند. در سرویس گوگل مپ پس از بارگذاری نقشه ناحیه مورنظر، Save offline map  را انتخاب کنید تا نقشه برای استفاده آفلاین ذخیره شود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *