اختلال ورود به بازی های سوپرسل! آیا کلش اف کلنز فیلتر شده است؟(به روز رسانی ۸ آذر)

ساعاتی قبل بود که به ناگاه تمامی بازیکنان کلش و کلش رویال در سراسر ایران با مشکل ورود به این دو بازی مواجه شدند!! این مشکل همگانی بوده و از سوی تمامی سرویس های ارائه دهنده اینترنت نبوده است !

به گزارش کلیک، بر اساس گزارش کاربران، ساعاتی است که دو بازی محبوب و پرطرفدار کمپانی «سوپرسل» (Supercell) یعنی کلش آف کلنز (Clash Of Clans) و کلش رویال (Clash Royale) در ایران با اختلال مواجه شده و کاربران قادر به وارد شدن به این بازی‌ها نیستند. در ابتدای امر این اختلال مانند دفعات قبلی به‌نظر موقتی می‌رسید.

در این میان با دو نظریه مواجه هستیم که در ادامه به توضیح آن می پردازیم :

۱ – فیلترینگ کلش و کلش رویال به جهت جلوگیری از خروج ارز خارجی از کشور
۲ – اختلال موقتی در سرورهای سوپرسل برای آیپی های ایران
۳-قانون شکنی کافه بازار در فروش ریالی جم کلش و کلش رویال

کلش او کلنز فیلتر شد

همان طور که می دانید ، مدتی قبل کلش اف کلنز به طور کلی از کافه بازار حذف شد که علت آن هم قرار کافه بازار با سوپرسل و پرداخت ریالی در بازی بود که با مخالفت شدید نهادهای دولتی مواجه شد و مجبور به حذف آن از مارکت بازار شد!!

اما این حذف طولی نکشید و در اقدامی غیر قانونی ، بازار سعی در ادامه کار خود بصورت پنهانی نمود و نه تنها اقدام به حذف همیشگی آن از بازار نکرد ، بلکه در اقدامی غیر منتظره ، فروش رویال در کلش رویال را نیز آغاز نمود!!
اما این اقدام کافه بازار نیز به طور کامل قانون شکنی بوده و در صورت شکایت هریک از ارگان های دولتی ، با پیگرد قانونی مواجه خواهد شد!! خبر قانون شکنی کافه بزرگ تا حدی بزرگ و شایع بود که حتی رسانه های رسمی و معتبر کشور نیز این خبر را پوشش دادند.

این روزها دو بازی کمپانی سوپرسل یعنی کلش آف کلنز و کلش رویال محبوبیت ویژه‌ای در میان بازیکنان ایرانی خصوصا اقشار نوجوان پیدا کرده است. اما از مدت‌ها قبل زمزمه‌هایی در مورد فیلتر شدن این عناوین به سبب وجود عواملی که شامل مصادیق مجرمانه از دیدگاه دبیرخانه مصادیق مجرمانه در فضای مجازی می‌شود، به گوش می‌رسید. حال از ساعاتی قبل تقریبا تمامی کاربران ایرانی (با آی پی ایران) نمی‌توانند وارد بازی خود شوند اما با آی پی خارجی چنین مشکلی وجود ندارد.

زمانی موضوع فیلتر شدن این بازی‌ها قوت می‌گیرد که با استفاده از آی پی های خارجی به راحتی می‌توان کلش آف کلنز و کلش رویال را اجرا نمود. کمپانی سوپرسل هنوز هیچ واکنشی به اختلال در کلش آف کلنز و کلش رویال در ایران نشان نداده و همچنین هیچ اختلالی از سوی سازنده گزارش نشده است اما تقریبا اکثر کاربران با سرویس دهندگان مختلف اینترنت در سطح کشور با چنین مشکلی دست به گریبان هستند.

تاکنون هیچ یکی از مسئولان مربوطه در داخل کشور نیز به این موضوع پاسخ نداده است اما یحتمل طی ساعات آتی این اختلال گسترده شفاف سازی خواهد شد. اگر شما نیز با اختلال در ورود به دو بازی کلش آف کلنز و کلش رویال مواجه هستید، این امر را با گیم‌شات به اشتراک بگذارید.

از ساعت سه روز گذشته همه کاربران کلش اف کلنز و کلش رویال با مشکل ورود به بازی مواجه شدن که در ساعت اول همه مثل قبل به گذرا بودن این مسدودیت که قبلا هم با اون مواجه شدیم اشاره کردیم.

اما وقتی که جویای تمام ISP ها شدیم متوجه شدیم که این مشکل همه گیر است و مثل سابق فقط مخصوص یک ISP خاص نیست.
البته بعضی از پلیرها به گفته خودشان از بعضی ISP ها می توانند وارد بازی شوند.

(به روز رسانی ۸ آذر)

بنیاد بازی های رایانه ای : کلش اف کلنز فیلتر نشده است!!

همانطور که در ساعات قبل نیز گفته شد ، خوشبختانه از صبح امروز بسیاری از کاربران مجددا موفق به ورود به بازی خویش شدند و این روند تاکنون نیز ادامه داشته است!!

اما لحظاتی قبل طی انتشار اطلاعیه ی مهمی توسط مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، مشخص شد که این اختلال تنها ناشی از وجود مشکلاتی در زیر ساخت های اینترنت کشور بوده و درحال پیگیری است!!

وی علاوه بر بیان موقتی بودن این مشکل و رفع در آینده ای نزدیک ، اذعان کرد مشکل مربوط به پرداخت های درون برنامه ای مارکت کافه بازار نیز به همین دلیل بوده و بزودی رفع خواهد شد!!

مدت زمان رفع مشکل ورود به کلش اف کلنز

طبق گفته رحیمی قدوسی ، مدیرعامل بنیاد بازی های رایانه ای ، این مشکل هم اکنون درحال پیگیری بوده و بزودی رفع خواهد شد!! البته تاکنون هیچ مدت زمان دقیق و رسمی از سوی این نهاد اعلام نشده و رفع کامل این مشکل ممکن است چندین روز به طول بیانجامد!!

البته طبق گزارشاتی که بدست ما رسیده ، درحال حاضر بسیاری از کابران سرویس های ارائه دهنده اینترنت موفق به ورود مجدد به بازی شده اند ولی بنظر میرسد این روند به کندی رو به پیشرفت است و کمی زمان خواهد برد!!

owzae_s-200x150بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *