اریک اشمیت در دام تست هوش سوالات استخدامی گوگل

|
۱ دیدگاه

گوگل برای سوالات مصاحبه ی خبیثانه و سخت و عجیبش شهره خاص و عام است. اما متقاضیان شکست خورده امیدوار باشند: حتی اریک اشمیت، رئیس اجرایی آلفابت، شرکت مادر گوگل نیز زمانی برای پاسخ به یک تست هوش بسیار تلاش کرده است.

به گزارش کلیک، در طی یک سخنرانی در اجلاسی یک سوال از اریک اشمیت پرسیده شد. به اوگفته شد:

“شما ناخدای یک کشتی دزدان دریایی هستید و یک صندوق طلا پیدا می‌کنید. خدمه شما در مورد نحوه تقسیم آن رای می دهند. اگر کمتر از نصف دزدان دریایی با شما موافق باشند، شما خواهید مرد. برای تقسیم طلا چه می کنید که هم سهم زیادی از آن را ببرید و هم زنده بمانید.”

اشمیت شروع به وقت کشی کرد و می خواست سوال را چند بار برایش تکرار کنند، و این که می تواند سوال هایی برای شفاف سازی بپرسد؟

او گفت “بیایید یکم ریاضی کار کنیم….اگر نصف بمیرند‌. نه، اگر من بمیرم…نه، اگر آن ها مرا دوست نداشته باشند، من می میرم. این واقعا یک سوال بد است.”

علی‌رغم این ادعا که سوالات شرکت خود را دوست ندارد، اشمیت توانست یک راه حل نیمه مناسب پیدا کند. “این‌طور به نظرم می‌آید که اگر بیش از نیمی از افرادم راضی باشند، من نجات پیدا می کنم. من میگویم که ۴۹ درصد به دزدان دریایی  از سهام شرکت های اینترنتی می دهم، و ۵۱ درصد طلا می گیرم.”

خوشبختانه برای اشمیت، سال ها پیش گوگل پس از اینکه متوجه شد تست های هوش برای فهمیدن اینکه چه کسی واقعا برای شغل مناسب است، راه حل خوبی نیستند، این نوع سوالات را کنار گذاشت،. سال گذشته لازلو باک، مدیر ارشد منابع انسانی گوگل گفت که کارمندان گوگل سال ها تست های هوش را در مصاحبه ها قرار می دادند و حذف این عادت تلاش زیادی نیاز داشت.

خوشبختانه این شرکت کاملا از چنین سوالات بیهوده ای دور شده است وگرنه ممکن بود اریک اشمیت بعدی را از دست بدهند.

1 پسندیده شده
مهرنوش چمنی
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: م ص

سلام به نصف کارکنان میگم با من موافقت کنید اینجوری ۳۰ در بیشتر گیرتون میاد هرچی هم موند واسه ناخدا و بقیه هیچی گیرشون نمیاد

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.