آموزش فیلم گرفتن از صفحه بازی ها با نرم افزار Xbox ویندوز ۱۰

برای ضبط فیلم از صفحه بازی ها در کامپیوتر روش ها و ابزار های زیادی وجود دارد، ولی اپلیکیشن جدید Xbox ویندوز ۱۰ یکی از بهترین و فوق العاده ترین روش ها را در اختیار شما قرار می دهد.

کلیک – این اپلیکیشن که جزو برنامه های پیش فرض ویندوز است، از برنامه ای با نام مشابه (Xbox One) الهام گرفته است. قابلیت Game DVR ویندوز ۱۰ به شما اجازه می دهد تا به سادگی و با فشار چند دکمه از لحظات افتخار آفرین خود در بازی های رایانه ای کلیپ تهیه کنید. اگر شما سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده اید، در اینجا خواهید آموخت که چگونه به آسانی از مراحل بازی های خود در این ویندوز فیلم گرفته و با دیگران به اشتراک بگذارید.

 ۱ . ابتدا اپلیکیشن Xbox ویندوز ۱۰ را اجرا کنید. این اپلیکیشن به صورت پیش فرض در منوی استارت (Start) قرار گرفته است. اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، در منوی ویندوز عبارت xbox را تایپ کرده و گزینه به نمایش در آمده را باز کنید. توجه داشته باشید که شما باید در این مرحله به اکانت مایکروسافت خود نیز متصل شوید (اگر هنوز اکانت ندارید، باید با استفاده از آموزش های موجود در فضای مجازی یک اکانت برای خود بسازید).

screenshot-3_308202

۲ . به بخش Settings و سپس Game DVR رفته و مطمئن شوید که این گزینه فعال باشد (این گزینه در نوار بالایی پنجره Setting قرار گرفته است). اگر شما می خواهید در حین بازی، همواره ۳۰ ثانیه آخر آن ضبط شود و در صورت تمایل آن را ذخیره نمایید، باید گزینه Record That را نیز در این بخش فعال کنید.

screenshot-141_200-26380368098403

۳ . یک بازی اجرا کنید. اکثر بازی ها با این اپلیکیشن سازگار است، چه بازی های استیم و اوریجین و چه بازی های فروشگاه ویندوز ۱۰٫

۴ . کلید های ویندوز و G را با هم بفشارید و پس از اینکه یک پنجره کوچک باز شد، روی Yes کلیک کنید. در این پنجره از شما پرسیده می شود که آیا برنامه باز شده یک بازی است یا خیر.

screenshot-135_388102

۵ . در بخش نوار ابزار بازی (Game Bar) روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید، تا ضبط فیلم از بازی شروع شود (برای این کار می توانید از فشار همزمان کلید های ویندوز، Alt و R نیز استفاده کنید). برای مخفی کردن تایمر نمایش داده شده روی تصویر، می توانید کلید های ویندوز، Alt و T را بفشارید.

screenshot-5_35878

۶ . برای توقف ضبط نیز کافیست مجددا کلید های ویندوز، Alt و R را با هم فشار داده و یا نوار ابزار بازی را بالا آورده و دکمه stop (به شکل مربع) را فشار دهید.

screenshot-140_39276

۷ . برای مشاهده کلیپ های ذخیره شده، مجددا اپلیکیشن Xbox را باز کرده و روی سربرگ Game DVR (در نوار سمت چپ) کلیک کنید.

screenshot-11_563-56200527704403

آیا در بازی یک صحنه شگفت آور خلق کرده اید ولی آن را ضبط نکردید؟ جای نگرانی نیست، کافیست کلید های ویندوز، Alt و G را با هم فشار دهید تا ۳۰ ثانیه آخر بازی را ذخیره کنید (البته همانطور که گفتیم گزینه Record That باید فعال شده باشد). همچنین می توانید با فشار دادن کلید های ویندوز، Alt و PrtScn از روی صفحه کلید، هر زمان که خواستید از صفحه بازی اسکرین شات بگیرید. همه این کلید های قابل تغییر و شخصی سازی است. برای تغییر آن ها می توانید از داخل اپلیکیشن Xbox چنین کاری را انجام دهید.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *